Aplikacja Ea

autor: Mecieni
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Aplikacja Ea

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

włączam ten program EA odpalam fifę 23 po kilku sekundach działa i od razu się wyłącza

Wiadomość 1 z 14 (1 162 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Aplikacja Ea

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

@kreatorawczoraj wieczorem udało mi się to naprawić bo przeniosłem fifę na inny dysk dzięki za pomoc

Zobacz w watku

Wiadomość 12 z 14 (1 056 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Witaj

Sprawdź proszę czy problem będzie pojawiał się nadal jeśli uruchomisz komputer w trybie czystego rozruchu:

Jak wykonać czysty rozruch systemu na PC lub Mac?

Dodatkowo przed uruchomieniem gry zmień ustawienia kontroli konta użytkownika: 

Jak włączyć lub wyłączyć funkcję Kontrola konta użytkownika (UAC)? 

Wiadomość 2 z 14 (1 115 wyświetleń)

★★★★ Novice
@SylwesterSpalony nie działa
Wiadomość 3 z 14 (1 089 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

Hej @Mecieni 

Dzięki za Twoje zgłoszenie. 

Prześlij nam proszę plik DxDiag. Powiedz nam proszę czy jest to pierwsze uruchomienie gry i czy wykonywałeś wcześniej jakieś kroki, aby problem ten rozwiązać. 

Wiadomość 4 z 14 (1 058 wyświetleń)

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

To nie jest pierwsze uruchomienie i próbowałem chyba wszystkiego problem zaczął  się od wprowadzenia ea app

Wiadomość 5 z 14 (1 023 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Hero (Retired)
@Mecieni

Oznaczenie brakujacego pliku wskazuje ze brakuje ci jednego pakietu VC++
Origin go mial w instalatorze ale EA ap go nie ma
Kliknij znaczek Windowsa w lewym rogu ekranu z listy programow ktore sie otworza wyszukaj na dole Ustawienia i kliknij w to. Nastepnie wybierz Aplikacje i tam poszukaj takich plikow Microsoft Visual: C++. Kazdy z nich bedzie mial koncowke z datą roku. Kliknij na kazdy z nich po kolei prawym myszy i wybieraj opcje Modyfikuj - aby je uaktualnić. Microsoft nie uaktualnia ich w aktualizacjach i trzeba to robić samemu. Wszystkie pliki z końcówką 2015 odinstaluj !!!
Nastepnie wejdz w ten link i w dziale Visual Studio 2015,2017 2019. 2022 pobierz 2 pliki Microsoft Visual C++ x64 oraz VisualC++x86 (NIE POBIERAJ WERSJI ARM)
https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/najnowsze-udost%C4%99pnione-pliki-programu-visual-c-do-pob...
Nastepnie zainstaluj te pliki klikając na nie prawym myszy, a po zainstalowaniu zrestartuj komputer (opcja uruchom ponownie)

Poniewaz masz tam tez inne błędy wykonaj przy pomocy narzedzi Windowsa sfc scan i DISM czyli naprawę zepsutych plików systemowych oraz uzupelnienie brakujacych plików systemu.
Link do opisu jak zrobić krok po kroku ten sfc scan I DISM napisane tak ze nawet laik zrozumie w linku ponizej.
https://thesimsforum.pl/viewtopic.php?f=105&t=1467&p=14658&sid=1880176c3b807fbf5f4f4af63a75f7be#p146...
Wiadomość 6 z 14 (986 wyświetleń)

★★★★ Novice
@kreatora a jak mam 2015-2022?
Wiadomość 7 z 14 (970 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★ Novice
@kreatora zrobiłem to i wyskoczył mi taki błąd przy odpalaniu gry
{"error":"external service is having some issues","error_description":null,"error_code":null,"code":106128}
Wiadomość 8 z 14 (966 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

Hej @Mecieni 

Dzięki za Twoje zgłoszenie i przesłany plik DxDiag. 

Na podstawie pliku DxDiag widzę, że Twój system operacyjny nie jest zaktualizowany do najnowszej wersji - Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 19044). Zacznij proszę od aktualizacji systemu operacyjnego - Aktualizacja systemu Windows. Ponadto tak zostało to zaproponowane przez @kreatora sprawdź proszę spójność systemu za pomocą kontrolera plików systemowych

Idąc dalej, do Twojego komputera podłączony jest dysk przenośny - WD My Passport 0827 USB Device. Jeśli EA app i/lub gra zainstalowane są na tym dysku - zainstaluj je proszę na dysku systemowym C:\. Odnośnie dysku systemowego - jest na nim stosunkowo mało wolnego miejsca. Spróbuj przenieść/odinstalować nie używane aplikacje i programy tak by na dysku było więcej wolnego miejsca.

W sekcji diagnostycznej znalazłem:

Nazwa zdarzenia: PCA2
OdpowiedŸ: Niedostêpny
Identyfikator pliku CAB: 0

Podpis problemu:
P1: EALauncher.exe
P2: 12.125.0.5382

(...)

Błąd ten związany jest z ustawieniami kompatybilności, lub ustawień kontroli konta użytkownika. Upewnij się, że program EA app uruchamiany jest jako administrator (na forum pojawiły się również obejścia polegające na odznaczeniu tej funkcji w zakładce Zgodność) i nie jest uruchamiany w trybie zgodności z systemem starszym niż Windows 10. Odnośnie ustawień kontroli konta użytkownika, artykuł na ten temat znajdziesz poniżej. 

Jak włączyć lub wyłączyć funkcję Kontrola konta użytkownika - Microsoft Community

Wyłącz UAC na czas uruchomienia gry i EA app. 

Odnośnie ostatniego zgłoszonego przez Ciebie problemu: 

@Mecieni  napisał/a:
@kreatora zrobiłem to i wyskoczył mi taki błąd przy odpalaniu gry
{"error":"external service is having some issues","error_description":null,"error_code":null,"code":106128}

To pojawia się on przy uruchomieniu gry poprzez EA app, czy Origin? Błąd o tym kodzie związany był z platformą Origin. Jeśli na Twoim komputerze pozostał jeszcze zainstalowany Origin - usuń go i napraw grę z poziomu EA app. 

Wiadomość 9 z 14 (897 wyświetleń)

★★★★ Novice
@EA_Kuba zrobiłem wszystko ale nie pomogło
Wiadomość 10 z 14 (884 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem