Dot.: Błąd - gra nie chce się uruchomić

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Błąd - gra nie chce się uruchomić

★★★★★ Newbie

Dzień dobry!
Zainstalowałam The Sims 3 po długiej przerwie, ale gdy klikam "graj" okno origin znika na 2-3 sekundy, po czym pojawia się znowu. Gra nie chce się włączyć. Próbowałam ze skrótu na pulpicie oraz z pliku  C:\Program Files (x86)\Origin Games\The Sims 3\Game\Bin/TS3W, bo takie podpowiedzi znalazłam w internecie. Próbowałam odinstalować i zainstalować jeszcze raz zarówno samą podstawę, jak i z dodatkami. Próbowałam także klikać "napraw". Wciąż jest ten sam błąd. Co zrobić?

Wiadomość 2 z 9 (1 437 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

the sims 3 z origin - nie uruchamia się launcher

★★★ Newbie

Cześć, pobrałam the sims3 z dwoma dodatkami na origin, jednak gra nie chcę się uruchomić. Nie włącza się nawet launcher. Zrobiłam już reinstalację gry, reinstalację origin, uruchamiałam wielokrotnie jako administrator, jednak w dalszym ciągu po naciśnięciu "graj" albo wywołaniu otwarcia, launcher ani okno gry się nie pojawia. Czy ktoś miał podobny problem i byłby w stanie mi pomóc?

Wiadomość 1 z 9 (1 434 wyświetleń)

Dot.: Błąd - gra nie chce się uruchomić

[ Edytowane ]
Community Manager

Hej @Agaa2908 

 

Jeśli nie uruchamiałaś gry przez jakiś czas możliwe, że została ona zablokowana przez program antywirusowy, lub zaporę sieciową. Dodaj wyjątki do obu, po czym uruchom grę wedle instrukcji poniżej: 

 

1.Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

Dodawanie wyjątku do usługi Zabezpieczenia systemu Windows - Pomoc techniczna pakietu Office


 

@artnouveau połączyłem Twój post z innym poruszającym podobny problem

Wiadomość 3 z 9 (1 357 wyświetleń)

Dot.: Błąd - gra nie chce się uruchomić

★★★ Newbie

Hej, mam taki sam problem, w piątek instalowałam całkowicie nowe Simsy i gdy klikam "graj" origin znika na sekundę po czym pojawia się znowu i nic się nie dzieje. Próbowałam wszystkiego co znalazłam w internecie, naprawiania, czyszczenie pamięci podręcznej, uruchamiania pliku z folderu Bin, zmieniania ustawień kontroli konta. Instalowałam grę i origin ponownie, mając nadzieję że to zadziała, ale też nie. Już naprawdę nie wiem co robić, a zależy mi na tym bo cóż, dopiero co kupiłam grę i nie mogę jej nawet uruchomić. 

Wszystkie aktualizacje systemu i sterowników mam, system windows 10 i wszystkie wymagania spełnione (nawet The Sims 2 działa mi bez problemu, więc trochę dziwne że akurat z trójką jest problem). Mam nadzieję że jednak coś da się z tym zrobić.

Wiadomość 4 z 9 (1 320 wyświetleń)

Dot.: Błąd - gra nie chce się uruchomić

★★★★★ Newbie
@EA_Kuba Niestety to nie pomaga
Wiadomość 5 z 9 (1 285 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd - gra nie chce się uruchomić

★★★★★ Newbie
@Szyszka2221 Czyli mamy ten sam problem. Daj znać proszę, jak uda Ci się znaleźć rozwiązanie.
Wiadomość 6 z 9 (1 284 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd - gra nie chce się uruchomić

★★★ Newbie

Mam podobny problem na Mac OS, od środy nie mogę włączyć gry, zatrzymuje się na tym etapie, już "naprawiałam", usuwała, instalowałam od nowa, czyściłam kompa i nic. Czy ktoś na mac zna rozwiązanie problemy czy być może to jakaś grubsza awaria? bo widzę mnóstwo postów na ten temat

Wiadomość 7 z 9 (1 246 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd - gra nie chce się uruchomić

★★★ Newbie

Hejka, właśnie znalazłam rozwiązanie, które zadziałało u mnie i jeśli ktoś instalował dopiero Simsy pierwszy raz (a nie że nagle przestały się uruchamiać a wcześniej było normalnie) to myślę że warto tego spróbować. Wystarczyło zainstalować program directX - u mnie to właśnie jego brak powodował nie uruchamianie się trójki. Jest dostępna najnowsza wersja na oficjalnej stronie Microsoftu, także jeśli go nie mamy to może to rozwiązać problem. Naszukałam się tego koło dwa tygodnie ale było warto bo pomogło.

Wiadomość 8 z 9 (959 wyświetleń)

Dot.: Błąd - gra nie chce się uruchomić

Community Manager

Hej @Szyszka2221 

 

Dzięki za podzielenie się z nami rozwiązaniem Standard smile 

Wiadomość 9 z 9 (953 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem