Dot.: Co zrobić, gdy nie mam gry na Originie, a na Store jest w mojej kolekcji?

autor: danuta720
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Co zrobić, gdy nie mam gry na Originie, a na Store jest w mojej kolekcji?

★★★★ Novice

Witam,

Kilka lat temu miałam świat do The Sims 3 Dolina Smoków Złota Edycja, ale teraz nigdzie go nie mogę znaleźć, nie ma go w ukrytych grach na Originie i gdy wchodzę w dodatkową zawartość to jest do zakupu normalnie jakbym go nie miała, a na The Sims 3 Store jest pokazane, że posiadam ten dodatek, a gdy wpisuję kod produktu pokazuje, że ten kod został już wykorzystany Frown Mogę coś zrobić, żeby odzyskać ten świat?

Wiadomość 1 z 7 (1 238 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Co zrobić, gdy nie mam gry na Originie, a na Store jest w mojej kolekcji?

@Malgosia33181 

 

Musisz się zalogować na swoje konto w Store, a następnie przechodzisz do zakładki "Historia zakupów". Jeżeli  tam pokaże Ci się zwykła edycja tego świata to będzie oznaczało, że nie kupiłaś Złotej Edycji.

 

Pozdrawiam.

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 7 (1 160 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Co zrobić, gdy nie mam gry na Originie, a na Store jest w mojej kolekcji?

Witaj @Malgosia33181 

 

Dolina Smoków Złota Edycja, nie jest dodatkiem, lecz światem, dlatego W Origin  pokazuje się  jedynie okładka tego świata. 

Mam zakupiony ten świat i także jego Złotą Edycję, a pomimo tego także nie ukazuje mi się on w Origin, jako zakupiony.

 

Dzieje się to dlatego, iż Świat został spakowany do Sims3 Packa, gdyż należy do zakupów  The Sims 3 Store. Dlatego też najlepiej pobierać go prosto ze strony The Sims 3 Store: https://pl.store.thesims3.com/

 

Zanim go pobierzesz do swojej gry to najpierw uruchom Launcher i zaloguj się na swoje konto w Store. Gdy świat pokaże się w Laucherze, wtedy będziesz musiała zainstalować go do gry, klikając  na kwadracik obok niego.

Ikonkę świata (Sims3Pack) znajdziesz w folderze Download.

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 7 (1 215 wyświetleń)

Dot.: Co zrobić, gdy nie mam gry na Originie, a na Store jest w mojej kolekcji?

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

A gdzie to znaleźć, żeby pobrać, bo ja jak wchodzę na stronę tego świata w The Sims 3 Store to nie ma pobierz, tylko jest do po boku napis "weź wiązkę" (nie wiem co to znaczy xd), a w mojej kolekcji pokazuje, że mam ten świat.

Wiadomość 3 z 7 (1 204 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Co zrobić, gdy nie mam gry na Originie, a na Store jest w mojej kolekcji?

[ Edytowane ]

@Malgosia33181 

 

Gdzie dokładnie masz pokazane, że masz ten świat?

 

Jeżeli taka informacja pokazana jest w historii Twoich zakupów w Store to pod zdjęciem powinnaś mieć niebieski banner/ikonka z napisem "Pobierz".

 

Być może nie kupiłaś jednak "Złotej edycji" lecz standardową, to gdy wejdziesz w  Światy>Dolina Smoków,  na głównej stronie Store, pod zdjęciem będziesz miała dwie opcje:

1. Pakiet standardowy  z ikonką "Pobierz"

2. A pod nim  wersja złota "Celtyckie krainy" + 1900 SimPoints - i tam zobaczysz złotą ikonkę "Weź wiązkę", co oznacza, że jednak nie kupiłaś złotej wersji.

https://store.thesims3.com/dragonvalley.html?categoryId=12642&section=UpSell

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 4 z 7 (1 196 wyświetleń)

Dot.: Co zrobić, gdy nie mam gry na Originie, a na Store jest w mojej kolekcji?

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Tutaj jest pokazane, że posiadam ten świat, a teoretycznie nie mam, ani Złotej Edycji, ani tej normalnej, ale pamiętam, że kiedyś miałam Złotą Edycję.

Ps. Nie rozumiem czemu też pokazuje, że mam te inne światy, które widać na zdjęciu jak ich nigdy nie miałam, miałam kiedyś tylko Dolinę Smoków.

Wiadomość 5 z 7 (1 183 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Co zrobić, gdy nie mam gry na Originie, a na Store jest w mojej kolekcji?

@Malgosia33181 

 

Musisz się zalogować na swoje konto w Store, a następnie przechodzisz do zakładki "Historia zakupów". Jeżeli  tam pokaże Ci się zwykła edycja tego świata to będzie oznaczało, że nie kupiłaś Złotej Edycji.

 

Pozdrawiam.

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 6 z 7 (1 161 wyświetleń)

Dot.: Co zrobić, gdy nie mam gry na Originie, a na Store jest w mojej kolekcji?

★★★★ Novice
@danuta720 dziękuję Standard smile
Wiadomość 7 z 7 (1 105 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem