Dot.: Nie mogę zainstalować dodatków the Sims 3 ( ten produkt wymaga zains.kopii

autor: danuta720
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Nie mogę zainstalować dodatków the Sims 3 ( ten produkt wymaga zains.kopii gry )

★★★ Newbie

POMOCY ! Mam problemy z instalacją dodatków do The Sims 3. Kiedy chce się zainstalować jakiś dodatek (np. Cztery pory roku) pojawi się:  „Ten produkt wymaga zainstalowanej kopii gry The Sims 3. Zainstaluj grę Sims 3 przed instalacją tego produktu”. Naturalnie podstawa gry jest zainstalowana, a gry są oryginalne. Dodałem, że wcześniej miałem dodatki do gier, wszystko działało, grałam spokojnie. Później odinstalowałam, teraz chciałabym ponownie pograć. Próbowałam odinstalować i zainstalować od nowa grę, ale nie pomogło. Dalej jest ten sam problem, gdy chce instalować dodatki Frown.

Wiadomość 1 z 6 (6 134 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie mogę zainstalować dodatków the Sims 3 ( ten produkt wymaga zains.kopii

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Wilczynia

Nie wiem czy instalujesz z Origin czy z plytek jesli z Origin to
prawdopdodnie masz pierwsza, najwcześniejszą wersje gry podstawowej The Sims3 - pozniej wyszla druga i byla dodawana do któregos z kupowanego dodatku jako bonus. Origin rozpoznaje tylko tą drugą wersje
wiec jesli chcesz te dodatki zainstalowac musisz wyłaczyc Origin - najlepiej w ogóle internet i instalowac to wszystko z plytek

Jednak aby istalacja przebiegła prawidlowo powinnas najpierw odinstalowac wszystko z komputera , wyczyscic rejestry CCleanerem z pozostalowsci po TS3 i instalowac od poczatku pamietajac o kolejnosci wychodzących dodatkow.

To samo mozesz zrobic jesli masz te wszystkie gry lacznie z podstawka na Origin - wtedy mozesz pobrac je z Origin ale tylko z Origin.

Mieszanie dodatkow instalowanych raz z Origin a raz z plytek nie jest dobrym pomyslem,

Prawde powiedziawszy jesli masz wciaz wsystkie kody do plytek to lepiej zaistalowac wszystko  z dysków.

Jesli zainstalujesz wszystko z dyskow - pobierz superpatch z tego linku i zaistaluj go tez. W ten sposob bedziesz miała wszystkie aktualizacje bez koniecznosci aktualizowania gry przez Launcher

https://forums.thesims.com/en_US/discussion/175477/official-ea-download-link-for-the-sims-3-cumulati...

Jesli jednak pobierzesz wszystko z Origin  - nie uzywaj tego superpatchu


Nie jestem pracownikiem EA.

Wiadomość 2 z 6 (6 103 wyświetleń)

Dot.: Nie mogę zainstalować dodatków the Sims 3 ( ten produkt wymaga zains.kopii

★★★ Newbie

The Sims 3 wraz z dodatkami mam na płytkach.

Wiadomość 3 z 6 (6 060 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie mogę zainstalować dodatków the Sims 3 ( ten produkt wymaga zains.kopii

★★★ Newbie
The Sims 3 wraz z dodatkami mam na płytkach.
Wiadomość 4 z 6 (6 059 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie mogę zainstalować dodatków the Sims 3 ( ten produkt wymaga zains.kopii

[ Edytowane ]

Witaj @Wilczynia 

 

Najważniejsze pytanie brzmi, w jakim roku kupowałaś podstawę gry The Sims 3.

 

I. Jeżeli kupowałaś ją przed 2012 rokiem, to możesz ją zainstalować bez pośrednictwa Origin.

 

W tym przypadku:

1. Jeżeli gra jest zainstalowana to ją usuń z komputera

2. Wyczyść komputer programem CCleaner, do pobrania tu:  https://www.ccleaner.com/ccleaner

3. Sprawdź, czy w Programie Files nie zostały jakieś resztki (foldery, pliki), jeżeli są to ręcznie je usuń.

4. Zrestartuj komputer.

5. Wyłącz internet.

6. Zainstaluj podstawę gry z płyt, wraz z jej aktualizacją, która jest na płycie.

7. Włącz grę, a następnie wejdź do jakiegoś otoczenia, wyjdź z gry bez zapisywania jej.

8. Zainstaluj wszystkie zakupione dodatki w kolejności ich wydania (https://pl.wikipedia.org/wiki/The_Sims_3) wraz z aktualizacjami znajdującymi się na płytach.

9. Zainstaluj Super Path, do pobrania stąd (Super Patch (All Regions), 1.7 GB): https://answers.ea.com/t5/The-Sims-3/FAQ-Current-Patch-1-67-Manual-links-and-more/td-p/67858 , instalujesz go klikając dwukrotnie na ikonkę Path-a.

 

 

II. Jeżeli podstawę gry kupowałaś po 2012 roku to grę zainstalujesz  (wraz z dodatkami)  wyłącznie za pośrednictwem Origin.

 

A wtedy:

1. Usuń aplikację Origin, a także usuń podstawę gry wraz z zainstalowanymi dodatkami.

2. Wyczyść komputer programem CCleaner, do pobrania tu:  https://www.ccleaner.com/ccleaner

3. Sprawdź, czy w Programie Files nie zostały jakieś resztki (foldery, pliki), jeżeli są to ręcznie je usuń.

4. Zrestartuj komputer.

5. Pobierz najnowszą wersję Origin stąd: https://www.origin.com/pol/pl-pl/store/download i zainstaluj ją na komputerze.

6. Zaloguj się na konto Origin.

7. Wpisz kod podstawy gry, a następnie wszystkich zakupionych dodatków.

8. Pobierz (zainstaluj) podstawę gry oraz dodatki na komputer (według kolejności ich wydania).

9. Cała gra zostanie automatycznie zaktualizowana do wersji 1.69 - zainstaluj tę aktualizację (z Origin).

 

Uwaga: Tylko wykonanie po kolei każdego z punktów powyższych instrukcji  zapewni, że gra zainstaluje się poprawnie.

 

Pozdrawiam.

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 5 z 6 (6 049 wyświetleń)

Dot.: Nie mogę zainstalować dodatków the Sims 3 ( ten produkt wymaga zains.kopii

★★★ Newbie

ROBIŁAM WSZYSTKO JAK NAPISANE I NIE DZIAŁA... JEST KOMUNIKAT ŻE KOD ZOSTAŁ JUŻ WYKORZYSTANY. TYLE WIEM BO PRZECIEŻ GO WYKORZYSTAŁAM PARĘ LAT TEMU ALE CO ZROBIĆ BY MÓC ZAINSTALOWAĆ PONOWNIE??

Wiadomość 6 z 6 (4 439 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem