Jak otworzyć porty?

autor: KapitanCzarny268
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Jak otworzyć porty?

★★ Guide

Witam, czy dobrze otworzyłem porty?

Jeżeli nie, proszę o wyjaśnienie o co dokładniej chodzi! Pozdrawiam!

Wiadomość 1 z 6 (1 132 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak otworzyć porty?

Community Manager

Hej @KapitanCzarny268 

 

Z tego co widzę wszystkie wymienione przez Ciebie porty przekierowywane są do portu 80 czyli protokołu HTTP (portu z którego korzystają przeglądarki internetowe, bez szyfrowania). Nie jestem do końca pewny czy ta konfiguracja, przyniesie zamierzony przez Ciebie efekt. 

 

Ponadto wygląda na to, że korzystasz z aplikacji (Smart Port Forwarding), mającej na celu otwarcie portów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby jeśli wymienione porty otworzyłbyś bezpośrednio na swoim routerze (w tym pomocy udzieli Ci dostawca internetu, lub sprawdź dokumentację Twojego routera). Pamiętaj również, jeśli korzystasz z DHCP, aby przypisać statyczny (wewnętrzny) adres IP dla swojego komputera - dzięki temu reguły pozostaną aktywne po np. zresetowaniu routera. 

 

Dodatkowe reguły możesz również dla pewności dodać w Windows Defender - link

Wiadomość 2 z 6 (1 092 wyświetleń)

Dot.: Jak otworzyć porty?

★★ Guide

Dzięki za odpowiedź mam dostęp do strony routera przez którą udało mi się przekierować porty tcp jednak udp są nadal zamknięte co mam robić? Pomocy

Wiadomość 3 z 6 (1 087 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak otworzyć porty?

Community Manager

Dzięki za odpowiedź @KapitanCzarny268 

 

Porty UDP mogą być blokowane domyślnie przez firewall routera z racji tego, że w odróżnieniu od portów TCP bazują na "bezpołączeniowości". Sugerowałbym, abyś te ustawienia skonsultował z dostawcą routera. 

Wiadomość 4 z 6 (1 083 wyświetleń)

Dot.: Jak otworzyć porty?

★★ Guide

Można dokładniej wyjaśnić o co chodzi z tymi UDP? Czy sam mogę je odblokowac?

Wiadomość 5 z 6 (1 076 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak otworzyć porty?

Community Manager

Tak możesz zrobić to sam, nie mniej sposób konfiguracji różni się w zależności od posiadanego routera/ustawień narzuconych przez dostawcę internetu. W związku z tym najlepiej będzie jeśli to właśnie z nim skonsultujesz tę konfigurację. Standard smile 

Wiadomość 6 z 6 (1 064 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem