Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

autor: VellyJelly
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

The Sims 3 nie chce się włączyć

★★★ Novice

Od miesiąca mam nowy laptop, ale dopiero dzisiaj postanowiłam pobrać z origina The Sims 3. Z nieznanych mi powodów gra kompletnie nie chce się uruchomić. Po kliknięciu 'graj' origin zamyka się za 5 sekund, jakby gra zaczęła włączać się w tle, jednak po tym czasie ponownie otwiera się na ekranie odpalenia gry. Problem nie pojawia się przy próbie uruchamianie The Sims 4. Próbowałam już opcji "Napraw". Gdzie jeszcze może leżeć problem?

Wiadomość 1 z 19 (6 947 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@VellyJelly

Wejdz w ten link i pobierz ten plik directx_Jun2010_redist
Nastepnie kliknij na niego, zaistaluj i zrestartuj komputer
https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=8109

Daj znac czy gra sie wreszcie wlaczyla

 

Edit 

 

 Taka uwaga . Jednak musialas sie pomylic bo ten folder w DokumentyElectronic  Arts nie powstanie przed wlaczeniem gry.i dopiero właczenie gry go kreuje wiec go widziec wczesniej nie moglas 

 

Instrukcja jak ustawic twoja karte graficzna aby TS3 ja rozpoznowalo
W foldrerz instalacyjnym sa dwa pliki, graphicscards.sgr i graphicsrules.sgr, które wymagają modyfikacji . Oba te pliki znajdują się w folderze Origin Games The Sims 3\Game\Bin
Najpierw otwórz plik graphicscards.sgr, (mozesz uzyc notatnika w tym celu) przewiń w dół do sekcji Nvidia, a zobaczysz to:
vendor „NVIDIA” 0x10b4 0x12d2 0x10de
                   card 0x0fd1 "GeForce GT 650M"
                   card 0x0fd2 "GeForce GT 640M"
Poniżej pierwszej linii tą z nazwa nvidia musisz dodać ID i nazwę swojej karty, czyli :
card 0x25A5 "GeForce RTX 3050"
jak to zrobisz to to powinno wygladać tak
vendor „NVIDIA” 0x10b4 0x12d2 0x10de
                   card 0x25A5 "GeForce RTX 3050
                   card 0x0fd1 "GeForce GT 650M"
                   card 0x0fd2 "GeForce GT 640M"
Zapisz to i zamknij 

Teraz otwórz drugi plik graphicsrules.sgr. i wyszukaj w nim pozycji o naswie "8800", co zabierze Cię tutaj:
elseif (match("${cardName}", "*8800*") or match("${cardName}", "*9500*") or match("${cardName}", "*9600 GSO*") or match("${cardName}", [etc.]
Zastąp numer 8800 nazwą karty,RTX 3050, Nie dotykaj tam niczego wiecej.
Zapisz zamknij i uruchom gre
Gdy wlaczona gra wykreuje wreszcie folder The Sims 3 w dokumenty ?Electronoc Arts teraz w pliku - dokumencie tekstowym Config TS3 powininnas miec wymieniona swoja karte jako 'supported" 
Dla porównania identyczny zabieg z inna karta
https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues-PC/Graphics-Card-Unrecognized/td-p/10788178

 

 

Zobacz w watku

Wiadomość 8 z 19 (6 808 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@VellyJelly

Zalezy na jakim systemie teraz jestes na nwym lapku - jesli na Macu to potrzebujesz innej wersji gry

Na Win 10 problem moze być związany z kartą graficzną. Prawdopodobnie masz nową kartę graficzną ktorej nie ma opisanej w folderze instalacyjnym The Sims3 jako obslugujcej tę grę wiec gra nie rozpoznaje tej karty
Zrób DxDiag twojego komputera i zalacz go tutaj
https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Info-Jak-wygenerowac-raport-DxDiag/td-p/5923956

Wiadomość 2 z 19 (6 909 wyświetleń)

Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

[ Edytowane ]
★★★ Novice

W między czasie kontaktowałam się telefonicznie z EA, próbowałyśmy kilku opcji po czym zauważyłam, iż zniknął folder The Sims 3 z folderu Electronic Arts, któy na 100% był tam od razu po zainstalowaniu gry. Postanowiłam odinstalować grę i zainstalować i folder ciągle się tam nie pojawił. Załączam proszony plik.

 

Btw. The Sims 2 też odpala się bez problemu

Wiadomość 3 z 19 (6 903 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

Hero (Retired)
@VellyJelly

Klinkij w okienko wyszukiwania lewym myszy
Powinno sie otworzyć okno w ktorym wybierzesz czego szukasz .
U gry beda zakładki
Wszystko - Aplikacje - Dokumenty - Internet - Więcej
Wybierz Wiecej i w liscie ktora sie otworzy kliknij: Foldery
Teraz wpisz w okienko wyszukiwarki The Sims 3 i daj polecene szukaj
Jesli grę instalowałaś to gdzies ten folder powinien być, choć być moźe powstała do niego zła ściezka. Powinien wylądować w folderze Origin Games w Plikach Programów (x86)- jesli zainstalował sie gdzie indziej to nic dziwnego ze nie mozesz uruchomic gry
Wiadomość 4 z 19 (6 883 wyświetleń)

Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Przy szukaniu nie znajduje tego folderu. Nie ma go w Electronic Arts, ale w Origin Games juz tak. Nie mam bladego pojęcia jak to się dzieje. Kiedy rano włączyłam Origin, The Sims 3 weryfikowało pliki, jednak ciągle nie mogę włączyć gry, a kliknięcie "graj" na chwilę zamyka origin, po czym wszystko wraca do stanu poprzedniego.

Wiadomość 5 z 19 (6 875 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@VellyJelly

Po pierwsze jest blad w launcherze Trojki - ( dzieki dla Hero @Narayen za zwrócenie mi na to uwagi) - brak plików systemowych
To brak plików VC++ z 2010 roku czworka ich nie uzywa ale TS3 i owszem 

Kliknij znaczek Windowsa w lewym rogu ekranu z listy programow ktore sie otworza wyszukaj na dole Ustawienia i kliknij w to. Nastepnie wybierz Aplikacje i tam poszukaj takich plikow Microsoft Visual: C++. Kazdy z nich bedzie mial koncowke z datą roku. Kliknij na kazdy z nich po kolei i wybieraj opcje Modyfikuj - aby je uaktualnić. Microsoft nie uaktualnia ich w aktualizacjach i trzeba to robić samemu. Plili z koncówka 2010 odinstaluj - jesli takie masz. (Pewne ich nie bedziesz miała)  Nastepnie wejdź w ten link i pobierz wymienione poznizej pliki 

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=26999

Pobierz oba pliki VC++

vcredist_x86.exe

vcredist_x64.exe

W zadnym wypadku nie pobieraj wersji 

vcredist_ia64.exe

Po pobraniu tych plikow zainstaluj je klikajac na nie i zrestartuj komputer 

Jesli to nie jest ten przypadek musisz wyłaczyc One Drive bo wyglada o ile komputer czyta bez problemu w chmurze TS2 i TS4 ma problem z TS3 i po prostu go w chmurze nie widzi, Czesto zglaszany blad przez uzytkowników Trójki .
https://support.office.com/pl-pl/article/turn-off-disable-or-uninstall-onedrive-f32a17ce-3336-40fe-9...

Uwaga dodatkowa
Gra powinna uruchamiac sie na karcie Nvidii ale komputer moze wybrać karte Intela dla TS3 bo karte Intela gra ma w spisie kart obslugującą gre a tej nowej super karty na 100% nie ma.
Znajdz folder TS4 w Dokumenty /Electronic Arts - tam bedzie folder saves , mods i.t.p ale nas interesuje plik - dokument tekstowy o nazwie Config. Otworz ten plik i sprawdź u gory nazwe karty graficznej jakiej TS4 uzywa,
Tam bedzie wymieniony albo Intel albo Nvidia RTX - nawiasem mówiąc swietna karta Wink Jesli komputer wybrał Nvidie dla Czworki to pewnie wybral dla Trójki tez.


Wiadomość 6 z 19 (6 847 wyświetleń)
Highlighted

Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

★★★ Novice

1. Kliknęłam modyfikuj na wszystkich plikach o tej nazwie (nie mogłam jedynie na tych z 2010 w nazwie, które btw miałam na laptopie, ale zgodnie z instrukcją odinstalowałam), po wszystkich czynnościach z pierwszego akapitu - nic się nie zmieniło

2. Odłączenie One Drive również nie pomogło

3. The Sims 4 otwiera się na Nvidia RTX

 

Wiadomość 7 z 19 (6 833 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@VellyJelly

Wejdz w ten link i pobierz ten plik directx_Jun2010_redist
Nastepnie kliknij na niego, zaistaluj i zrestartuj komputer
https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=8109

Daj znac czy gra sie wreszcie wlaczyla

 

Edit 

 

 Taka uwaga . Jednak musialas sie pomylic bo ten folder w DokumentyElectronic  Arts nie powstanie przed wlaczeniem gry.i dopiero właczenie gry go kreuje wiec go widziec wczesniej nie moglas 

 

Instrukcja jak ustawic twoja karte graficzna aby TS3 ja rozpoznowalo
W foldrerz instalacyjnym sa dwa pliki, graphicscards.sgr i graphicsrules.sgr, które wymagają modyfikacji . Oba te pliki znajdują się w folderze Origin Games The Sims 3\Game\Bin
Najpierw otwórz plik graphicscards.sgr, (mozesz uzyc notatnika w tym celu) przewiń w dół do sekcji Nvidia, a zobaczysz to:
vendor „NVIDIA” 0x10b4 0x12d2 0x10de
                   card 0x0fd1 "GeForce GT 650M"
                   card 0x0fd2 "GeForce GT 640M"
Poniżej pierwszej linii tą z nazwa nvidia musisz dodać ID i nazwę swojej karty, czyli :
card 0x25A5 "GeForce RTX 3050"
jak to zrobisz to to powinno wygladać tak
vendor „NVIDIA” 0x10b4 0x12d2 0x10de
                   card 0x25A5 "GeForce RTX 3050
                   card 0x0fd1 "GeForce GT 650M"
                   card 0x0fd2 "GeForce GT 640M"
Zapisz to i zamknij 

Teraz otwórz drugi plik graphicsrules.sgr. i wyszukaj w nim pozycji o naswie "8800", co zabierze Cię tutaj:
elseif (match("${cardName}", "*8800*") or match("${cardName}", "*9500*") or match("${cardName}", "*9600 GSO*") or match("${cardName}", [etc.]
Zastąp numer 8800 nazwą karty,RTX 3050, Nie dotykaj tam niczego wiecej.
Zapisz zamknij i uruchom gre
Gdy wlaczona gra wykreuje wreszcie folder The Sims 3 w dokumenty ?Electronoc Arts teraz w pliku - dokumencie tekstowym Config TS3 powininnas miec wymieniona swoja karte jako 'supported" 
Dla porównania identyczny zabieg z inna karta
https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues-PC/Graphics-Card-Unrecognized/td-p/10788178

 

 

Wiadomość 8 z 19 (6 809 wyświetleń)

Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

★★★ Novice

Niestety muszę popsuć dobry humor, zmarnowaną pracę i nadzieje - gra ciągle się nie włącza

Wiadomość 9 z 19 (6 776 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The Sims 3 nie chce się włączyć

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@VellyJelly

Jak na dzis jedyną sugestia jest ze nie zaistalowalaś tego Direct X9 poprawnie.
Proponuje abys odnalazla w dodaj /usun programy ten plik Directx_Jun2010_redist i odinstalowala go.
Nastepnie pobierz ten sam plik tym razem stąd. Teoretycznie to jest ten sam plik ale w angielskiej wersji . Jest podejrzenie ze nie zainstalował sie u ciebie poprawnie
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109
Dwukrotnie kliknij na niego lewym myszy aby sie zainstalował po pobraniu i zrestartuj kmputer.

 

Wiadomość 10 z 19 (6 759 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem