ORIGIN - komunikat "nie można nawiązać połączenia z internetem"

autor: Amelikson
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: komunikat nie można nawiązać połączenia z internetem

★ Apprentice

Discord działa jak należy tu ewidentnie wina jest po stronie Origin

Wiadomość 31 z 66 (1 588 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z Origin

★★ Novice

Witam.

Nie wiem gdzie mam to napisać.

Mam problem z Orginem 

Wyskakuje mi takiego komunikat jak to zdjęciu

I nie mam pojęcia co sie dzieje zaznaczam że kilka dni temu dzialal normalnie bez żadnego problemu a to było jakoś 2 września. 

Lub 1 i działał bez problemu.

Problemu. Internetem nie mam, już brak pomysłów co się zepsuło 

 

Wiadomość 32 z 66 (1 561 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: "NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM" problem z uruchomie

★★★ Novice

Im więcej osób tym większa szansa, ze może coś zrobią w tym temacie. Aczkolwiek postępowanie wyjątkowo (piiiii). Kasa wzięta a ludzie wykopani za 'bramę'. Można sobie pooglądać gry na pulpicie albo w przeglądarce. 

Wiadomość 33 z 66 (1 580 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: komunikat nie można nawiązać połączenia z internetem

★★★★ Novice

Potwierdziam, u mnie Discord działa bez żadnego problemu (i wszystkie inne aplikacje wymagające internetu też) tylko Origin nagle zaczął mieć problem

Wiadomość 34 z 66 (1 577 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: komunikat nie można nawiązać połączenia z internetem

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@kaaasiaaa1991 

@Nami_lami91 

@Wieszczu777 

@Marxard 

@ale_kujawa 

 

Znaczy wszyscy z tym problemem jesteście na Win 7? Tlumaczyłoby dlaczego nie ma lawiny zgloszen tego typu. 

A te rozwiazanie nr #14 dla was nie dziala? 

https://answers.ea.com/t5/Origin-Client-Web-Technical/Origin-installation-requires-an-internet-conne...

 

Jesli tak to problem jest slabo rozwiązywalny od strony uzytkownika komputera

Problem polega na tym ze Origin jak i wiekszosc najnowszych programow musi poslugiwać sie sie najnowszymi systemowymi plikami VC++  Microsoftu  z ktorymi Windows 7 ma problem - nie umie sie nimi poslugiwać. 

Czyli niektore  aktualizacja Win 10 wymuszaja dostosowywanie platfform ktore posluguja sie  aplikacją Internet Explorer -  a taka platforma jest Origin do dostosowywania sie do tej aktualizacji  Microsoftu  Mozna podejrzewać odrobine Microsoft ze robi to specjalnie ale jego jedyna odpowiedzią jest ze nie wspiera juz Win 7 i co mu zrobisz? 

 

 

Wiadomość 35 z 66 (1 569 wyświetleń)

Dot.: komunikat nie można nawiązać połączenia z internetem

★★★★ Novice

W sumie nie jestem zdziwiona, że w jakiś sposób zaczynają zmuszać ludzi do zmiany win 7 na nowsze... szkoda, że w taki sposób, ale z tego co widzę u mnie to będzie niestety jedyne rozwiązanie problemu... było kupić sims 4 na steamie... 

Wiadomość 36 z 66 (1 547 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: "NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM" problem z uruchomie

Hero (Retired)
@Gol1989

Ty tez jesteś na Win 7?
Zajrzyj tutaj do mojego postu numer #28
https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/ORIGIN-komunikat-quot-nie-mozna-nawiazac-polaczenia-z-...

Mozesz ewentualnie pobrać najnowsze pliki VC++Microsoftu z pakietu
2015 ale nie ma zadnej gwarancji ze tym ze twój Win 7 przy probie uruchomienia Origin nie wypluje ci błedu ntd.dll - ten blad wyskakuje kiedy Win 7 ma problem z tymi plikami
Instalacja tego jednak nie zepsuje ci kompa wiec mozesz spróbowac
Wejdź w Dodaj/usun programy i tam poszukaj takich plikow Microsoft Visual: C++. Kazdy z nich bedzie ial koncowke z datą roku. Kliknij na kazdy z nich po kolei i wybieraj opcje Modyfikuj - na Win 7 to bedzie pewnie sie nazywało Napraw - aby je uaktualnić. Microsoft nie uaktualnia ich w aktualizacjach i trzeba to robić samemu. Wszystkie pliki z końcówką 2015 odinstaluj choć na Win 7 pewnie nie bedziesz ich nawet miał, wiec nie bedzie co odinstalowywać
Nastepnie wejdz w ten link i w dziale Visual Studio 2015 pobierz 2 pliki Microsoft Visual C++ x64 2015 oraz VisualC++x86 2015 (NIE POBIERAJ WERSJI ARM)
https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/najnowsze-udost%C4%99pnione-pliki-programu-visual-c-do-pob...
Nastepnie zainstaluj te pliki klikając na nie a po zainstalowaniu obowiazkowo zrestartuj komputer (opcja uruchom ponownie)


Wiadomość 37 z 66 (1 533 wyświetleń)

Dot.: "NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM" problem z uruchomie

★ Apprentice

Tak, wszyscy mamy win7. Instrukcja, która jest wyżej nie działa Frown Mając steam gry chyba nadal wymagają aplikacji Origin czy sie mylę i da się to obejść?

Wiadomość 38 z 66 (1 515 wyświetleń)

Dot.: "NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM" problem z uruchomie

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Spróbowałem. Też nic z tego. 

Jeśli gry poprzez Steam by działały to nawet nie ma co wracać do tego.. czegoś. Także dajcie znać czy takie rozwiązanie jest możliwe

Wiadomość 39 z 66 (1 501 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: "NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM" problem z uruchomie

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Gol1989

Niestety myslę, że gry EA przez Steam tez nie bedą dzialać bo Steam przy instalacji gry wymusi na tobie połaczenie konta Steam z EA i choć bedziesz uruchamiał grę ze Steamu tak naprawde bedziesz uruchamial gre przez te połaczone konto Origin. Oczywiscie mozesz sprobować ale to chyba szkoda kasy. 

Wiadomość 40 z 66 (1 482 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem