Fifa 17 nie włącza się

autor: JasiuPL1234
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Fifa 17 nie włącza się

★★ Novice

Witam,
mam problem z odpaleniem gry po formacie partycji systemowej (gra była na innej partycji). Gdy klikam Graj w originie wyskakuje synchronizacja z siecią i jak się załaduje, proces FIFA17 włącza się na sekundę i wyłącza. Próbowałem już reinstalacji origin i fify. Spróbowałem też usunąć wszystkie Microsoft Visual C++ i zainstalować na nowo. Mam najnowsze sterowniki do grafiki, Windows 10 Pro 64x. Wymagania spełniam, bo gra kiedyś działała.

Wiadomość 1 z 10 (8 715 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Fifa 17 nie włącza się

★★ Novice

Znalazłem rozwiązanie, winą było brak zainstalowanej aktualizacji:

Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4

 

Pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy

Zobacz w watku

Wiadomość 8 z 10 (11 404 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Fifa 17 nie włącza się

Community Manager

Hej @JasiuPL1234

 

Zazwyczaj tego rodzaju problemu spowodowane są tym, że gra blokowana jest przez jakiś program na Twoim komputerze (program antywirusowy lub sam system operacyjny). 

 

Spróbuj poniższego rozwiązania: 

 

- Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
- W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
- Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika" i przesuń suwak na samą górę.
- Zatwierdź zmiany
- Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
- Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
- Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
- Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
- Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

 

Wiadomość 2 z 10 (8 671 wyświetleń)

Dot.: Fifa 17 nie włącza się

★★ Novice

Niestety to rozwiązanie nie pomogło. Sprawdziłem też z wyłączonymi zbędnymi programami i antywirusem. W zaporze sieciowej Fifa jest odblokowana.

Wiadomość 3 z 10 (8 667 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 17 nie włącza się

Community Manager

Hej @JasiuPL1234

 

Spróbuj jeszcze tego: 

 

1. Odinstaluj program Origin 

2. Wyczyść jego pliki pamięci podręcznej 

3. Pobierz i uruchom plik instalacyjny jako administrator (wcześniej też jak poprzednio dopasuj ustawienia kontroli konta użytkownika) 

 

Poproszę Cię również o plik DxDiag, jeżeli powyższe kroki nie rozwiążą problemu. 

Wiadomość 4 z 10 (8 648 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 17 nie włącza się

★★ Novice

Odinstalowanie i wyczyszczenie pamięci podręcznej nie pomogło. W załączniku dxdiag.

Wiadomość 5 z 10 (8 641 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 17 nie włącza się

Community Manager

Hej @JasiuPL1234

 

Dzięki za DxDiag Standard smile 

 

Znalazłem z nim błąd, który kiedyś powodował podobne problemy do Twoich. Wtedy rozwiązaniem okazało się ponowna instalacja Windows Media Player / skorzystanie z pakietu naprawczego Windows. W skład Twojego systemu oczywiście wchodzi WMP, nie zaszkodzi jednak spróbować Standard smile.

 

Pobieranie

Pakiet naprawczy

 

Czy próbowałeś też wyłączyć zapis w chmurze ? (PPM na okładce gry - Właściwości gry - Zapisy gier w chmurze)

 

Możesz też wcześniej zmienić nazwę folderu FIFA 17 w Dokumentach (utworzy to kopię zapasową lokalnie zapisanych gier), po zmianie nazwy kliknij na opcję Napraw w Origin - folder zostanie na nowo utworzony, a gra zostanie przywrócona do ustawień domyślnych.  

 

 

 

Wiadomość 6 z 10 (8 628 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 17 nie włącza się

★★ Novice

Faktycznie Windows Media Player może powodować problem, przy próbie skorzystania z pakietu naprawczego bibliotek WMP, wyskakuje mi "Biblioteka multimediów jest uszkodzona" (screenshot w załączniku) i nic z tym nie mogę zrobić. Próbowałem wyłączyć i włączyć WMP w funkcjach systemu i przeinstalować system (bez formatowania partycji). Przeskanowałem też komputer za pomocą "sfc /scannow". Wyłączenie "origin w grze" i zapisywania w chmurze nic nie dało. Również nie pomogła zmiana nazwy w dokumentach i naprawienie w origin.

Wiadomość 7 z 10 (8 609 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 17 nie włącza się

★★ Novice

Znalazłem rozwiązanie, winą było brak zainstalowanej aktualizacji:

Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4

 

Pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy

Wiadomość 8 z 10 (11 405 wyświetleń)

Dot.: Fifa 17 nie włącza się

★★ Novice

Mam ten sam problem tylko, że z demem Fify 18.

Proszę o pomoc.

Wiadomość 9 z 10 (7 541 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 17 nie włącza się

★★ Novice

ja też mam ten sam problem z fifą 17 ale to nic nie daje. Mam dobre wymagania do tej gry i tak próbowałem wszystkiego to i nic nie działa.

Wiadomość 10 z 10 (7 383 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA