Dot.: Błąd Graficzny

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Błąd Graficzny

★★★★★ Newbie

Witam,

Mój problem polega na tym, że gdy gram w trybie okna w BF5 to ekran zaczyna klatkować i ścinać.


Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Wiadomość 1 z 4 (591 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Błąd Graficzny

Community Manager

Hej @PioterMiotel 

 

Dzięki za odpowiedź. 

 

Zauważyłem, że Twój komputer jest wyposażony w dwa dyski twarde. Jeden z nich szybki dysk NVMe SSD na którym zainstalowany jest Twój system operacyjny jest dość zapełniony. Jeśli gra jest zainstalowana właśnie na nim, spróbuj zwolnić trochę miejsca i przenieść aplikacje/pliki na drugi dysk. 

 

Drugi dysk na Twoim komputerze jest wolniejszy nie mniej dla testu sprawdź czy gra będzie się tak samo zachowywała jeśli będzie ona zainstalowana właśnie na nim. 

 

Wczoraj została wydana aktualizacja do systemu Windows 11 - upewnij się, że Twój system jest w pełni zaktualizowany przed przenoszeniem gry na inny dysk.

 

W sekcji błędów znalazłem również błędy związane z Battlefield 1. Sugerowałbym sprawdzenie komputera pod kątem niechcianego oprogramowania i uruchomienie komputera w trybie czystego rozruchu. 

 

Ostatecznie jeśli problem będzie pojawiał się po zastosowaniu powyższych porad, powiedz nam czy podczas gry w oknie pojawiają się jakiekolwiek ikony w prawym górnym rogu? 

 

 

 

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 4 (526 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Błąd Graficzny

Community Manager

Hej @PioterMiotel 

 

Rozumiem, że jeśli grasz w trybie pełnoekranowym problem znika?

 

Powiedz nam proszę czy wykonywałeś jakieś kroki, aby problem ten rozwiązać? Pierwszym krokiem, który mógłby pomóc w rozwiązaniu tego problemu jest aktualizacja sterowników karty graficznej. 

 

Rozwiązywanie problemów z grafiką na komputerach PC

 

Jeśli problem nie minie po aktualizacji sterowników - prześlij nam proszę plik DxDiag

Wiadomość 2 z 4 (548 wyświetleń)

Dot.: Błąd Graficzny

[ Edytowane ]
★★★★★ Newbie

Witam ponownie, 

Tak, gdy gram w trybie pełnoekranowym to problem znika. Próbowałem tez naprawić ten błąd w ustawieniach grafiki lecz nie pomogło. Sterowniki karty graficznej mam zaaktualizowane. W załączniku przesyłam plik DXDIAG.

Pozdrawiam

Wiadomość 3 z 4 (541 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd Graficzny

Community Manager

Hej @PioterMiotel 

 

Dzięki za odpowiedź. 

 

Zauważyłem, że Twój komputer jest wyposażony w dwa dyski twarde. Jeden z nich szybki dysk NVMe SSD na którym zainstalowany jest Twój system operacyjny jest dość zapełniony. Jeśli gra jest zainstalowana właśnie na nim, spróbuj zwolnić trochę miejsca i przenieść aplikacje/pliki na drugi dysk. 

 

Drugi dysk na Twoim komputerze jest wolniejszy nie mniej dla testu sprawdź czy gra będzie się tak samo zachowywała jeśli będzie ona zainstalowana właśnie na nim. 

 

Wczoraj została wydana aktualizacja do systemu Windows 11 - upewnij się, że Twój system jest w pełni zaktualizowany przed przenoszeniem gry na inny dysk.

 

W sekcji błędów znalazłem również błędy związane z Battlefield 1. Sugerowałbym sprawdzenie komputera pod kątem niechcianego oprogramowania i uruchomienie komputera w trybie czystego rozruchu. 

 

Ostatecznie jeśli problem będzie pojawiał się po zastosowaniu powyższych porad, powiedz nam czy podczas gry w oknie pojawiają się jakiekolwiek ikony w prawym górnym rogu? 

 

 

 

Wiadomość 4 z 4 (527 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem