Fifa 15 przestałą działać

autor: belphra
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Fifa 15 przestałą działać

★★★ Newbie

Witam. Od jakiegoś czasu przestała mi działać fifa 15. Mogę tylko wejść w grę i na samym początku gdzie jest obrazek startowy(z Messim) wyskakuje błąd, że Fifa 15 przestała działać i wywala na pulpit. Próbowałem wszystkiego co udało mi się wyczytać na forach. Odrazu dodaje plik z dxdiag.

Wiadomość 1 z 5 (769 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 15 przestałą działać

Community Manager (retired)

@belphra Witaj!

 

Mieliśmy podobne problemy już zgłaszana i jeśli gra działała wcześniej to najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia plików zapisu bądź aplikacja typu antywirus blokuje uruchomienie gry.  Dlatego sprawdź proszę poniższe kroki:

 

USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ  wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu FIFA 17 na np. FIFA 17 kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy trybu KARIERA/Pro Club mogą zostać usunięte! 

 

ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

INFO: Mieliśmy niestety zgłoszenia, że antywirus Avast,AVG czy Mcaffe mogą powodować właśnie taki stan rzeczy

 


 

Z twojego raportu zauważyłem również, iż korzystasz z laptopa z trochę już nieaktualnymi sterownikami do Twojej karty  AMD Radeon (TM) R5 M330  19.12.2016 Radzimy w takich sytuacjach uaktualnienie sterowników (jeśli dostępne)

 

Powodzenia! Fingers crossed

 

Wiadomość 2 z 5 (760 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 15 przestałą działać

★★★ Newbie

Witaj,

Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś Zapisane stany gry WYŁĄCZ,Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe oraz poszła aktualizacja sterowników. Nic nie pomogło ciągle ten sam problem ;/

Wiadomość 3 z 5 (755 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 15 przestałą działać

★★★ Newbie

Dzień dobry, 

 

Miałem ten sam problem. Jednak wskazówki pomogły. Wystarczyło wyłączyć Avasta i można było dalej cieszyć się FIFA 15. 

Wiadomość 4 z 5 (748 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 15 przestałą działać

[ Edytowane ]
★ Novice

mijcieslik prosze napisz albo zrob filmik jak to naprawic blagam! i przeslij mi link na youtube albo zdjecia w odpowiedzi prosze

Wiadomość 5 z 5 (723 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA