Problem z dodatkiem

autor: Aleksaandra04
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z dodatkiem

★★★ Newbie

Witam. Mam problem. Około 2 lata temu kupiłam dodatek Zwierzaki i akcesoria Miejskie życie do gry The Sims 3. Gdy wpisałam kod z dodatku do mojego konta Origin, nie zapisał się, a kiedy odświeżyłam stronę i wpisywałam kod ponownie było napisane, że kod został już użyty. Wtedy nie przejmowałam się tym za bardzo, grałam dalej w samą podstawę. I teraz, czy mogę go jakoś przywrócić? Mam wielką ochotę pograć ze zwierzakami. A jednak kupiłam je, a nie mogę. Da się coś z tym zrobić? Administrator może jakoś sprawdzić ten kod czy coś w tym stylu?

Wiadomość 1 z 4 (281 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problem z dodatkiem

Hej.

Na początek upewnij się, że dodatek nie znajduje się na Twoim koncie.

  1. Otwórz bibliotekę gier Origin.
  2. Naciśnij Lewym Przyciskiem Myszy na "okładkę" gry The Sims 3.
  3. Przejdź do Zawartość dodatkowa.
  4. Zjedź na dół aż do dodatku, który Cię interesuje. Jeśli znajduje się on na Twoim koncie pod jego okładką zauważysz pomarańczowy przycisk Pobierz.

Jeżeli dodatek dalej nie widnieje jako przypisany do konta, skontaktuj się z pomocą EA. Będą oni w stanie przejrzeć klucz aktywacyjny dodatku i ustalić w czym tkwi problem.

Kontakt z doradcą EA - instrukcja

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 4 (343 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Problem z dodatkiem

Hej.

Na początek upewnij się, że dodatek nie znajduje się na Twoim koncie.

  1. Otwórz bibliotekę gier Origin.
  2. Naciśnij Lewym Przyciskiem Myszy na "okładkę" gry The Sims 3.
  3. Przejdź do Zawartość dodatkowa.
  4. Zjedź na dół aż do dodatku, który Cię interesuje. Jeśli znajduje się on na Twoim koncie pod jego okładką zauważysz pomarańczowy przycisk Pobierz.

Jeżeli dodatek dalej nie widnieje jako przypisany do konta, skontaktuj się z pomocą EA. Będą oni w stanie przejrzeć klucz aktywacyjny dodatku i ustalić w czym tkwi problem.

Kontakt z doradcą EA - instrukcja

Wiadomość 2 z 4 (344 wyświetleń)

Dot.: Problem z dodatkiem

Community Manager

Hej @Aleksaandra04, oznaczam odpowiedź @Revan2000s jako rozwiązanie, postępuj wedle zaproponowanych kroków a na pewno uda Ci się rozwiązać problem. Przeniosłem równiez post na forum The Sims 3. :eahigh_file:

Wiadomość 3 z 4 (246 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z dodatkiem

★★★ Newbie
Też mi zjadło kod kupiłam dodatek i puste konto, co robić.
Wiadomość 4 z 4 (201 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem