[#] Gra nie zapisuje postępu - uruchamia się od ustawień jasności i prologu

autor: Wieczorek1990
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

★★ Novice

Witam,

Już wiemy że wasze rozwiązanie tymczasowe nie działa albo nie działa u wszystkich. Moja propozycja aby może zrobić jakiś tutorial video, może robimy coś źle. 

 

A.... i druga sprawa czy z aktualizacją z 4 grudnia pojawi się łatka naprawiająca ten błąd ? 

 

Proszę zróbcie coś z tym, nie wszyscy maja czas aby czekać cały prolog aby pograć (znam już go na pamięć :D )

 

Nie odzywacie się bo nie znacie rozwiązania czy pracujecie nad nim ? 

 

Pozdrawiam

Bochen85

 

Wiadomość 21 z 70 (4 998 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

★ Novice

Odpalam grę i standardowo aby rozpocząć jakiekolwiek działania muszę przejść prolog i zmienić swoje ustawienia po raz setny. Mam już tego totalnie dość. Odbiera mi to jakąkolwiek chęć do gry... Proszę, zróbcie coś z tym.

Wiadomość 22 z 70 (4 997 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

★★★★ Novice

Czy developerzy mogą wypowiedzieć się na jakim są etapie w naprawianiu tego problemu?

Wiadomość 23 z 70 (4 983 wyświetleń)

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

★ Novice

czy ma juz ktos pomysl jak naprawic ten problem ?

Wiadomość 24 z 70 (4 956 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

Informacja

 

Opisany problem również u mnie występował (prywatny komputer), lecz u mnie wystarczyło wyłączenie chmury w Origin. Z racji, iż cześć z Was nadal ma ten problem, poniżej przejdę raz jeszcze przez kroki, które powinny zadziałać. 

 

Mogą występować dwa przypadki tego problemu:

 

1. Tworzy się folder z ustawieniami, ale ich nie zapamiętuje.

 

2. Nie tworzy się ww. folder z ustawieniami w Dokumenty.

 


 

Przypadek 1 i rozwiązania:

 

Fix 1 Wyłącz zapisy w chmurze

 

Usuń folder Battlefield V w bibliotece Dokumenty

 

Uruchom Origin jako ADMINISTRATOR INSTRUKCJA

 

Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 

 

113312a1214.png

 

Uruchom ponownie grę (ustaw raz jeszcze jasność i wyłącz prolog)

 

Ponowne włączenie gry powinno już zapamiętać wszystkie dane.

 

Fix 2 Zmiana nazwy pliku PROFSAVE_tmp

 

Nadal przy wyłączonej chmurze po uruchomieniu ponownym gry, wchodzicie do katalogu ustawień gry: Dokumenty / Battlefield V / settings  - usuwacie poniższe pliki:

 

1132221214.png

 

Następnie zmieniacie nazwę pliku PROFSAVE_tmp na PROFSAVE po czym ponownie uruchamiacie grę (pozostałe pliki się odtworzą), która już powinna normalnie załadować się bez konieczności ustawień jasności i prologu.

 

11322212114.png

 


 

Przypadek 2 i rozwiązania:

 

Fix 1 Dodajcie do wyjątków bfv.exe bfvTrial.exe oraz folder Origin w Windows Defender LUB Wyłączcie opcję Ransomware Protection

 

1.Go to Start > Settings > Update & Security > Windows Security > Virus & thread protection.
2.Under Virus & threat protection settings, select Manage settings, and then under Exclusions, select Add or remove exclusions.
3.Select Add an exclusion, and then select from files, folders, file types, or process. The exclusion will apply to subfolders within a folder as well. (add excluson for bfv.exe in game folder)

11312223324.png

113122123324.png

 

Fix 2 Dodajcie skrót/ścieżkę do katalogu gry w C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games (jeśli jest zainstalowana na innym dysku niż domyślnie CStandard smile np. ja mam folder gry na D: dlatego u mnie poniższy skrót będzie wyglądał tak:

 

 

 1132221224.png

 

11322224.png

113122224.png

 

Teraz uruchomcie grę wchodząc do powyższego katalogu Battlefield V i bfv.exe

 

Gra powinna się uruchomić i utworzyć folder z ustawieniami w bibliotece Dokumenty 

 

Fix 3 Jeśli Wasza nazwa konta w Windows zawiera polskie znaki albo jakieś znaki specjalne, zmieńcie ją i ponownie spróbujcie uruchomić grę. 

 

Fix 4 Upewnijcie się czy macie uprawnienia do folderu Dokumenty na pełny zapis a nie tylko odczyt (Read Only).

:ealight_bulk: Aplikacja One Driver również może powodować taki stan.

 

 

Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 25 z 70 (4 933 wyświetleń)

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

★★ Novice

,,Fix 3 Jeśli Wasza nazwa konta w Windows zawiera polskie znaki albo jakieś znaki specjalne, zmieńcie ją i ponownie spróbujcie uruchomić grę.'' To może niech producent gry zacznie respektowac znaki specjalne danego kraju, a nie wymaga od użytkownika zmiany nazwy profilu

Wiadomość 26 z 70 (4 904 wyświetleń)

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

★ Apprentice

@EA_OdixTo jest jakaś kpina, pobrałem dzisiaj patch nadal to samo. Usunąłem grę, pobrałem ją ponownie, zrobiłem raz jeszcze podane fixy i nadal to samo od premiery grałem może z dwa razy bo odechciewa mi się ustawiać ciągle ustawień na nowo. Czy producenci zajmują się tym problemem, czy jest na co liczyć w ogóle  ?!

Wiadomość 27 z 70 (4 880 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

★★ Novice

Ja może napiszę na swoim przykładzie.
Po wykonaniu wyżej wymienionych kroków, ustawienia (detale, rozdzielczość,przypisanie klawiszy) zapisują mi się normalnie.
Aczkolwiek prolog za każdym razem się pojawia jak i ustawienia jasności...

Staje się to bardzo irytujące, u kogoś nie działa wcale, u kogoś 50%/50%, a u trzeciego likwiduje to tylko część problemu.
Aktualizację pobrałem, wcześniej zainstalowałem ponownie BF, naprawiałem z poziomu Origin i co?
Za grę zapłaciłem jak większość, i teraz muszę "kombinować" żeby normalnie grać?
Lekka żenua, pozdrawiam. 

Wiadomość 28 z 70 (4 874 wyświetleń)

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

Community Manager (retired)

@aIIberto_bomba @GhostmanPL @Wojtas_27

 

Z Waszego opisu wynika, iż problem leży po stronie uprawnień zapisu/kontroli dostępu do folderu Dokumenty. W ww. obejściach dodałem informację o dodaniu wyjątków lub wyłączeniu w celach testowych funkcji w Windows 10 (Ransomware Protection). Więcej dodatkowych porad znajdziecie również w EN wątku, gdzie wielu użytkownikom udało się ten problem rozwiązać.

Wiadomość 29 z 70 (4 856 wyświetleń)

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

★★ Novice

przyczyną nie jest uprawnienie zapisu/kontroli dostępu do folderu Dokumenty, tylko pewnie polska litera w nazwie użytkownika, ale jeśli Rockstar Games w GTA 5 dał sobie z tym rade to EA też powinno

Wiadomość 30 z 70 (4 835 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem