Mass Effect 2 - gra nie chce się uruchomić

autor: Bree-Lupus
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Mass Effect 2 - gra nie chce się uruchomić

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam. Tak jak w temacie, mam problem z uruchomieniem Mass Effect 2.

To mój drugi raz, gdy już próbuję zacząć w nią grać; za pierwszym razem po instalacji gry na Originie weszłam w plik MassEffect2Config.exe, wyszukałam swoje save'y z Mass Effect 1 i chciałam włączyć Mass Effect 2. Gra się uruchomiła, pokazała mi ekran z "Wciśnij dowolny klawisz", więc wciskam i ekran zaciemnia się, a po chwili całkowicie aplikacja mi się wyłącza i wyskakuje komunikat, że gra przestała działać. Wyszukałam temat https://holisz.pl/mass-effect-2-na-origin-nie-uruchamia-sie/ i dowiedziałam się, że przez wejście najpierw w konfiguracje, gra się nie odpala.

Okej, zrobiłam tak, jak jest napisane w artykule, przez przypadek źle skopiowałam pliki i chcąc nie chcąc musiałam pobierać 9gb od nowa i pobrałam, zainstalowałam, tym razem nie weszłam w konfiguracje, tylko od razu weszłam przez bibliotekę gier na Originie i kliknęłam "Graj". Gra się otworzyła, pokazał mi się ten sam ekran z "Wciśnij dowolny klawisz" i gra mi się wyłącza tak jak przy pierwszym podejściu. Próbowałam rozwiązań z internetu, np. to: http://answers.ea.com/t5/Mass-Effect-2/Mass-Effect-Trilogy-ME2-doesn-t-start-with-Origin-after-insta... i to https://help.ea.com/pl/help/origin/origin/my-game-downloaded-through-origin-but-will-not-install/ (wiem, że to dotyczy instalacji, ale chodzi o to, że próbowałam to uruchomić jako admin), a gra nadal nie działa i nie wiem już co robić. To jest moja pierwsza gra pobrana przez Origina, więc może gdzieś przypadkiem się zgubiłam. Mam Win8.1, proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 4 (2 571 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Mass Effect 2 - gra nie chce się uruchomić

★★ Novice

@EA_Ataashi

 

W ciągu tych dwóch dni próbowałam rozwiązań od 2 do 4 włącznie, zostawiłam 1 na koniec, ponieważ żadne z rozwiązań nie zadziałało. Znalazłam dzisiaj jednak na anglojęzycznej stronie (dla osób, które mogą mieć podobny problem, jest to ten link) informację, że prawdopodobnie coś blokuje moje save'y i okazało się, że rzeczywiście były tam poprzednie save'y z poprzednich ukończeń tejże gry, więc usunęłam je i gra teraz działa perfekcyjnie. To było moim rozwiązaniem, ale bardzo dziękuję za te kroki, myślę, że jeszcze kiedyś na pewno się przydadzą Standard smile

 

Również pozdrawiam!

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 4 (3 122 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Mass Effect 2 - gra nie chce się uruchomić

Community Manager (retired)

Cześć @Bree-Lupus

 

Widzę, że już przebrnęłaś przez niemałą liczbę kroków, które powinny rozwiązać Twój problem Oops Podsumowując... użyłaś już narzędzia konfiguracji, zmieniłaś nazwę pliku na MassEffect2.exe oraz uruchomiłaś grę jako administrator i wyłączyłaś kontrolę konta użytkownika, zgadza się?

 

W takim razie prosiłabym, abyś wypróbowała jeszcze następujące propozycje:

 

1. Uruchom grę w trybie zgodności dla starszego systemu operacyjnego (np. Windows XP ServicePack2)

2. Wyczyść pliki tymczasowe na platformie Origin.

3. Pozbądź się zbędnych plików z komputera przy użyciu programu CCleaner.

4. Kliknij prawym przyciskiem myszki na obrazek z grą w Twojej bibliotece gier i wybierz opcję "Napraw".

 

Jeśli również i to nie pomoże, bardzo prosiłabym, abyś dostarczyła mi raport DxDiag na forum. Informacje jak to zrobić, znajdziesz w tym wpisie.

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 2 z 4 (2 560 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect 2 - gra nie chce się uruchomić

★★ Novice

@EA_Ataashi

 

W ciągu tych dwóch dni próbowałam rozwiązań od 2 do 4 włącznie, zostawiłam 1 na koniec, ponieważ żadne z rozwiązań nie zadziałało. Znalazłam dzisiaj jednak na anglojęzycznej stronie (dla osób, które mogą mieć podobny problem, jest to ten link) informację, że prawdopodobnie coś blokuje moje save'y i okazało się, że rzeczywiście były tam poprzednie save'y z poprzednich ukończeń tejże gry, więc usunęłam je i gra teraz działa perfekcyjnie. To było moim rozwiązaniem, ale bardzo dziękuję za te kroki, myślę, że jeszcze kiedyś na pewno się przydadzą Standard smile

 

Również pozdrawiam!

Wiadomość 3 z 4 (3 123 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect 2 - gra nie chce się uruchomić

Community Manager (retired)

@Bree-Lupus

 

Super! Wielkie dzięki za podzielenie się sprawdzonym rozwiązaniem :eahigh_file:

 

Pozdrawiam i oczywiście życzę przyjemnej gry! Standard smile

 

PS Szczególnie, że ME2 to zdecydowanie moja ulubiona część z całej serii.

Wiadomość 4 z 4 (2 546 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem