Dot.: pod

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Sims 3 - HTTP 500 w aplikacji startowej

[ Edytowane ]
★★★★★ Newbie

The sims 3 - w programie startu próbuję się zalogować, podaje właściwy e-mail, hasło, kontroluje caps lock, jednak gra to odrzuca i twierdzi że 'e- mail lub hasło są nieprawdziwe'. Warto dodać że w zakładce 'WITAJ' jest napisane, że witryna internetowa nie może wyświetlic strony a najbardziej prawdopodobne przyczyny to: (wcześniej wszystko ładowało się normalnie i wraz z tym że nie mogłam się zalogować coś takiego wyskoczyło)

1. trwa konserwacja witryny internetowej

2. witryna internetowa zawiera bład programistyczny

Jest również napisane że ten błąd to HTTP500 - wewnętrzny błąd serwera

Czy to może mieć coś wspólnego z tym że nie mogę zalogować sie na własne konto wpisując wszystko poprawnie? prosze o odpowiedź bo naprawdę nie wiem co zrobić.

Wiadomość 1 z 5 (1 011 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie
Community Manager (retired)

Cześć @Catthc

 

Sama zmagałam się kiedyś z podobnym problemem Oops

 

W moim przypadku pomocne okazało się wyczyszczenie historii przeglądania w Internet Explorerze. Nawet jeśli na co dzień korzystasz z innej przeglądarki, np. Chrome lub Firefox, gra cały czas bazuje na informacjach zapisanych w IE.

 

Daj znać czy to rozwiązało problem.

 

Pozdrawiam!

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 5 (1 187 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi
Community Manager (retired)

Cześć @Catthc

 

Sama zmagałam się kiedyś z podobnym problemem Oops

 

W moim przypadku pomocne okazało się wyczyszczenie historii przeglądania w Internet Explorerze. Nawet jeśli na co dzień korzystasz z innej przeglądarki, np. Chrome lub Firefox, gra cały czas bazuje na informacjach zapisanych w IE.

 

Daj znać czy to rozwiązało problem.

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 2 z 5 (1 188 wyświetleń)
★★★★★ Newbie

Faktycznie pomogło!Standard smile

Bardzo dziękuję i również pozdrawiam.

 

Wiadomość 3 z 5 (983 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo
★★★ Newbie

Mi niestety nie pomogło, dalej mam ten sam problem :/

Wiadomość 4 z 5 (920 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo
Community Manager (retired)

@oliwiabrzoska1 Hej!

 

Zawsze możesz użyć programu Ccleaner, do wyczyszczenia historii i plików tymczasowych przeglądarki. Zadbaj również, aby aplikacja Launcher Sims 3 nie był blokowany przez Twój antywirus /firewall!  

 

Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 5 z 5 (903 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem