Problem z uruchomieniem gry Mass Effect 2

autor: dominik9051
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z uruchomieniem gry Mass Effect 2

★★ Novice

Sprawa wygląda następująco: Otóż na początku roku EA rozdawała za darmo Mass effecta 2 na Originie.Ja chociaż już miałem tą grę na płycie,bez DRM-u,to pomyślałem,że skoro dają,to czemu by nie skorzystać,bedę miał 2 i 3 w tym samym miejscu.Dodatki do dwójki miałem już wykupione i zarejestrowane na bioware social network.Odinstalowałem grę i postanowiłem że pobiorę ją sobie na Origin i tu zaczyna się problem-wszystkie pliki się pobierają,ale gra za Chiny ludowe nie chce się poprawnie zainstalować.Ta okładka gry,gdzie się ją uruchamia na Origin jest taka jakby wyblakła i choć widać przycisk ,,Graj'' to nie da się go wcisnąć.Na pulpicie też nie ma skrótu,choć wyraźnie zaznaczyłem przy pobieraniu,że chcę taki skrót utworzyć.Natomiast gdy wejdę do folderu,gdzie gra powinna być zainstalowana mogę ją normalnie uruchomić bez włączania Origina,tyle,że jest po angielsku i muszę grzebać w plikach,żeby zmienić język na polski.Proszę o jakąś poradę,co mogę z tym zrobić.Mam windows xp.Inne gry z Origina pobierają się i instalują normalnie,w czym możebyć problem?

Wiadomość 1 z 3 (354 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem gry Mass Effect 2

Community Manager (retired)

@dominik9051 Witaj!

 

Prawdopodobnie wersja instalowana z płyty ME 2 a konkretnie jej pozostałości muszą kolidować z edycją cyfrową. W Twojej kwestii proponuję wykonanie poniższych kroków:

 

  • Odinstaluj całkowicie grę Mass Effect 2 z komputera, zalecam po tym również użycie programu CCleaner, aby usunąć pozostałości po grze.

    Rozważ również usunięcie (po uprzednim skopiowaniu) folderu ustawień oraz samego zapisu, który znajdziesz w %USERPROFILE%\Documents\BioWare\Mass Effect 2\

  • Również wyczyść pamięć podręczną Origin przed ponownym pobraniem/instalacją wersji cyfrowej gry.

Powodzenia i w razie problemów prześlij nam zrzut ekranu jak to wygląda po Twojej stronie! Fingers crossed

Wiadomość 2 z 3 (346 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem gry Mass Effect 2

★★ Novice

Wykonałem 2 pierwsze kroki,pobrałem grę od nowa i znowu to samo.Nie mogłem wyczyścić pamięci podręcznej Origina,bo po wpisaniu %ProgramData% wyskakuje komunikat,że system nie może wyszukać pliku o tej nazwie.Mam windows XP,może to jest przyczyną?

Wiadomość 3 z 3 (337 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem