The sims3 zniknęło mi z konta

autor: Boteneq
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

The sims3 zniknęło mi z konta

★★★ Newbie

The sims3 zniknęło z mojego konta.

Kupiłem global key na stronie g2a dodałem klucz (trochę czasu temu) a dzisiaj kiedy chciałem zainstalować to nie było jej na moim koncie i jak chcę użyć tego klucza jeszcze raz to jest napisane, że już użyto tego klucza.

 

Wiadomość 1 z 4 (737 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims3 zniknęło mi z konta

Community Manager

Hej @Boteneq

 

Portal G2A nie jest zaufanym sprzedawcą gier Electronic Arts, listę dystrybutorów znajdziesz tutaj. Jeżeli gra zniknęła z Twojego konta, skontaktuj się z nami telefonicznie, istnieje również możliwość, że zalogowany jesteś na niewłaściwym koncie Standard smile 

Wiadomość 2 z 4 (702 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims3 zniknęło mi z konta

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Na początku grudnia kupiłam właśnie klucz do The Sims 3 na G2A i dzisiaj wchodząc na origina zauważyłam, że gra zniknęła z dysku również... 
Tu jest dowód na kupno. Czy gre da się odzyskać?  

Wiadomość 3 z 4 (695 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims3 zniknęło mi z konta

Community Manager (retired)

Witaj @Genius_Playboy

 

W tej sytuacji skontaktuj się proszę bezpośrednio z G2A. Obawiam się, że w przypadku zakupu u nieautoryzowanych sprzedawców nie jesteśmy w stanie zapewnić nowego klucza produktu, a wszystko wskazuje na to, że zakupiony przez Ciebie produkt mógł zostać dezaktywowany.

 

Niestety dokonywanie zakupów w nieautoryzowanych sklepach pociąga za sobą pewne ryzyko, o czym możesz poczytać TUTAJ.

Wiadomość 4 z 4 (681 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem