Re: Błąd

autor: EA_Coral
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

★★★ Newbie

Witam. Od jakiegoś czasu kiedy zapisuję postępy mojej rodziny wyskakuje mi błąd 16. Jeśli zapisze to poprzez opcje zapisz jako problem znika. Kiedy chce ponownie uruchomić gre i wczytać rodzinę wyskakuje błąd: Wystąpił poważny błąd podczas wczytywania. Nie mam żadnych dodatków z internetu, tylko oryginalne. Usuwałam pamięć CACHE gry a błąd dalej jest. Czytałam o tym na różnych forach ale dalej nie rozwiązałam swojego problemu. Są jakieś sposoby na rozwiązanie tego?

Wiadomość 1 z 2 (1 554 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Błąd

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Witaj @Snobien

 

​Błąd zapisu 16 - może być spowodowany przez częste wykonywanie pewnych czynności np.: edycję miasta, zmienianie aktywnej rodziny, zapisywanie gry przy użyciu opcji „Zapisz i wyjdź”. Aby uniknąć tego problemu należy zamiast opcji „Zapisz” lub „Zapisz i wyjdź” wybierać opcję „Zapisz jako”. Warto co jakiś czas wykonać kopię zapasową, by w razie błędu, nie stracić postępów w grze. Zdarza się, że za drugim razem uda się zapisać grę, dlatego można odczekać chwilę i spróbować zapisać ponownie (niestety bardzo często po tej próbie gra się zawiesza i trzeba ją wyłączyć menedżerem zadań). Bywa także, iż druga próba zapisu gry jest nie możliwa, a w menu głównym zapis rodziny, w której wystąpił błąd nie istnieje. Jedynym sposobem na ocalenie uszkodzonego przez ten błąd zapisu jest przywrócenie jego kopii zapasowej.

 

 

​FIX 1:

 

Błąd 16 pojawia się od razu po zamknięciu gry:

Otwórz folder Saves (Dokumenty<Electronic Arts<The Sims 3<Saves), znajdują się tam zapisy (Sunset to przykładowa nazwa.):

  

​Foldery:

Sunset.sims3  -> Usuń.

Sunset.bad  -> Usuń.

Sunset.sims3.backup -> Usuń tylko końcówkę .backup,tak aby zostało samo Sunset.sims3.

FIX 2:

 

Jeśli powyższy sposób nie pomógł, to w folderze Saves: (Dokumenty<Electronic Arts<The Sims 3<Saves) odnajdź plik z rozszerzeniem .sims3.legacy (np:Sunset.sims3.legacy). Jest to jedyny nieuszkodzony plik zapisu stanu gry i jest w tym momencie najważniejszy. Usuń wszystkie foldery z Sunset.sims3.legacy. Potem w folderze Sunset.sims3.legacy usuń końcówkę .legacy tak, żeby zostało samo Sunset.sims3.

 

Powodzenia.

Answers HQ w Pigułce - Poradnik dla Początkującego

 

Wiadomość 2 z 2 (1 538 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem