Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Novice

Ja posiadam i 7- 7k , 32 gb ramu , 960M 4gb.
Koledzy powiedzieli żebym zobaczył czy przypadkiem temperatura nie skacze. 
Wiec, w ruch poszedł program HWmonitor. 
Co wywnioskowałem? Niezależnie od dropu FPSu komputer jest okej..
W zależności jak się GRA uruchomi. U mnie średnio 4 z 5 włączeń to drop fps Standard smile

Wiadomość 221 z 255 (1 962 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★ Apprentice

 Czyli jaśnie oświecone EA nic z tym nie zrobi w Pazdzierniku nowy BF pewnie znowu będzie taki syf jak z BF1...

Wiadomość 222 z 255 (1 879 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

To jest raczej wina systemu i wersji Creators i Fall Creators

Wiadomość 223 z 255 (1 872 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

Community Manager (retired)

Informacja

 

Spring Creator Update na horyzoncie jednak do czasu tej dużej aktualizacji, możecie spróbować wyłączyć proces o nazwie Gamebarpresencewriter.exe, instrukcja dodana do tego wpisu (na samym dole). Osobiście sam przetestowałem to obejście i mogę szczerze przyznać, że rozgrywka zrobiła się bardzo płynna bez skoków klatek jak wcześniej to miało miejsce.  

Wiadomość 224 z 255 (1 620 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

[ Edytowane ]
★★ Guide

Czy są jakieś wieści by Spring Creators miało ten cały syf naprawić? Czekam z nadzieją ze w końcu błędy zostaną wyeliminowane

Wiadomość 225 z 255 (1 612 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

Mam wersje Sprong ta ktora prawdopodobnie we wtorek ujrzy swiatlo dzienne tj wersja 1803 17133.1 i co... dalej sa dropy... :-(

Wiadomość 226 z 255 (1 556 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

Community Manager (retired)

Aktualizacja

 

Dodałem do obejść wymienionych w tym wpisie, wyłączenie opcji Nvidia Ansel. Planowana aktualizacja Spring Creator Update i finalny jej build, została przesunięta i na chwilę obecną radzę wyczekiwać za oficjalnym wydaniem aktualizacji. Miejmy nadzieję, że problem zostanie rozwiązany! :eahigh_file: 

Wiadomość 227 z 255 (1 511 wyświetleń)

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

EA_Odix masz jakies wiesci od DICE, Microsoftu, Nvidii co dalej z tymi dropami i kiedy zostana wyeliminowane???

Wiadomość 228 z 255 (1 165 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@Kriiisu_93 Hej!

 

Z racji, że sam borykałem się z tymi spadkami, miałem cichą nadzieję, że sytuacja się poprawi po aktualizacji 1803. Jednak jak możesz znaleźć w sieci, jest to lekko ujmując niezbyt "udana" wersja i nadal Microsoft stara się wyeliminować dużo problemów z nią związanych.

Obecnie jestem na wersji Windows 10 1607 i spadków nie zauważyłem (NVIDIA sterownik 391.24). 

 

Inne osoby wspominały, iż czysta instalacja systemu Windows 10 przy użyciu wersji 1803 i zostawienie domyślnie wszystkich opcji również pomaga.

 

W miesiącu czerwcu zostanie wypuszczona ostatnia aktualizacja do BF 1, jednak jak już nie raz zostało to wspomniane, temat wraca wokół systemu Windows 10 (nowszych wersji) i zarządzeniem przez niego zasobami (np. pamięcią). Dlatego u osób pomagało poniższe obejście i właśnie przesiadka na wersję 1607.

 

 OBEJŚCIE UŻYTKOWNIKA FORUM NVIDIA Z "MONITOREM PAMIĘCI" - uwaga, robicie to na własną odpowiedzialność!

 

Spoiler
1. Download EmptyStandbyList and put it somewhere where you won't move ithttps://wj32.org/wp/software/empty-standby-list/

2. Right click > Properties and select Run as Admin under compatibility.
3. Open Task Scheduler > Create Task on the far right
4. General Tab (give it a name). Under security options > Change user or group > Advanced > Find Now > go down and choose SYSTEM (important to make it run silently in the background). Tick 'Run with highest privileges' and 'Hidden' at the bottom. Pictures here https://stackoverflow.com/questions/6568736/how-do-i-set-a-windows-scheduled-task-to-run-in-the-bac...

5. Triggers tab > New > On a schedule > One Time. Tick repeat task every 5 minutes (possibly excessive but it causes no issues). 
6. Actions tab > Start A program > Point to the EmptyStandbyList.exe file.
7. Done! Standby memory is automatically cleared every 5mins and BF1 especially will run smooth for hours!

Pozdrawiam!  

Wiadomość 229 z 255 (1 113 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: BF1 Mocny, kilkusekundowy drop FPS'ow po chwili gry

★★ Guide

Tez bym zainstalowal 1607 ale i tak system mi wepchnie aktualizacje bo mam wersje home. Teraz byla czerwcowa aktualizacja i dalej nie naprawili problemu. Tam chyba nie pracuja inzynierowie tylko nieudacznicy bo jak mozna przez juz 14 miesiecy nie umiec naprawic tego co sie samemu zepsulo

 

EA_Odix mozecie jakos wplynac na Microsoft bo to sa nparawde jaja i kpina z uzytkownikow?

Wiadomość 230 z 255 (1 069 wyświetleń)
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem