Dot.: Błąd przy włączaniu fifa 15, ekran z Meessim

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Błąd przy włączaniu fifa 15, ekran z Meessim

★★★ Newbie

Witam, mam problem z odpaleniem gry FIFA 15, a mianowicie podczas otwierania gry wyskakuje błąd "Program EA Sports FIFA 15 przestał dzialać.". Próbowałem już reinstalacji gry, naprawy w origin oraz pobierałem najnowsze sterowniki do karty graficznej i łatkę do windows media player. Niestety żadna z tych czynności nie podziałała. Chciałbym zaznaczyć, że jakiś czas temu gra działała prawidłowo.

Wiadomość 1 z 2 (411 wyświetleń)

Dot.: Błąd przy włączaniu fifa 15, ekran z Meessim

Community Manager (retired)

@jaroso1994 Witaj!

 

Oprócz kroków, które już wykonałeś, szczególnie skuteczne sugestie (z doświadczenia) znajdziesz w tym wątku. Mianowicie chodziłoby o zresetowanie ustawień samej gry oraz wykluczenie antywirusa jako przyczyny:

 

USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ  wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu FIFA 15 na np. FIFA 15 kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy trybu KARIERA/Pro Club mogą zostać usunięte! 

 

ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

INFO: Mieliśmy niestety zgłoszenia, że antywirus Avast,AVG czy Mcaffe mogą powodować właśnie taki stan rzeczy

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 2 z 2 (386 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA