[Info] BF 1 spadki FPS - informacje i obejścia!

autor: Spayero
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

Mówili że jak będzie ps4/xbox one to dziłanie gier sie poprawi a jest zupełnie odwrotnie. W tym monencie mało ktora gra na premiere dziala jak powinna a ceny już zrownane z konsolowymi. W tamtym roku fifa byla byla za 150 teraz za 200 a nowy cod za 250. Zenada

Wiadomość 41 z 255 (5 069 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Guide
Muszą to ogarnąć. Ciekawe jakbym wrócił do Win7
Wiadomość 42 z 255 (5 065 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

Też o tym myślałem

Wiadomość 43 z 255 (5 061 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

Community Manager (retired)

Witajcie!

 

Mały update: 

 

Jak już wspomniałem wcześniej problem nadal jest badany (Nvidia, Micorsoft oraz studio) na chwilę obecną potwierdza się wspólny mianownik w postaci Windows 10 Creators Update (v. 1706). Inni użytkownicy również na EN forum zmagają się z tym problemem i w niektórych przypadkach przesiadka na wcześniejszą wersję systemu Windows 10 Anniversary Update (v.1607) rozwiązała problem

 

Od siebie mogę jeszcze zaproponować wyłączenie usługi Superfetch (Wstępne ładowanie do pamięci)  i restart komputera celem sprawdzenia, czy owe spadki będą mniej uporczywe podczas rozgrywki!

 

Jak wyłączyć Superfetch?

 

  • W pasku wyszukiwania wpisujemy > Services  albo Usługi (services.msc)

  • Na liście szukamy Superfetch lub Wstępne ładowanie do pamięci (PL)


    123211111.PNG


  • Klikamy prawym na tą usługę i wybieramy Disabled/Wyłącz po czym restartujemy komputer!

12321111.PNG

 

PS. Dla posiadaczy procesorów i5 radzimy ustawić limit klatek w grze (Grafika > Opcje Zaawansowane)  w zależności od mocy procesora oraz posiadanej karty graficznej.

 

 

 

 

Wiadomość 44 z 255 (5 051 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Guide

Cieszy nas to, że coś w tym kierunku jest robione tylko czemu tak późno.

Wiadomość 45 z 255 (5 044 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

[ Edytowane ]
★★ Guide

Nowy pomysł ! Pobawcie się usługami windows wyłączcie wszystko co niepotrzebne jakies faksy, pulpit zdalny, usługi xbox i usługę nvidia telemetry container. Zrestartujcie komputer a potem w polu uruchamiania wpiszcie msconfig i  w zakladce uruchamianie zaznaczcie "uruchamianie normalne. Załaduj wszystkie sterowniki urządzen i programy" Nie wiem na ile ale teraz bardzo mi to pomogło i w samej rozgrywce juz takich strasznych nie ma spadków Standard smile

Wiadomość 46 z 255 (5 026 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

Community Manager (retired)

Dzięki @Kriiisu_93  za podzielenie się dodatkowymi sugestiami z innymi. :eahigh_file:  

 

Co do wyłączenia "niepotrzebnych" usług i aplikacji polecam poniższy filmik dla posiadaczy właśnie Windows 10:

 

Spoiler

 PS. Microsoft opublikował nową wersję systemu w programie Insider Preview, gdzie jak donoszą głosy z forum NVIDIA, może ona zawierać właśnie poprawki i optymalizację szykowaną na oficjalną aktualizację systemu. 

 

 

Wiadomość 47 z 255 (5 015 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Guide

Trzeba uzbroić się w cierpliwość Standard smile 

Wiadomość 48 z 255 (5 009 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

No myślę, że we wrześniu już będzie ok. Oby Standard smile

Wiadomość 49 z 255 (5 007 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Guide
Jak to nic nie da to się poddaję
Wiadomość 50 z 255 (5 001 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem