Dot.: nie chce automatycznej aktualizacji origin

autor: jarkaz
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

★ Apprentice

Jak wyłączyć wymuszanie aktualizacji przed uruchomieniem Origin. Przy każdej próbie włączanie wyskakuje wymuszenie aktualizacji Origin do EA app, która nie chce mi sie uruchamiać. Nie mam przez to możliwości korzystania z gier Frown Próbowałem już wszystkiego żeby jednak EA app zadziałała, nic z tego.

Wiadomość 1 z 10 (1 389 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie
Highlighted

★ Apprentice

Ja już nie wiem co mi tak na prawdę pomogło. Robiłem wszytko tyle razy ze cieżko stwierdzić. Przy którejś aktualizacji z Origin do EA App wyłaczyłem antywirusa (Norton), po tym udało sie uruchomić EA App.

Zobacz w watku

Wiadomość 7 z 10 (1 170 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

★ Apprentice

Jak wyłączyć wymuszanie aktualizacji przed uruchomieniem Origin. Przy każdej próbie włączanie wyskakuje wymuszenie aktualizacji Origin do EA app, która nie chce mi sie uruchamiać. Nie mam przez to możliwości korzystania z gier Frown Próbowałem już wszystkiego żeby jednak EA app zadziałała, nic z tego.

Wiadomość 2 z 10 (1 387 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@jarkaz

Na Origin niestety raczej nie ma powrotu.

Instalator EA app nie ma pliku VC++ 2015, ktory Origin miał, a jeśli masz jego zepsutą wersje na komputerze albo nie masz tego pliku EA app sie nie zainstaluje

Kliknij znaczek Windowsa w lewym rogu ekranu z listy programow ktore sie otworza wyszukaj na dole Ustawienia i kliknij w to. Nastepnie wybierz Aplikacje i tam poszukaj takich plikow Microsoft Visual: C++. Kazdy z nich bedzie mial koncowke z datą roku. Kliknij na kazdy z nich po kolei prawym myszy i wybieraj opcje Modyfikuj - aby je uaktualnić. Microsoft nie uaktualnia ich w aktualizacjach i trzeba to robić samemu. Wszystkie pliki z końcówką 2015 odinstaluj
Nastepnie wejdz w ten link i w dziale Visual Studio 2015,2017 2019. 2022 pobierz 2 pliki Microsoft Visual C++ x64 oraz VisualC++x86 (NIE POBIERAJ WERSJI ARM)
https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/najnowsze-udost%C4%99pnione-pliki-programu-visual-c-do-pob...
Nastepnie zainstaluj te pliki klikając na nie prawym myszy, a po zainstalowaniu zrestartuj komputer (opcja uruchom ponownie)

Jesli to nie pomoze zajrzyj tutaj

https://answers.ea.com/t5/The-Sims-4/Origin-chce-instalacji-EA-App-a-EA-App-nie-chce-sie-zainstalowa...

Wiadomość 3 z 10 (1 355 wyświetleń)

★ Apprentice

Nic nie pomaga. Zepsuli programiści to niech to naprawią, a nie użytkownicy muszą kombinować żeby korzystać z czegoś za co się zapłaciło, często grube pieniądze. Wszystkie inne platformy do gier jakoś potrafią stworzyć dobrą aplikację a tu się wymusza do zmiany, na coś co nie działa. Frown

Wiadomość 4 z 10 (1 327 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Hero (Retired)
@jarkaz

Sprawdź czy tej aplikacji EA nie blokuje ci Windows Defender albo twój program antywirusowy z netu jeśli taki masz.
Najpierw wyłacz swoje programy antywirusowe z netu jesli taki masz oraz w na chwilę Windows Defender aby sprawdzić czynie blokują ci tego

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4028544/windows-10-turn-microsoft-defender-firewall-on-or-o...

Jeśli się okaże ze potem aplikacja się włączy dodaj ją do wyjątków. Jak to zrobić w Windows Defender tutaj:

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/dodawanie-wyj%C4%85tku-w-us%C5%82udze-zabezpieczenia-win...
Wiadomość 5 z 10 (1 278 wyświetleń)

Community Manager

Wydzieliłem ten wątek z innej dyskusji, gdzie ostatni komentarz został udzielony ponad 5 lat temu. 

Wiadomość 6 z 10 (1 254 wyświetleń)
Highlighted

★ Apprentice

Ja już nie wiem co mi tak na prawdę pomogło. Robiłem wszytko tyle razy ze cieżko stwierdzić. Przy którejś aktualizacji z Origin do EA App wyłaczyłem antywirusa (Norton), po tym udało sie uruchomić EA App.

Wiadomość 7 z 10 (1 171 wyświetleń)

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@jarkaz

No to masz odpowiedź - to Norton ci blokował tę aplikacje.. (95% programów antywirusowych z netu bardzo nie lubi EA apki) Jak do tej pory tylko na Kasperskiego nikt się nie skarżył.

Wiadomość 8 z 10 (1 150 wyświetleń)

★ Apprentice
@kreatora Pytanie teraz dlaczego nie lubią tej apki, czy nie ma czasem za dużo uprawnień?
Wiadomość 9 z 10 (1 139 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Hero (Retired)
@jarkaz

Powiem szczerze - nie mam pojęcia dlaczego. Apka pobiera pewne informacje jak czas grania w dana grę i tym podobne. Może to nie podoba sie tym programom?.
Wiadomość 10 z 10 (1 128 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem