czy mogę

autor: HaypereQ
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

★★★★★ Newbie

Witam!

 

Czy jeżeli założyłem konto i kupiłem na nim PvZ GW2 na PC, to czy na tym samym koncie (z tymi samymi osiągnięciami, przedmiotami kosmetycznymi itp.) mogę grać na Xboxie, po włączeniu gry na nim?

 

Przykład:

 

Na moim koncie PvZ GW2 na PC nazywam się Vafel, mam (na przykład) elektrycznego groszka, z różnymi ozdobami na nim.

Więc czy jeżeli kupię tą samą grę na Xboxa, to czy po włączeniu gry będę miał możliwość zalogowania się na swoje konto PC-towe, na którym będę miał tego przykładowego, podanego wyżej groszka, i nazwę Vafel?

 

Prosiłbym o szybką odpowiedź

(Z góry bardzo dziękuję) Standard smile

 

Wiadomość 1 z 3 (633 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: czy mogę

Community Manager

Hej @HaypereQ 

 

Logowanie się tym samym kontem EA do każdej z gier jest dobrym pomysłem i jest to jak najbardziej wskazane Standard smile Nie mniej, Twoje postępy oraz odblokowania będą przypisane do konkretnej platformy. 

 

Twoje ozdoby do elektrycznego groszka kupione/odblokowane na PC pozostaną na PC. 

 

Odpowiedź może nie szybka, ale konkretna Wink

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 3 (609 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: czy mogę

Community Manager

Hej @HaypereQ 

 

Logowanie się tym samym kontem EA do każdej z gier jest dobrym pomysłem i jest to jak najbardziej wskazane Standard smile Nie mniej, Twoje postępy oraz odblokowania będą przypisane do konkretnej platformy. 

 

Twoje ozdoby do elektrycznego groszka kupione/odblokowane na PC pozostaną na PC. 

 

Odpowiedź może nie szybka, ale konkretna Wink

Wiadomość 2 z 3 (610 wyświetleń)

Dot.: czy mogę

★★★★★ Newbie
@EA_Kuba Bardzo dziękuję 😉
Wiadomość 3 z 3 (601 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem