Dot.: The Sims 3 program przestał działać

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

The Sims 3 program przestał działać

[ Edytowane ]
★ Novice

Mam podstawę do The Sims 3 oraz doadatki: Rajska Wyspa, Zwierzaki, Skok w przyszłość, Studenckie życie, Cztery Pory Roku i Pokolenia, z czego dwa ostatnie są zainstalowane przez Origin.

Zainstalowałam Simsy na nowym komputerze (stacjonarnym). Parametry są świetne:

-Windows 10

- karta graficzna HD Graphics 630

- procesor i7

- pamięć RAM 16GB z czego 15,9 wolne

Ogółem wszystko powinno pięknie działać. i tak było na samym początku. Potem nagle zaczęło się wszystko zwieszać... otoczenie się rusza, dźwięk działa, ale reszta stoi jak słup. Zmniejszyłam jakość poszczególnych funkcji graficznych w opcjach gry i nadal nic. Sprawa z DEP jeszcze tylko pogorszyła, bo wywalało mnie zaraz po rozpoczęciu gry, samo. Wróciłam do opcji początkowych. Nie wywala, ale się ścina dosłownie co 15 sekund, przy każdym ruchu myszką lub kliknięciu.

Błagam, proszę o pomoc!

Może ktoś miał podobnie, albo wie czego spróbować ? To dla mnie niezwykle ważne!

Z góry dziękuję za odpowiedź

Wiadomość 1 z 4 (3 971 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: The Sims 3 program przestał działać

[ Edytowane ]
★★★ Guide

Witaj!

 

Na początek zapoznaj się z tym  poradnikiem  . Zajrzyj również na oficjalne Forum The Sims gdzie wielokrotnie poruszany był temat optymalizacji i zamykania programu The Sims 3.

 

Bardzo pomocne wątki na forum znajdziesz   TU   i   TU  . 

 

 

Niżej w punktach wymienię co może pomóc przy niestabilności programu The Sims 3.

 

1 Podstawkę gry i dodatki powinny być wszystkie na Origin w  wersji 1.69 można wtedy naprawić pliki gry. 

 

2 W przypadku posiadania zintegrowanego układu graficznego The Sims 3 uruchamiamy na lepszym procesorze graficznym. Kliknij PPM na pulpit / Panel sterowania NVidia /   i ustaw tak na zrzucie ekranu poniżej. Lub kliknij PPM na ikonkę The Sims 3 na pulpicie i wybierz Uruchom z procesorem graficznym - Procesor NVidia o dużej wydajności.

 

 

Ustawienia NVidia.JPG

 

3  Odchudzamy zapis w The Sims 3. Bardzo ważne w działaniu TS3 jest nie dopuszczenie do tego aby zapis z rozgrywki miał bardzo duży rozmiar.  Zapis duży to właśnie sejw z wielopokoleniowej rodziny z dużą liczbą rodzin w świecie. W opcjach gry wyłącz wspomnienia i lekcje .Nie graj online , nie zaznaczaj trybu zakupów w store ( gra wtedy ciągle usiłuje łączyć się z serwerem ). Stłum okazje ..gra musi je oprócz przetwarzania simów ciągle generować co dodatkowo obciąża silnik gry. Czyli w opcjach wyłączamy wszystko co dodatkowo obciąża grę i powiększa zapis (np o wspomnienia ). Wyłącz powiadomienia online -graj offline . (PS cytat mojego wpisu na forum )

 

4. Ważne jest też czyszczenie pamięci cache gry . Ja to robię Dashboardem i nigdy nie mam błędów po takim czyszczeniu jedynie pierwszy raz dłużej się ładuje zapis ..tu masz ładnie opisane jak pobrać i czyścić pamięć Dashboardem . Czytaj   TU  Można to również robić manualnie ale tym bezpiecznym programem jest szybciej i nie powoduje to błędów.

 

5 Kolejny krok to ograniczenie możliwości dobrej karty graficznej czyli zmniejszenie FPS. W programie The Sims 3 nie ma ograniczenia na FPS ponieważ w momencie wydawania gry nikt nie przypuszczał,że pojawią się karty graficzne zdolne generować ok 300 FPS w rozgrywce. W grze The Sims 3 przy dużej ilości DLC dodatkowo obciąża to bardzo procesor i układ chłodzenia. Jak ograniczyć FPS ? Zapoznaj się z tym wątkiem na forum  KLIK

 

Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 4 (3 965 wyświetleń)

Dot.: The Sims 3 program przestał działać

[ Edytowane ]

 

 

Witam

 

Od siebie mogę jeszcze dodać  trzy porady. @Nesscaa doceniam twój wkład na forum oby tak dalej. @USA_RouteVip_66 oprócz grafiki Intel HD 630 masz jakąś inną ?

 

 

1.Ustawienie trybu wysoka wydajność dla grafiki Intel HD 630 instrukcja

2.W opcjach zasilania systemu jak poniżej.

 

Przechwytywanie.JPG

 

3.Prawym przyciskiem myszy klikamy na pasek zadań i klikamy na Uruchom  Menedżer zadań, PPM klikamy na proces, w twoim przypadku będzie to proces gry i ustawiamy jak poniżej.

 

tjnejhej.JPG

 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 3 z 4 (3 946 wyświetleń)

Dot.: The Sims 3 program przestał działać

Community Manager (retired)

@USA_RouteVip_66 Hej!

 

W wolnej chwili daj znać czy porady tutaj zaproponowane pomogły i jeśli tak, to daj znać, który punkt w szczególności? Dzięki i pozdrawiam! :eahigh_file:

Wiadomość 4 z 4 (3 883 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem