[#] FIFA 19 (PC) Nie mogę sterować zawodnikami w trybie Division Rivals/FUT

autor: BURU124
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: FIFA19 (PC) pad od XBOX360 nie działa jak powinien :(

★ Novice

U mnie jest dokładnie to samo, ba, nawet gorzej. Mianowicie już w pozycji menu grając na padzie,gra widzi jakbym miał lewy analog ciągle w dół, czy ustawienia, czy mecz. Z początku myślałem,że wina pada, wymieniłem swojego Logitecha F710 (powiedzmy,że mocno wyeksploatowanego) na nówkę sztukę, ten sam model czyli F710. Dzisiaj po rozpakowaniu pada z pudełka i podłączenia do komputera problem niestety nie znikł, nadal dzieje się dokładnie to samo a czyszczenie pamięci podręcznej, granie na DirectX 11, pobranie najnowszych sterowników po prostu nic nie daje. Co ciekawe oba pady poprawnie działają chociażby w poprzedniej odsłonie gry "Fifa 18". Jutro postaram się skontaktować z EA bo dzisiaj polski oddział jest już zamknięty ale nie liczę, że ktokolwiek mi pomoże bo jak widać problem dotyczy tak niewielkiej ilości graczy,że ludzie pracujący w EA najprawdopodobniej go zignorują

Wiadomość 41 z 297 (2 721 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: FIFA19 (PC) pad od XBOX360 nie działa jak powinien :(

★★★★★ Apprentice
Ja stawiam na połączenie internetowe, może w trybie division rivals jest jakoś inaczej z połączeniem niż w innych trybach. Z każdą sekundą meczu jest coraz większe opóźnienie w ruchach naszymi zawodnikami, nawet prośba o przerwę włącza się po ok. 10 sekundach. Dlatego będę próbował połączyć się z inną siecią, może tu jest pies pogrzebany, najpierw trzeba znaleźć przyczynę, a potem to naprawić.
Wiadomość 42 z 297 (2 709 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Brak kontroli nad zawodnikami po rozpoczęciu od Division Rivals

★ Novice

Dokładnie miałem to samo 

Wiadomość 43 z 297 (2 835 wyświetleń)

Dot.: Brak kontroli nad zawodnikami po rozpoczęciu od Division Rivals

★★★ Novice

A próbowałeś na klawiaturze grać? Bo dziś przyszło mi do głowy żeby sprawdzić, czy tak samo będzie z tym brakiem kontroli nad piłkarzami, ale nie miałem czasu. 

Wiadomość 44 z 297 (2 825 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: FIFA19 (PC) pad od XBOX360 nie działa jak powinien :(

★★★ Novice
Mam ten sam problem. Kompletnie nie wiem co może być przyczyną, próbowałem na 4 padach, do każdego najnowsze sterowniki. Wszystkie inne tryby działają poprawnie, nie mam żadnych problemów z internetem, nie występują u mnie w DR opóźnienia, poprostu nie mam większość meczu kontroli nad zawodnikami. Całe szczęście wykupiłem wersję próbną, żeby później nie żałować tych 200 zł wydanych na marne. Mam nadzieję, że EA w końcu zainteresuje się tym tematem.
Wiadomość 45 z 297 (2 787 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Brak kontroli nad zawodnikami po rozpoczęciu od Division Rivals

★ Novice
To samo na padzie jak i na klawiaturze nic nie pomaga nie wiem jak to naprawić
Wiadomość 46 z 297 (2 808 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: FIFA19 (PC) pad od XBOX360 nie działa jak powinien :(

★★★ Novice
Tylko dlaczego miałoby leżeć to po stronie połączenia internetowego. Skoro gry pobierają mi się z dużą prędkością (na origin po 3-4mb/s), nie mam żadnych opóźnień w innych grach, a akurat w fifie by były takie, które uniemożliwialy by normalną grę? Zauważyłem pewną zależność. Gdy zablokuje mi się na jednym piłkarzu, a przeciwnik zbliży się do któregoś z moich zawodników (z automatu mi na niego przełącza) i odbiorę mu piłkę to przez chwilę mogę normalnie grać, dopóki jej nie stracę. Albo kończy się tak, że Fifa zapamiętuje kilka kliknięć i kończy się wybiciem piłki pod nogi przeciwnika. Błąd raczej jest po stronie EA, bo codziennie co raz więcej osób na forum pisze o nim, a nie wiadomo ile tak na prawdę jest osób mających to samo, ale nie zgłaszających tego. Może być tysiące takich przypadków. Trzeba sprawdzić czy rzeczywiście to wina połączenia internetowego, czy też leży po stronie EA, bo więcej pomysłów chyba już nie ma, co mogłoby być przyczyną.
Wiadomość 47 z 297 (2 748 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: FIFA19 (PC) pad od XBOX360 nie działa jak powinien :(

★★★★★ Novice

@NaiteI

Nie wiem, czy Ty się chłopie dobrze czujesz?

 

Nie jest to jedyny temat, oto same tematy z pierwszej podstrony:

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Problem-ze-Sterowaniem-gamepad-Logitech-obejscie/td-p/...

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Problem-z-sterowaniem/m-p/7081320#M1221

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Fifa-19-problemy-ze-sterowaniem-w-fut-champions-na-kla...

 

1. Chłop Ci pisze wyżej, że formata robił i nadal to samo Ty twierdzisz, że to wina sprzętu.

2. Pady w innych grach działają bez problemu.

3. Kilka rodzajów padów, ten sam błąd, oczywiście co? wina użytkownika.

4. Pisałeś wcześniej, ze 4 osoby tu piszą hehe żal to komentować EA ma OBOWIĄZEK odpisać każdemu w tym temacie. Rozumiesz co to znaczy towar niezgodny z umową 6 letni Jasio kupił grę i ma mu działać. To, że tu nikt nie odpowiada tylko taki trol jak Ty świadczy tylko o EA. Życzę Ci, żebyś kupił np. golarkę a w serwisie gwarancyjnym nie gwarant tylko babka co ze ścierą lata odpowiedziała Ci, że na bank masz "zły prąd w gniazdku".

5. FIFA 18 pad elegancko działa, FIFA 19 już nie hmm chłopie skasuj to konto i niepodburzaj ludzi tu piszących którzy mają poważny problem z tą grą (może to jakaś BETA), wydali ciężką kasę na ten produkt, który im nie działa i nikt nie raczy się pokwapić z jakimikolwiek wyjaśnieniami.

 

Zła wiadomość jest taka, że taki np. błąd z DX w osiemnastce nie został naprawiony, występuje nadal w najnowszej odsłonie co pozwala twierdzić, że EA interesuje jedynie zbijanie kabzy i obracanie nią, przecież w FIFĘ grają same dzieci co najwyżej poskarżą się tatusiom i sprawa ucichnie.

 

PS kolego jak Ci działa to idź i graj i nie odwiedzaj tego tematu.

Wiadomość 48 z 297 (2 737 wyświetleń)

Dot.: FIFA19 (PC) pad od XBOX360 nie działa jak powinien :(

★★★★★ Apprentice
Wydali dużą kasę? Ta gra jest zrobiona jak najmniejszym kosztem, dużą kasę to by wydali, jakby grę tworzyli od podstaw, a tymczasem z roku na rok to są odgrzewane kotlety z kilkoma zmianami w gameplay'u? Dowód? Problem opisywany w tym temacie występował już w FIFA 18 w FUT champions, następnie w dodatku World Cup, a teraz występuje w division rivals. To oznacza, że EA nie zrobiło już ponad rok nic z tym! Każdy nowy tryb gry jest wydawany z opisywanym błędem, sezony nam działają bo to odgrzewane kotlety z FIFY 10, zaś każdy nowy tryb jest oparty na odgrzewanych kotletach z trybu FUT champions. Choć trzeba dodać, że problem występuje w dużo większej skali, bo w FUT champions momentami występował ten błąd, a tutaj od początku meczu nie jesteśmy w stanie grać.
Podsumowując, EA wpycha co roku rzekomo nowy produkt na rynek, jak najmniejszym kosztem, tak aby wydoić jak najwięcej z graczy, najważniejsze jest to, że ludzie kupili, a teraz niech się martwią, że nie mogą grać.
Cd. zdiagnozowania problemu, to jak widać próbujemy już wszystkiego, a dalej nic, to jest wina EA, jednak nie ma co się łudzić, że oni to naprawią, nie potrafili naprawić rok, to nie naprawią następny, przynajmniej wiem, że na PC nie kupować już FIFY.
Wiadomość 49 z 297 (2 729 wyświetleń)

Dot.: FIFA19 (PC) pad od XBOX360 nie działa jak powinien :(

★★★★★ Novice

Miałem na myśli, że ciężką kasę wydali użytkownicy na zakup gry a nie producenci na jej stworzenie. 250 zł na Origin to kolosalna kasa jak na polskie warunki. Od 17 części co roku są z czymś problemy taka jest prawda.

Wiadomość 50 z 297 (2 724 wyświetleń)
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA