[Info] BF 1 spadki FPS - informacje i obejścia!

autor: Spayero
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

[Info] BF 1 spadki FPS - informacje i obejścia!

[ Edytowane ]
★★★★ Apprentice

Witam serdecznie, od dłuższego już czasu walczę z problem w BF1. Jeszcze ok. 2 miesięcy temu mogłem bez przeszkód przez całe dnie, płynnie grać w BF'a na wysokich detalach. Niestety jako user z grupy "zawsze aktualne wszystko" postanowiłem zaktualizować sobie Origina, akurat wyszła aktualizacja do BF'a, wszyskie aktualizacje do sprzętu (w tym czysta instalacja sterowników nVidia) oraz wszystkie aktualizacje Windows 10 wraz z Creators Update. Po tych zabiegach, zdawałoby się wymaganych od każdego świadomego użytkownika, zaczął występować problem tylko i wyłącznie w jednej grze. Wystarczy kilka minut gry, żeby otrzymać potężne lagi spowodowane spadkiem fps na 3-4 sekundy. Po tym czasie gra wraca do formy po to by za kilka kolejnych minut (ok. 5) znów zaliczyć spadek FPS i tak w kółko. Przeczytałem mnóstwo wpisów, przetestowałem mnóstwo rozwiązań, sprzęt i oprogramowanie nie wykazuje anomalii, cofanie się do wcześniejszej wersji oprogramowania nie przynosi skutków, instalacja poprzednich lub starszych driverów również. Temperatury w grze też nie są inne niż te, które były przed problemem. Ponadto BF3 na ultra nie ma żadnych problemów. Ten wpis to ostatnia deska ratunku, proszę o pomoc

Sprzęt to roczny Lenovo Y50-70:
i7-4720HQ
GTX-960M
8GB RAM 1600 DDR3L

SSHD WD Black

Windows 10 Home Creator Update 1703
+ podstawka chłodząca tracert

Sprawdzone rozwiązania:
reinstalacja/cofanie sterowników - nVidia, PhysiX, Chipset, SATA
ustawienie Maksymalnej Wydajności w opcjach zasilania
wyłączenie Origin w grze
ustawienia minimalne w grze
wyłączenie/włączenie ograniczenia klatek oraz ograniczenia do pamięci karty graficznej
gra w trybie pełnoekranowym / gra w oknie
ustawienia priorytetów czasu najwyższego
ograniczenie do minimum aplikacji w trayu
wyłączenie antywirusa / dodanie plików gry oraz orygina do wyjątków
przeczekanie do następnych - nowych aktualizacji gry / origina / windowsa / driverów grafiki

Edit: Zawsze korzystam z opcji Szybka gra. Podczas ładowania pierwszego znalezionego serwera wywala mnie, na każdy następny nie ma już problemu z wchodzeniem. To dzieje się od tego samego momentu co w/w problem.

Wiadomość 1 z 255 (35 200 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

[ Edytowane ]
★★★★ Apprentice

Dobra chłopaki, sprawa wygląda tak. Przysiadłem trochę do tematu i znalazłem protezę, która w moim przypadku pomogła. W planie zasilania możecie ograniczyć maksymalny i minimalny stan procesora ze 100% do powiedzmy 75% (tyle u mnie wystarczyło by throttling nie występował). Druga sprawa, możecie poszperać sobie za programikiem ThrottleStop, też pomaga ale tej opcji nie polecam. Łatwo sobie sprzęt zniszczyć jak się go źle ustawi. Reasumując dwa powyższe rozwiązania są tylko protezą na problem, mi to nie wystarczyło. A teraz na salony wchodzi rozwiązanie, dzięki któremu zaśpię jutro do pracy, bo spędziłem w BF1 4h BEZ ANI JEDNEGO DROPA!!!!! Nowa wersja windowsa + beta driver nVidia + kluczowe: wymiana pasty termoprzewodzącej na Gelid Extreme (solidne smarowanie procka i grafy) + czyszczenie ogólne laptopa i problem w końcu z głowy i to bez obniżania mocy czegokolwiek.

Proste i jedyne rozwiązanie by cieszyć się grą prawie jak dawniej. Prawie, bo mimo wszystko z 10-20 fps na podboju od ostatniego dobrze działającego BF1 ubyło, mam wrażenie bezpowrotnie. W każdym bądź razie Windows Creators Update przyczynił się do wzrostu zapotrzebowania na zasoby, wzrostu temperatury i niekontrolowanego throttlingu. Laptop poddany długiemu czasu działania wysokich temperatur sprawił, że stara pasta zużyła się znacznie szybciej.

Macie jeszcze tydzień czasu do oficjalnej wersji Windowsa FCU, zadbajcie o swoje sprzęty i za tydzień widzimy się na ulicach Amenis :eahigh_file: Pozdrowionka chłopaki Wink

Zobacz w watku

Wiadomość 96 z 255 (37 836 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

 

Odnośnie problemu ze spadkami klatek, dla osób zmagających się  z tą przypadłością, przygotowaliśmy pewne obejścia, które możecie sprawdzić poniżej. Dodatkowo poniżej znajdziecie również genezę tego problemu z cennymi aktualizacjami tematu ze strony Nvidia i Microsoft.

 

 

:ealight_bulk:PAMIĘĆ RAM I PROCESOR :ealight_bulk:

Na wstępie chcę poinformować, iż BF 1 po wszystkich dodatkach (ostatni Apokolypsa) potrzebuję więcej zasobów i ważne jest, aby były spełnione wymagania minimalne,  w szczególności co do procesora i ilości RAM!  O ile 8 GB RAM i 4 wątkowy procesor (np. i5 lub równoważny AMD) wystarczy do płynnego rozgrywania kampanii i mniejszych map w trybie online (Sinai Desert itp.), tak przy bardziej obciążających trybach (podbój) i lokacjach (Amiens itd.), zalecane jest posiadanie 16 GB RAM (najlepiej dual channel 2 x 8 GB RAM) oraz procesor 8 wątkowy (i7 lub równoważny AMD).

 

 

NVIDIA STEROWNIK

 

NAJNOWSZY STEROWNIK - pobierz najnowszą wersję sterownika i wykonaj najlepiej tzw. CZYSTĄ INSTALACJĘ (sam sterownik + physx) 

 

STARSZY STEROWNIK - próbę użycia starszej wersji sterownika w wersji 378.78, 382.33 lub nowsze polecane przez innych użytkowników 390.65 oraz 391.24

 


 

DODATKOWO:

 

 1. Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 

  1. Zmień nazwę folderu Battlefield 1 w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield 1 kopia
  2. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  3. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  4. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield 1 w Dokumentach!  

 2. Zmniejszenie ustawień w samej grze na niskie szczególnie JAKOŚĆ PRZETWARZANIA POST NA ŚREDNIE/WYŁ Directx 12 - co podziała. Radzę również zablokowanie ilości klatek do 60 w opcjach zaawansowanych gry, co pozwoli odciążyć procesor.

 3. W ustawieniach gry wyłączcie opcje V-Sync - Synchronizacja Pionowa + WYŁ. Ograniczenie Pamięci Karty Graficznej

  112311.PNG


 4. Ustaw Tryb Wysokiej Wydajności oraz inne wartości jak poniżej dla BF1.exe w Panelu Sterowania NVIDIA  + Ustawienie planu zasilanie Windows na High Performance (Wysoka wydajność)!

  4354353.PNG
  LUB


  14113143114.PNG
  141131431114.PNG

   

   

  132131.PNG

 5.  Utwórz plik w notatniku o nazwie user.cfg (rozszerzenie nie może być .txt) i umieść go w katalogu gry .....\Origin Games\Battlefield 1\ w pliku user.cfg wpisz poniższe wartości (dla użytkowników CPU i5):

  RenderDevice.RenderAheadLimit 2
  Thread.MaxProcessorCount 4
  PerfOverlay.DrawFps 1
  GameTime.MaxVariableFps 65

  alternatywnie wpiszcie poniższe komendy

  RenderDevice.RenderAheadLimit 2
  RenderDevice.TripleBufferingEnable 0
  GameTime.MaxVariableFPS 60

 6. Jeśli instalowałeś aktualizację Creators Update, wyłącz tzw. Game Mode (w tym tzw. Game bar)  i Optymalizację Pełnoekranową (prawym na skrót BF1.exe) oraz Game DVR:

Game Mode 10 .PNG

 

 

Game Mode 10 2 .PNG


51212322221.PNG

 

 

Aktualizacja wpisu 1:

 

Dla osób zmagających się z problemem spadków klatek w grze, Nvidia wraz Microsoftem badają sprawę ze swojej strony - link do oficjalnej informacji. Nasze studio również na podstawie zgłoszeń użytkowników sprawdza dodatkowo ze swojej strony co może powodować tego typu spadki. Obserwujcie wątek NVIDIA i jeśli dowiemy się dodatkowych informacji i ewentualnie obejść, nie omieszkamy się nimi podzielić.

 

Aktualizacja wpisu 2:

 

Mieliśmy pewne potwierdzone zgłoszenia, gdzie aktualizacji sterownika dźwiękowego do płyty głównej (strona producenta płyty głównej)  Realtek Audio Driver i jednczesne odinstalowanie sterownika Nvidia High Definition Audio(instalowany domyślnie z pakietem sterownika grafiki NVIDIA) pomagała w spadkach klatek podczas gry. Polecam również zadbanie o aktualne sterowniki również do karty sieciowej (LAN Drivers). 

 

Aktualizacja wpisu 3:

 

 • NVIDIA opublikowała właśnie wersję BETA sterowników w wersji 385.12, według niektórych graczy pomimo wczesnej wersji sterownika, stabilność w grze BF 1 uległa poprawie. 

 • Dodałem do mojego wcześniejszego wpisu, dodatkowe obejście z plikiem konfiguracyjnym user.cfg (patrz punkt 9)!

Aktualizacja wpisu 4:

 

Jak już wspomniałem wcześniej problem nadal jest badany (Nvidia, Micorsoft oraz studio) na chwilę obecną potwierdza się wspólny mianownik w postaci Windows 10 Creators Update (v. 1706). Inni użytkownicy również na EN forum zmagają się z tym problemem i w niektórych przypadkach przesiadka na wcześniejszą wersję systemu Windows 10 Anniversary Update (v.1607) rozwiązała problem

 

Od siebie mogę jeszcze zaproponować wyłączenie usługi Superfetch (Wstępne ładowanie do pamięci)  i restart komputera celem sprawdzenia, czy owe spadki będą mniej uporczywe podczas rozgrywki!

 

Jak wyłączyć Superfetch?

 

 • W pasku wyszukiwania wpisujemy > Services  albo Usługi (services.msc)

 • Na liście szukamy Superfetch lub Wstępne ładowanie do pamięci (PL)


  123211111.PNG


 • Klikamy prawym na tą usługę i wybieramy Disabled/Wyłącz po czym restartujemy komputer!

12321111.PNG

 

PS. Dla posiadaczy procesorów i5 radzimy ustawić limit klatek w grze (Grafika > Opcje Zaawansowane)  w zależności od mocy procesora oraz posiadanej karty graficznej.

 

Aktualizacja wpisu 5:

 

Co do wyłączenia "niepotrzebnych" usług i aplikacji polecam poniższy filmik dla posiadaczy właśnie Windows 10:

 

Spoiler

 

 PS. Microsoft opublikował nową wersję systemu w programie Insider Preview, gdzie jak donoszą głosy z forum NVIDIA, może ona zawierać właśnie poprawki i optymalizację szykowaną na oficjalną aktualizację systemu. 

 

 Aktualizacja wpisu 6:

 

Aktualizacja ze strony działu wsparcia Microsoft:

 

Link do oryginalnego wpisu

 

Oryginalna odpowiedz poniżej:

 

Spoiler
"

Hello everyone, 

 

Thanks to all of you who provided feedback and submitted traces via the Feedback app.  We've been reviewing the traces and have identified an issue that we believe is the cause of stuttering in some of the cases that you've reported.  We have a fix in the Windows Insider build that flighted to the "Fast" ring this week (build 16273 and above).  If you are already an Insider please test it with any app or game you're having this problem with and let us know how it goes.  If you want to test it out and you're not an Insider yet you can find instructions on joining the Windows 10 Insider Program here: https://insider.windows.com/en-us/how-to-pc/.  

 

Again, If its works, let us know here - if it doesn't submit another Feedback item using the same steps as above.  You're feedback on this change and the Insiders build will help us evaluate the fix so we that can decide if it should be released for the current version of Windows 10.

 

And thanks again for everyone who provided feedback and traces - we are listening and you're helping us figure it out.  

 

Paul    

 

Paul Aaron"   

 W skrócie, jak już wspomniałem wcześniej, rozwiązanie (fix) według inżynierów Microsoft zostało zaimplementowane w wersji Insider build 16273 i wyższej. W powyższym komunikacie jest informacja o możliwości sprawdzenia z własnej strony, poprzez zapisanie się do programu Insider. Dla osób, które jednak wolą czekać na oficjalną aktualizację proszę jedynie o cierpliwość i obserwowanie wszelkich newsów odnośnie Fall Creators Update. 

 

Osoby, które miały możliwość przetestowania wspomnianego buildu 16278, bardzo chwalą wydajność, więc jak widzicie Microsoft działa w tym temacie.

 

 Aktualizacja wpisu 7:

 

Fall Creator Update czyli duża aktualizacja Windows 10 została zapowiedziana na 17 Listopada Października. 

 

Dodaje również oprócz tej informacji dwa obejścia, gdzie można zauważyć znaczny przyrost wydajności:

 

WYŁĄCZENIE OPTYMALIZACJI WĄTKOWEJ - Panel Sterowania NVIDIA:

 

12131221.PNG

 

WYŁĄCZENIE DIAGTRACK (Connected User Experiences and Telemetry) w Usługach (Services) 

 

121312211.PNG

 

 Aktualizacja wpisu 8:

 

USTAWIENIE PRIORYTETU W MENADŻER ZADAŃ NA WYSOKI DLA BF1.EXE - uruchamiamy grę i po wejściu do menu głównego wracamy do pulpitu i ustawiamy poniższe, po czym wracamy do gry:

 

1123111.PNG

 

 

WYŁĄCZCIE OPCJĘ NVIDIA SHARE W GEFORCE EXPERIENCE (Overlay) i proces odpowiedzialny za Geforce Performance Monitor

 

11231111.PNG

 WYŁĄCZCIE OPCJĘ NVIDIA ANSEL (C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Ansel\Tools i uruchomcie NvCameraConfiguration.exe)

 

Capture111111.PNG


:ealight_bulk: OBEJŚCIE UŻYTKOWNIKA FORUM NVIDIA Z "MONITOREM PAMIĘCI" - uwaga, robicie to na własną odpowiedzialność!

 

Spoiler
1. Download EmptyStandbyList and put it somewhere where you won't move ithttps://wj32.org/wp/software/empty-standby-list/

2. Right click > Properties and select Run as Admin under compatibility.
3. Open Task Scheduler > Create Task on the far right
4. General Tab (give it a name). Under security options > Change user or group > Advanced > Find Now > go down and choose SYSTEM (important to make it run silently in the background). Tick 'Run with highest privileges' and 'Hidden' at the bottom. Pictures here https://stackoverflow.com/questions/6568736/how-do-i-set-a-windows-scheduled-task-to-run-in-the-bac...

5. Triggers tab > New > On a schedule > One Time. Tick repeat task every 5 minutes (possibly excessive but it causes no issues). 
6. Actions tab > Start A program > Point to the EmptyStandbyList.exe file.
7. Done! Standby memory is automatically cleared every 5mins and BF1 especially will run smooth for hours!

 DODANIE BF1.EXE DO WYJĄTKÓW WINDOWS DEFENDER (OPCJA CFG)

 

Spoiler
bf11.PNG


bf112.PNG

bf1123.PNG

bf11234.PNG

bf112345.PNG

ODINSTALOWANIE XBOX APP  - uwaga, robicie to na własną odpowiedzialność!

 

Spoiler
UNINSTALL X-Box app używając  powershell
Uruchom  powershell jako admin, wpisz poniższą komendę i zatwierdź ENTER

'Get-AppxPackage Microsoft.XboxApp | Remove-AppxPackage'
'Get-AppXProvisionedPackage -Online |where DisplayName -eq "Microsoft.XboxApp" |Remove-AppxProvisionedPackage -Online'

ZATRZYMANIE USŁUGI XBOX MONITORING SERVICE - uwaga, robicie to na własną odpowiedzialność! 

 

Spoiler

Użyj rejestru Regedit do wyłączenia xbgm

Odszukaj w rejestrze  tej ścieżki:

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\xbgm

Zmień wpis Start REG_DWORD > (prawy klik na wpis Start > zmień 3 na 4) > 0x00000003 na 0x00000004 

Usługa Xbox Game Monitoring, powinna zostać wyłączona. 

WYŁĄCZENIE GAME MODE (po aktualizacji FCU, opcja z punktu 6 przestała być dostępna, dlatego wyłączenie jest wymagane przez rejestry)  - uwaga, robicie to na własną odpowiedzialność!  

 

Spoiler
Wyłączenie (edycja wpisów  rejestru > regedit)

Udaj się do HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\GameBar i edytuj poniższe wartości 

"AllowAutoGameMode"=dword:00000000
"AutoGameModeEnabled"=dword:00000000

Włączenie (edycja wpisów  rejestru)

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\GameBar

"AllowAutoGameMode"=dword:00000001
"AutoGameModeEnabled"=dword:00000001

WYŁĄCZENIE GAME DVR  (wymagane przez rejestry)  - uwaga, robicie to na własną odpowiedzialność!  

 

Spoiler
Wyłączenie (edycja wpisów  rejestru > regedit)

Udaj się do HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore  i edytuj poniższe wartości 

"GameDVR_Enabled" na 0

Udaj się do HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\

Utwórz nowy klucz o nazwie "GameDVR" a w nim utwórz nowy wpis w rejestrze o wartości DWORD (prawy klik) o nazwie "AllowGameDVR" i ustaw wartość 0 po czym zrestartuj komputer!

334535.PNG


Po aktualizacji SPRING CREATOR UPDATE:

Udaj się do HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\ApplicationManagement\AllowGameDVR  i edytuj poniższe wartości 

"value" na 0

USTAWIENIE PLIKU STRONICOWANIA (PAGE FILE)  - uwaga, robicie to na własną odpowiedzialność!  - dodany filmik video!

 

Spoiler

Jeśli posiadacie powyżej 8 GB Pamięci RAM, ustawcie poniższe wartości i zrestartujcie komputer!

665464.PNG


Możecie również całkowicie wyłączyć plik stronicowania przy posiadanej pamięci RAM 8+, jak to zrobić poniżej:

OBEJŚCIE PODESŁANE PRZEZ @Lockersky Star FILMIKI VIDEO PONIŻEJ

 

 

 

 

Dodatkowy filmik tłumaczący problem i obejścia (16/05/2018)

 

 

ZAKOŃCZENIE PROCESU “GameBar Presence Writer” W MENADŻERZE ZADAŃ PO URUCHOMIENIU GRY

 

Spoiler
Po uruchomieniu gry, wróćcie do pulpitu i stamtąd uruchomcie Menadżer Zadań  (Ctrl +Lewy Shift + Esc albo Ctrl + Alt + Delete). Na liście odnajdzie proces o nazwie “GameBar Presence Writer” i go zakończcie.  Wróćcie do gry i sprawdźcie działanie. Uwaga, proces ten startuje za każdym razem przy uruchomieniu gry, dlatego trzeba go wyłączać manualnie. Jest dostępne obejście na stałe wyłączenie tego procesu (podaje poniżej), ale robicie to wtedy na własną odpowiedzialność.

1114345.PNG


Wyłączenie procesu na stałe Gamebarpresencewriter.exe + opcjonalnie GameBarPresenceWriter.proxy.dll

Step 1: Get Ownership

-
Go to Windows/system32/Gamebarpresencewriter.exe
Right click on it. Open Properties. Go to Security Tab.
Click on the ADVANCE Button
At the ADVANCE SECURITY SETTINGS FOR GAMEBARPRESENCEWRITER.EXE:
Where is says: Owner: TRUSTEDINSTALLER Change Place cursor over blue word and click on it.
At the SELECT USER OR GROUP:
Where it says Enter the object name to select.(examples)
Enter the name you gave your win10 PC. Afterwards click the Check Names button
Click OK
You will get a popup screen warning you of the change. Confirm it.
-
You have now changed Ownership to You from Trusted Installer.
-

Step 2: Add Yourself as Principal to GameBarPresenceWriter.exe
-
You may be at Properties. Click on Advance Button again.
At the ADVANCE SECURITY SETTINGS FOR GAMEBARPRESENCEWRITER.EXE:
Click on the Add Button
At the PERMISSION ENTRY FOR GAMEBARPRESENCEWRITER.EXE:
Click On Select a principal
Add your win10 PC name…Click on Check Names button
Click Ok
From the Basic permission select Full Control
Click OK or Apply. You may get a popup warning screen indicating the change. Confirm it.
-
You’ve just added yourself as Principal to GameBarPresenceWriter.exe. You are almost done
-

Step 3: Change Ownership back to TrustedInstaller
-
You may be back at Properties again. If so Click on Advance Button.
At the PERMISSION ENTRY FOR GAMEBARPRESENCEWRITER.EXE:
Where is says: Owner: Your Win10 PC Name Change Place cursor over blue word and click on it.
At the SELECT USER OR GROUP:
Where it says Enter the object name to select. (examples)
Enter: NT SERVICE\TrustedInstaller <---- Click on Check Names. It will then Change to TrustedInstaller.
Click OK 2x. You may get a popup warning screen indicating the change. Confirm it.
Exit out of Properties.
Now rename or delete GameBarPresenceWriter.exe

-

Step 4: Reboot Your PC
-
I would suggest that you check Task Manager, Performance , Uptime. If it reads 2 minutes or so you are good. If it reads hours or days. Disable Fast Boot and Reboot again. You can re-enable it if you perfer that feature. But it's not needed on Gaming Desktop PC's.
Enjoy BF1 in all of it’s glory.
--

Repeat the above Steps for GameBarPresenceWriter.proxy.dll as well. You can then either rename it or delete it.
Side note:
I wouldn’t delete the files if you plan on using xbox store apps/games.

 

Star OPTYMALIZACJA USTAWIEŃ W GRZE Star

 

W tym wątku na forum użytkownik Jelle_Mees_BELG, przedstawił bardzo przydatny poradnik co do najlepszych ustawień grafiki, które powinny zapewnić optymalną rozgrywkę z zachowaniem jakości. :ealight_bulk: POLECAM :ealight_bulk:

 

 

(edytowano 16/05/2018) 

Wiadomość 2 z 255 (35 093 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★★★ Apprentice

Dwa dni testów, dużo entuzjazmu i wszystko jak krew w piach. Do listy przetestowanych rozwiązań możemy dodać wszystkie proponowane solucje. Niestety problem dalej występuje. Teraz już tylko zostaje mi nadzieja, że jest coś jeszcze. Magiczny plik lub coś w ten deseń Wink 

Dołączam dxDiag Wink

Wiadomość 3 z 255 (35 079 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Guide

U mnie to samo. Tradycja patchy od Dice podtrzymana. Jeden krok w przód i cztery w tył. Od pierwszego patcha po dodatku nie można grać normalnie. Wydałem masę kasy na Premium i *. Jak kolega przeczytałem wszystko co się da i tak samo robiłem rzeczy o których rozmawiałem z supportem. Wcześniej mogłem grać w multi nawet na ultra na 60 klatkach spokojnie a teraz szkoda gadać. Też podsyłałem pliki DXDIAG. Mówienie, że to problem lokalny (czyli samej konfiguracji kompa) to bzdura. Jak widać problem jest globalny. Brak słów na taką zlewkę.

Moja konfiguracja:

Intel I5 6600k

Asus b150 Pro Gaming

16 GB Ram w dual channel

EVGA GF 970 4 BG Ram

Wiadomość 4 z 255 (35 048 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★★★ Apprentice
Poddałem się i zrobiłem czystą instalację 1703. Jak już to nie pomoże to zostaje chyba tylko i wyłącznie stary dobry windows 7
Wiadomość 5 z 255 (35 042 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Guide
Ja też robiłem. Wyłączałem wszystko w tle i nawet robiłem czysty rozruch. Formatowałem C (nie fabryczne tylko format). Mają nas w * i takim czymś zbiechęcają
Wiadomość 6 z 255 (35 037 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★★★ Apprentice

No i niestety miałeś racje, Clean install gówno daje... w takim wypadku nie mam pojęcia już co jeszcze można zrobić ;/

Wiadomość 7 z 255 (35 029 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★★★ Apprentice

No i niestety miałeś racje, Clean install g* daje... w takim wypadku nie mam pojęcia już co jeszcze można zrobić ;/

Wiadomość 8 z 255 (35 026 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Guide
Wszystko zgrało się w czasie bardzo niekorzystnie. Creators Update, DLC i patche (krok do przodu i trzy w tył) no i spartaczone stery od grafy. Biorąc pod uwagę to, że partnerem Dice jest AMD to może z ostatnim DLC BF1 będzie grywalny. Może CoD nie popełni tego błędu i będzie się trzeba przerzucić.
Wiadomość 9 z 255 (35 023 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Guide
Mi pomgoło zostawienie włączonego trybu gier w Win10
Wiadomość 10 z 255 (35 009 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem