The sims 2 - Problem z uruchomieniem/cieniami lub rozdzielczością - rozwiązanie

autor: sebastianhirsch
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

The sims 2 - Problem z uruchomieniem/cieniami lub rozdzielczością - rozwiązanie

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Hej! Zwracam się do Was, aby zgłosić błąd pojawiający się w mojej rozgrywce. Mianowicie - pod moimi simami (oczywiście w grze The Sims 2) są kwadratowe "cienie". Zastosowałam się do rad i obniżyłam jakość cieni na "średnią", ale to nic nie pomogło Wink  Pozdrawiam Nikola!

Wiadomość 1 z 8 (43 051 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: The sims 2 - Problem z cieniami

★★★ Novice

Cześć Standard smile Też dzisiaj zainstalowałam Simsy 2 na Windowsie 10 i miałam dokładnie te same problemy, co @sebastianhirsch@nemomichu i prawdopodobnie @rem1kGOD, więc pomyślałam, że się odezwę i może uda mi się pomóc. 

Po pierwsze, dziękuję @EA_Ataashi - zmiana jakości cieni na średnią nie zadziałała, ale Twoje rozwiązanie ze zmianą w GraphicsRules rozwiązało problem czarnych kwadratów zamiast cieni, więc jeśli kogoś to jeszcze dotyczy, to warto spróbować. Natomiast kłopot z migającymi ścianami wspomniany przez @nemomichu rozwiążecie też zmianą w pliku GraphicRules.sgr: na początku pliku podmieńcie trzy linie:

 

seti Low 1

seti Medium 2

seti High 3

 

na same trójki, tzn.

 

seti Low 3

seti Medium 3

seti High 3

 

U mnie ta zmiana spowodowała jeszcze blokadę rozdzielczości - mogłam ustawić tylko 800x600, więc żeby to naprawić, znowu trzeba pogrzebać w GraphicsRules.sgr: poszukajcie linii option ScreenModeResolution i ustawcie wszystkie linie zawierające wyrażenia maxResWidth oraz maxResHeight na wartości rozdzielczości, które chcecie uzyskać, czyli np. w moim przypadku wygląda to tak:

 

option ScreenModeResolution

  setting $Low

    uintProp maxResWidth 1366

    uintProp maxResHeight 768

    uintProp defaultResWidth 800

    uintProp defaultResHeight 600

 

  setting $MediumButDefaultLow

    uintProp maxResWidth 1366

    uintProp maxResHeight 768

    uintProp defaultResWidth 800

    uintProp defaultResHeight 600

 

  setting $Medium

    uintProp maxResWidth 1366

    uintProp maxResHeight 768

    uintProp defaultResWidth 800

    uintProp defaultResHeight 600

 

  setting $High

    uintProp maxResWidth 1366

    uintProp maxResHeight 768

    uintProp defaultResWidth 800

    uintProp defaultResHeight 600

 

Po wprowadzeniu tych dwóch wymienionych przeze mnie zmian oraz rozwiązania @EA_Ataashi na cienie pod simami The Sims 2: Pełna Kolekcja śmiga na Windowsie 10 bez migających tekstur, cieni pod simami w natywnej rozdzielczości. Standard smile Mam nadzieję, że te rozwiązania pomogą też pozostałym. Miłej gry! Standard smile

Zobacz w watku

Wiadomość 8 z 8 (43 907 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: The sims 2 - Problem z cieniami

Community Manager (retired)

Witaj @sebastianhirsch

 

Problem z kwadratowymi cieniami w The Sims 2, zwykle spowodowany jest... zbyt dobrą kartą graficzną, ale spróbujemy coś na to zaradzić Wink

 

Po pierwsze prosiłabym, abyś uruchomiła grę w trybie zgodności dla systemu Windows 95 lub 98

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę gry na pulpicie;
  • wybierz Ustawienia;
  • wybierz Tryb zgodności;
  • zaznacz "Uruchom ten program w trybie zgodności dla..." i wybierz odpowiednią wersję systemu;
  • kliknij "Zastosuj".

Jeśli problem z cieniami nadal będzie występował, spróbuj również poniższego rozwiązania.

 

  • Udaj się do folderu z plikami do gry (przykładowa ścieżka to: C:\Program Files (x86)\Origin Games\The Sims 2 Ultimate Collection\Fun with Pets\SP9\TSData\Res\Config);
  • znajdź plik GraphicRules.sgr i otwórz go w notatniku;
  • odnajdź następujący fragment tekstu:

option Shadows
setting $Low
boolProp simShadows false
boolProp objectShadows false
boolProp guob false
boolProp heightMapShadows false

setting $Medium
boolProp simShadows false
boolProp objectShadows false
boolProp guob true
boolProp heightMapShadows true

setting $High
boolProp simShadows true 
boolProp objectShadows true
boolProp guob true
boolProp heightMapShadows true

 

  • w zaznaczonym na czerwono fragmencie tekstu zmień "true" na "false", aby linijka wyglądała w ten sposób boolProp simShadows false
  • zapisz zmiany w pliku.

Daj znać czy udało się pozbyć natrętnych kwadratów Fingers crossed

 

Wiadomość 2 z 8 (43 023 wyświetleń)

Dot.: The sims 2 - Problem z cieniami

★★★ Newbie

A jeżeli ktoś ma windowsa 10 nie windows 7 bo u mnie na windows 10 twj opcji ze zgodnością nie ma

Wiadomość 3 z 8 (42 932 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims 2 - Problem z cieniami

Community Manager (retired)

Czy aby na pewno @rem1kGOD ? Wink

 

W systemie Windows 10 powinna być zakładka o nazwie "Zgodność", więc spróbujmy raz jeszcze, krok po kroku...

 

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy kliknij ikonę gry.
  • Wybierz Właściwości.
  • Następnie wybierz zakładkę Zgodność.
  • Zaznacz Uruchom ten program w trybie zgodności z:
  • Z rozwijanego menu wybierz starszą wersję systemu operacyjnego, np. Windows XP (Service Pack 3).
  • Zatwierdź poprzez kliknięcie OK.
Wiadomość 4 z 8 (42 930 wyświetleń)

Dot.: The sims 2 - Problem z cieniami

★ Novice
No nie bardzo.. Robię krok po kroku jak powinno być w systemie Windows 10 (bo go mam) i jeszcze grafika jest słaba. Cały czas migają czarne paski. Nawet nie sprawdzałam tych cieni, od razu wyłączyłam grę.
Wiadomość 5 z 8 (41 313 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims 2 - Problem z cieniami

★ Novice
Robię wszystko żeby je usunąć, ale one nadal migają (paski). Chyba zostaje tylko odinstalowanie i ponowne zainstalowanie gry.
Wiadomość 6 z 8 (41 305 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The sims 2 - Problem z cieniami

Community Manager (retired)

@nemomichu Hej!

 

Koleżanka @ EA_Patrycja podała wyżej instrukcję jak dobrać ustawienia graficzne itp. pod nowsze systemy operacyjne, aby gra Sims 2 działała optymalnie. Dodatkowo sprawdź proszę wersję sterownika grafiki jaką posiadasz, gdyż możliwe, że jest nowsza wersja poprawiająca problemy z wyświetlaniem obiektów/tekstur.

 

W samej grze spróbuj również ustawić opcję, według filmiku poniżej:

 

 

Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 7 z 8 (41 205 wyświetleń)

Dot.: The sims 2 - Problem z cieniami

★★★ Novice

Cześć Standard smile Też dzisiaj zainstalowałam Simsy 2 na Windowsie 10 i miałam dokładnie te same problemy, co @sebastianhirsch@nemomichu i prawdopodobnie @rem1kGOD, więc pomyślałam, że się odezwę i może uda mi się pomóc. 

Po pierwsze, dziękuję @EA_Ataashi - zmiana jakości cieni na średnią nie zadziałała, ale Twoje rozwiązanie ze zmianą w GraphicsRules rozwiązało problem czarnych kwadratów zamiast cieni, więc jeśli kogoś to jeszcze dotyczy, to warto spróbować. Natomiast kłopot z migającymi ścianami wspomniany przez @nemomichu rozwiążecie też zmianą w pliku GraphicRules.sgr: na początku pliku podmieńcie trzy linie:

 

seti Low 1

seti Medium 2

seti High 3

 

na same trójki, tzn.

 

seti Low 3

seti Medium 3

seti High 3

 

U mnie ta zmiana spowodowała jeszcze blokadę rozdzielczości - mogłam ustawić tylko 800x600, więc żeby to naprawić, znowu trzeba pogrzebać w GraphicsRules.sgr: poszukajcie linii option ScreenModeResolution i ustawcie wszystkie linie zawierające wyrażenia maxResWidth oraz maxResHeight na wartości rozdzielczości, które chcecie uzyskać, czyli np. w moim przypadku wygląda to tak:

 

option ScreenModeResolution

  setting $Low

    uintProp maxResWidth 1366

    uintProp maxResHeight 768

    uintProp defaultResWidth 800

    uintProp defaultResHeight 600

 

  setting $MediumButDefaultLow

    uintProp maxResWidth 1366

    uintProp maxResHeight 768

    uintProp defaultResWidth 800

    uintProp defaultResHeight 600

 

  setting $Medium

    uintProp maxResWidth 1366

    uintProp maxResHeight 768

    uintProp defaultResWidth 800

    uintProp defaultResHeight 600

 

  setting $High

    uintProp maxResWidth 1366

    uintProp maxResHeight 768

    uintProp defaultResWidth 800

    uintProp defaultResHeight 600

 

Po wprowadzeniu tych dwóch wymienionych przeze mnie zmian oraz rozwiązania @EA_Ataashi na cienie pod simami The Sims 2: Pełna Kolekcja śmiga na Windowsie 10 bez migających tekstur, cieni pod simami w natywnej rozdzielczości. Standard smile Mam nadzieję, że te rozwiązania pomogą też pozostałym. Miłej gry! Standard smile

Wiadomość 8 z 8 (43 908 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem