Answers HQ - wskazówki dla początkujących

autor: EA_Ataashi
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Answers HQ - wskazówki dla początkujących

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Witajcie, Forumowicze!

 

Doskonale wiemy, że początki korzystania z naszego forum mogą być odrobinę przytłaczające, szczególnie jeśli pragniecie jak najszybciej uzyskać odpowiedź na nurtujące Was pytania. Zachęcam jednak, aby poświecić chwilę na zapoznanie się z poniższym informacjami - znacznie ułatwią one ostateczne załatwienie sprawy i sprawią, że Answers HQ stanie się najlepszym źródłem wiedzy o grach EA w Internecie!

 

Zastanów się czy Twój problem może być omówiony na publicznym forum!

 

 

Spoiler

Pamiętaj, że do Answers HQ mają dostęp użytkownicy z całego świata. Jeśli, przykładowo, masz problem z dostępem do swojego konta EA z grami lub jakaś transakcja zakupu na Origin się nie udała, najlepiej jeśli skontaktujesz się bezpośrednio z doradcami z centrum pomocy technicznej EA. Tylko oni w bezpieczny sposób będą w stanie wyjaśnić sytuację i udzielić Ci profesjonalnej pomocy. To osoby które mają dostęp do odpowiednich narzędzi i zawsze chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

 

NIGDY NIE DZIEL SIĘ SWOIMI OSOBISTYMI INFORMACJAMI NA ANSWERS HQ!

 

Mowa tu o publicznych postach, jak i prywatnych wiadomościach. Pamiętaj, że rozpowszechnianie takich informacji jak: adres email, hasło, ID, kod aktywacyjny do gry może doprowadzić do zhakowania Twojego konta EA!

 

Masz pytanie? Upewnij się, że nikt przed Tobą już go nie zadał!

 

 

Spoiler

Twoja gra nagle przestała działać po ostatniej aktualizacji? Coinsy zniknęły z konta?

 

Zanim stworzysz nowy temat i z niecierpliwością będziesz czekał na odpowiedź społeczności, zawsze warto sprawdzić czy ktoś nie zgłosił wcześniej podobnego problemu. Może odpowiedź na Twoje pytanie tylko czeka aż je odnajdziesz?

 

Z pomocą przychodzi wyszukiwarka AHQ!

 

aa.PNG

Warto wprowadzić interesującą nas frazę i sprawdzić wyniki. Wszelkie posty oznaczone zielonym "ptaszkiem" bądź logiem AHQ to pytania, na które ktoś udzielił już zadowalającej odpowiedzi - koniecznie sprawdź je w pierwszej kolejności Wink

 

Zachęcam również do korzystania z przycisku "Ja też"! 

aaa.PNG

Jeśli udało Ci się odnaleźć kogoś, kto już opisał całą sytuację, wystarczy że dasz nam znać, że masz podobny problem szybkim kliknięciem!

Jak zadać pytanie, aby szybko uzyskać odpowiedź?

 

 

Spoiler

Polecam trzymać się kilku podstawowych zasad Standard smile

 

  1. Upewnij się, że zadajesz pytanie we właściwym wątku! Jeśli niechcący zablokowałeś swoje konto FUT, lepiej napisać o tym w wątku o grze FIFA, a nie The Sims Wink
  2. Postaraj się, aby temat wpisu podsumowywał Twój problem. Tematy w stylu "POMOCY!!!!" lub "Zróbcie coś z tym!" może i przyciągają uwagę, ale nie sprawią, że szybciej otrzymasz odpowiedź - wręcz utrudnią pomoc reszcie społeczności.
  3. Pamiętaj, aby jak najlepiej opisać swój problem - ułatwi to znalezienie rozwiązania.
    Zły przykład: "Gra zacina się i nie wiem co zrobić!"
    Dobry przykład: "W Mass Effect 3 na PC gra zacina się za każdym razem gdy próbuję porozmawiać z Garrusem na Normandii przed jego misją lojalnościową".
  4. Admini AHQ są do Twojej dyspozycji jednak pamiętaj, że nie prowadzimy spraw w prywatnych wiadomościach. Najlepiej, jeśli zadasz swoje pytanie na forum, a jeśli przez długi nie uzyskasz odpowiedzi, warto otagować nas w przypomnieniu przy użyciu "@".
  5. Rozumiem, że niektóre sprawy potrafią napsuć krwi i wyprowadzić z równowagi, jednak przypominam o zachowaniu podstawowych zasad netykiety na forum! Bezużyteczne przekleństwa nie będą tolerowane.

 

Ktoś pomógł mi rozwiązać problem. Jak mogę się odwdzięczyć?

 

 

Spoiler

Niestety AHQ nie umożliwia przybicia piątki, jednak mamy swoje sposoby na wyrażenie podziękowania dla innych Wink

 

Przede wszystkim przyznaj PD (punkty doświadczenia)!

aasadasd.PNG

Dzięki temu docenisz wkład innych w rozwój AHQ. Im więcej PD na koncie, tym bardziej doświadczonym użytkownikiem się stajesz i pozostali gracze będą wiedzieć, że na Twoich poradach zawsze można polegać Star

 

Jeszcze większe znaczenie ma przycisk Zaakceptuj jako rozwiązanie!

Banner-1.png

Tak oznaczona odpowiedź zostanie wyróżniona w całym wątku, a temat otrzyma specjalną ikonę (zielony ptaszek, bądź logo AHQ) widoczną podczas przeglądania forum, co poinformuje innych użytkowników, że ten post może być odpowiedzią na nurtujące ich pytanie.

Na sam koniec mogę jedynie życzyć przyjemnego postowania! :eahigh_file:

 

 

 

Wiadomość 1 z 1 (28 869 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem