Dot.: Brak polaczenia z EA ONLINE/ Twoje konto EA jest nieaktywne

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Brak polaczenia z EA ONLINE/ Twoje konto EA jest nieaktywne

★★★ Newbie

Witam wszystkich.

Na wstępie, przejrzałem różne słowa klucze i nic nie znalazłem na forum.

 

Otóż sprawa wygląda tak.

Konsola PS4 PRO, dwóch użytkowników.

 

Nie mam możliwości gry multi w Battlefield 1 i Battlefield 4. Pokazuje błędy z połączeniem  lub info o niekatywnym koncie, ale...

 

Pierwotnie było jedno konto dziewczyny i na nim był BF1. Grałem dużo online, żadnych problemów. 

Przed kupnem BF2042 chciałem sprawdzić jak to było grać w BF4, stworzyłem nowego użytkownika, PS PLUS opłacony, zalogowałem się na swoje konto EA I wykupiłem EA PLAY, żeby mieć dostęp do BF4. 

Dziwne komunikaty, bo skoro nie mam ważnego konta EA to za co zapłaciłem, że mam dostęp do gier z oferty,  a skoro BF1 działa na koncie dziewczyny tzn, że modem i ustawienia internetu są w porządku. 

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać? Jeśli kupię BF2042 i będzie to samo to trochę mi się nie kalkuluje. 

Wiadomość 1 z 4 (903 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak polaczenia z EA ONLINE/ Twoje konto EA jest nieaktywne

Community Manager

Hej @Sekwencja 

 

Jeśli zarówno PlayStation Plus i EA Play wykupione są na Twoim, nowo założonym koncie, dla testu usuń konto Twojej dziewczyny z konsoli i sprawdź czy problem będzie pojawiał się ponownie. 

 

Dodatkowo upewnij się, że konsola ustawiona jest jako Twoje domyślne urządzenie. 

 

https://manuals.playstation.net/document/pl/ps4/settings/activation.html

 

Kolejną rzeczą, która mogłaby wpływać na te komunikaty jest wiek ustawiony na koncie, oraz status weryfikacji konta EA. 

Wiadomość 2 z 4 (889 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak polaczenia z EA ONLINE/ Twoje konto EA jest nieaktywne

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Konto mam od 2014 roku. Zalogowałem się przez przegladarke na konto EA, wiek jest ok, co więcej, EA PLAY pokazuje mi jakoś brak aktywnego konta... Więc jakim sposobem mam dostęp do gier z pakietu? 😀 

Na konsoli wyskakuje nowy komunikat z prośbą o zalogowanie się do ORIGIN. Wszystkie funkcje są dostępne tylko na pierwszym koncie koncie, które założyła dziewczyna, a na innych, dodanych, kontach już nie... 

 

Konsola ustawiona jako urządzenie domyślne.

Wiadomość 3 z 4 (841 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Brak polaczenia z EA ONLINE/ Twoje konto EA jest nieaktywne

Community Manager

Hej @Sekwencja 


@Sekwencja  napisał/a:

Konto mam od 2014 roku. Zalogowałem się przez przegladarke na konto EA, wiek jest ok, co więcej, EA PLAY pokazuje mi jakoś brak aktywnego konta... Więc jakim sposobem mam dostęp do gier z pakietu? 😀 


Z tego rozumiem, że po zalogowaniu się na swoje konto EA, w powiązanych kontach nie widzisz swojego PSN ID, zgadza się? 


@Sekwencja  napisał/a:

 

Na konsoli wyskakuje nowy komunikat z prośbą o zalogowanie się do ORIGIN.


Co dzieje się jeżeli logujesz się swoim kontem EA? Komunikat znika? Nie możesz się zalogować?

 

Spróbuj wyczyścić historię przeglądarki na konsoli oraz ciasteczka:

 

https://manuals.playstation.net/document/pl/ps4/browser/web_settings.html

 

Sprawdź również czy problemy będą pojawiały się po zmianie domyślnego i alternatywnego adresu serwera DNS (np na serwer Google - odpowiednio 8.8.8.8 i 8.8.4.4, lub alternatywnego połączenia internetowego. 

Wiadomość 4 z 4 (811 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem