Dot.: Gra się nie uruchamia

autor: AdheyFootballMan
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Gra się nie uruchamia

★ Novice

Witam,

 

po kliknięciu GRAJ klient Origin znika na 2-3 sekundy po czym wraca na pulpit i nic...

Posiadam najnowsze sterowniki, najnowszą wersję Origin (10.5.5.6040) - pobierałem to wszystko 2-3 razy - grę również instalowałem kilkukrotnie. 

Próbowałem uruchomić Origin i grę jako administrator, w trybie zgodności z Win 7 / 8.

 

Sprawdzałem już chyba wszystkie możliwości z innych stron również. Nic nie działa...

 

Jakieś pomysły / rozwiązania ? 

Wiadomość 1 z 37 (24 656 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Gra się nie uruchamia

[ Edytowane ]

@Ciuus @AdheyFootballMan @Jakcuszek @SpinerDig @inventer89

 

1.Zamknij wszystkie programy działające w tle

2.Odinstaluj  wszystkie wersje microsoft visual c++ redistributable, następnie Pobierz tutaj  i zainstaluj ponownie.

3.Pobierz Reset-Windows-Update-Agent ten program naprawi błędy w systemie 

4.Usuń Net Framework pobierz i zainstaluj ponownie

4.Użyj narzędzia  NET Repair tool pobierz

5.Plik ActivationUI.exe dodaj do wyjątków w zaporze sieciowej i antywirusie, plik znajduję się w folderze gry folder Core.

 

Dodatkowo:

 

1.Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

 

 

1.Wyłącz  tryb gry instrukcja

2.Wyłącz nakładkę Xbox w ustawieniach aplikacji 

W tym celu przechodzimy do menu Start, a następnie wyszukujemy aplikacji Xbox.

Uruchamiamy ją i czekamy na zalogowanie się do naszego profilu. Po włączeniu się aplikacji Xbox należy wejść do opcji za pomocą ikony koła zębatego w dolnym lewym rogu ekranu.

Wyłączanie DVR z Gry w aplikacji Xbox

  

3.Odinstaluj najnowszą aktualizację Windows  KB4041676 instrukcja

4.Wyłącz antywirusa Windows Defender instrukcja.

 

Wyłącz  automatyczne aktualizacje w Windows 10 instrukcja, możesz pobierać je sam wtedy kiedy będą dostępne.

 

 

1.Wyłącz automatyczne aktualizację gier, usuńcie grę i zainstalujcie ponownie.

2.Zainstalujcie Origin w wersji beta.

whwhwhwh.jpgfdf2f2f2f.jpg

 

 

Spróbuj rozwiązania od @EA_Odix.

 

Dla osób, które mają problem z ponownym uruchomieniem wersji Trial, radzimy o wycięcie pliku licencji .dlf z poniższej lokalizacji (np. na pulpit) i ponowne uruchomienie wersji Trial:

 

223213111111.PNG

 

Jako, iż  w tym folderze znajdują się pliki licencji/aktywacji innych gier najlepiej przefiltrować pliki xxx.dlf po dacie i wytnijcie te ostatnie, które powinny być odnośnie właśnie Fify 18 wersji trial.

PS. Folder Program Data jest ukryty,więc w opcji widok musicie zaznaczyć (Ukryte elementy)

 

 

Następnie musisz wejść do Panelu Sterowania \ Dodaj Usuń i po lewej stronie klikasz Włącz lub wyłącz systemu Windows i zaznacz opcję, tak jak poniżej.

Unbenannt.JPG

 

RESET USTAWIEŃ GRY

 

Wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu Need For Speed(TM) Payback na np.Need For Speed(TM) Payback kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) 

 

 

Wyłączcie ORIGIN W GRZE (prawy > Właściwości gry):

 

Wyłącz Cortana w Windows 10

 

Kliknij w pole wyszukiwania Search i wpisz słowo Cortana, aby uruchomić program. Następnie, wybierz opcję Menu i Notebook, a w końcu Settings


Przesuń suwak do pozycji Off przy poleceniu Cortana can give you suggestions, ideas, reminders, alerts and more:

 



 

Zainstaluj/napraw pakiety VC ++ oraz DirectX znajdujące się w katalogu gry ...Origin Games\Need for Speed Payback\__Installer

 

Po wejściu do wyżej wymienionych folderów, znajdziesz tam folder redist  iinstalatory VC ++ i DXSETUP

 

5435345.PNG

 

436346.PNG

54534.PNG

 

Uruchom każdy po kolei, wybierając opcję INSTALL lub REPAIR (co dostępne),wykonaj te kroki odpowiednio dla wersji z 2013 oraz 2015 roku, następnie restart komputera!

 

 

Na przykładzie FIFA 18 

 

Wykonaj kroki poniżej:

 

1.Wyloguj się z Origin
2.Wyłącz Origin
3.Restart komputera
4.Uruchom NFS Payback jako administrator z folderu gry (nie z  Origin)
5.Zaloguj się w Origin
6.Upewnij się, że jest ustawione DX11.

 

adminini.jpg

 

 

Wykonaj przywracanie systemu, jeśli powyższe porady nie pomogły instrukcja.

 

 

Podobny problem jest na angielskiej części forum.

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Crashing-While-Launching/td-p/6402269

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Need-for-Speed-PAYBACK-WONT-LAUNCH-AT-ALL-HELP-its-Seriou...

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Need-For-Speed-payback-Dont-Launch/td-p/6683871

CCP Hero Banner - Blue.png

Zobacz w watku

Wiadomość 22 z 37 (30 020 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Gra się nie uruchamia

★★★ Newbie

Ten sam problem, na drugim koncie mam triala z Origin Accessa i zastanawiam się, czy to nie powoduje jakiegoś konfliktu i problemu. Trial działa a pełniak nie odpala, to samo się dzieje co u Ciebie. Klikam graj, chwilę coś pomieli (dosłownie sekundę czy dwie) i wraca do Origina z aktywnym przyciskiem graj. Żaden proces od gry się nie pokazuje w menedżerze.

 

Odinstalowałem triala, zainstalowałem od nowa grę z konta z pełną wersją, wyczyściłem pliki tymczasowe Origina, przeinstalowałem Origina, skorzystałem z bety Origina, próbowałem tryb administratora. Zero, nic nie działa. A trial działa, gry z OA działają, Fifa 18 odpala. Ta jedna gra nie rusza na systemie stawianym 2 tyg temu, gdzie nie ma problemu z innymi grami. Najnowsze aktualizacje, frameworki, redisty, directxy i sterowniki Nvidia są. 1000 gier działa jedna nie. Bo nie.

 

Co jest EA? 

Wiadomość 2 z 37 (24 616 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia

★★★ Newbie

Witam ... Rozwiązał może ktoś problem ? Mam to samo i męcze się od samego rana ale nic nie pomaga .. Od Reinstalacji Origina i gry po instalacje najnowszych aktualizacji .. Gra nie uruchamia się .. Pieniądze w błoto póki co 

Wiadomość 3 z 37 (24 577 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo
Highlighted

Dot.: Gra się nie uruchamia

★ Novice

Dziś nagle gra się uruchomiła i śmiga aż miło. 

 

O co chodzi ?!

Wiadomość 4 z 37 (24 536 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia

★★★ Newbie

U mnie dalej to samo :/ bez zmian 

Wiadomość 5 z 37 (24 531 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia

Community Manager

Hej @AdheyFootballMan, Standard smile

 

Spróbuj uruchomić grę wedle poniższej instrukcji: 

 

1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

 

Wiadomość 6 z 37 (24 470 wyświetleń)

Dot.: Gra się nie uruchamia

★★★★★ Newbie

@EA_Kuba dzięki stary w końcu się udało uruchomić grę ! Standard smile

Wiadomość 7 z 37 (24 458 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia

★★★ Newbie

Nadal nic, @EA_Kuba ten sposób też nie działa, gra nadal się nie uruchamia Frown 

Wiadomość 8 z 37 (24 449 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia

Community Manager (retired)

@MultiPrzemek 

 

Hej, jeśli powyższe kroki nie pomogły, spróbuj jeszcze:

 

Gra pojawia się w menadżerze zadań a potem znika

 

Jeśli macie objawy, gdzie po przycisku graj na chwilę gra pojawia się w menadżerze zadańa potem znika, problem może leżeć po stronie aktywacji gry. Poniższe kroki powinno w tym wypadku zadziałać:

 

  • Wyłączyć celem testowym antywirus, który może blokować uruchomienie/aktywacje gry, szczególnie wrażliwe są AVG/AVAST, McAfee, Malware-bytes
  • Odinstalujcie następnie program Origin (nie spowoduje to usunięcie gry ) > Programy i funkcję 
  • Pobierzcie najnowszą wersję z naszej strony
  • Zainstalujcie Origin z domyślnymi ustawieniami!
  • Uruchomcie następnie skrót do aplikacji Origin, jako Administrator! - instrukcja

Mieliśmy zgłoszenia, gdzie program TEAMVIEWER, uruchomiony w tle, również wstrzymywał start gry!

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 9 z 37 (24 406 wyświetleń)

Problem z uruchomieniem NFS Payback

★ Novice

Witam, po zainstalowaniu i aktywowaniu gry na Origin po wciśnięciu przycisku Graj lub uruchomieniu gry z pulpitu nic się dosłownie nie dzieje. Po chwili wraca okno Origin i nic. Czytałem już różne artykuły i jednym pomogły niektóre rozwiązania innym niestety nie, dlatego nie znajdując odpowiedzi postanowiłem napisać tutaj nowy temat. Moja specyfikacja to procesor I7 4790K oraz Geforce Asus Strix 970 i 16 GB RAM, także gra powinna bez problemu chodzić. Oczywiście mam najnowsze sterowniki i wszystkie niezbędne aplikacje do uruchomienia (visual studio i directy). Próbowałem uruchamiać zarówno Origin jak i grę z czystego rozruchu i nadal nic. Proszę o pomoc!

Wiadomość 10 z 37 (24 019 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem