Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

autor: I_Drozdek_I
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

[ Edytowane ]
★★★ Apprentice

Witam, mam problem z Battlefield 4.

 

Po włączeniu nie ważne czy przez 32bit czy przez 64bit moja gra zaczyna "świrować" i spowalnia internet do wartości 0,5mb/s (download i upload mają takie wartości) za każdym razem nie ważne na jaki serwer wchodzę. Posiadam internet 120/25, więc nie jest to wina powolnego łącza (gram na kablu, ale na WIFI też sprawdzałem).

 

Również ustawiłem konkretny adres serwera DNS (kolega powiedział by sprawdzić) i cos wcześniej zadziałało ale teraz mam też tak ustawione i nie działa poprawnie.

 

Uruchamiałem już też przez administratora, brałem opcję "Napraw grę" oraz pobierałem ją na nowo. 

 

Uruchamiałem serwery przez Battlelog'a, ale i również normalnie w grze (co lepsze nawet w menu gry już był ten problem).

Zdaję sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem byłby format laptopa, ale nie mogę sobie na to pozwolić narazie.

Jest to jedyna gra, którą mogę sobie streamować od czasu do czasu, ale również nie mogę słuchać YT w trakcie gry (chyba ze na 144p Devil )


Nie wiem czy to pomoże, ale przy uruchamianiu EuroTruck Simulator 2 tez tak mam (tylko tam doszedłem do tego, że jest jakiś plik w savie, który to powoduje).

 

Czytałem wszystkie anglojęzyczne tematy ale nic nie pomaga. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze zrobić to proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 15 (1 748 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

★★★ Apprentice

Hej, @EA_Kuba 


Nie chce narazie zapeszać, ale dodanie do Defendera jako wyjątek pomogło (ale spróbowałem tylko z samą grą, Origin nie dodałem).

 

DZIĘKI WIELKIE, ale jak wróci problem to sprawdzę inne opcje jak z wyczyszczeniem DNS.


Zobacz w watku

Wiadomość 10 z 15 (1 416 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

@I_Drozdek_I Witaj🙂. Spróbuj pobrać oficjalna aplikacje YT na PC, zobacz jak gra się zachowuje podczas korzystania z programem YT działającym w tle, możesz spróbować pobrać rozszerzenie do przeglądarki internetowej nazywa się 'h264ify' poprawi to wydajność i być może będziesz mógł słuchaj muzyki w grze😄.

CCP Hero Banner


Wiadomość 2 z 15 (1 728 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

★★★ Apprentice

@Chytrooki Aplikacja też się zacina (mega wolny net), a instalować żadnych rozszerzeń nie chce bo mi to nic nie da skoro ogranicza wszystkie aplikacje i programy.

Wiadomość 3 z 15 (1 720 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

★★★★★ Guide

A jaki dostawca sieci? Czy jak włączysz grę i wbijesz na serwer to w cmd spinguj jakaś stronę i zobacz jakie wartości. Może problem to router? Resetowales go?

Wiadomość 4 z 15 (1 708 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

★★★ Apprentice

 

Multimedia nie raz resetowałem router i dalej to samo

Wiadomość 5 z 15 (1 703 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

[ Edytowane ]
★★★ Apprentice

Pobrałem specjalnie Apex Legends czy może to wina po części w Originie ale niestety nie.

Zobaczę inne gry takie jak Hell Let Loose czy tam też to występuje, ale wątpię.

 

EDIT:

Sprawdziłem jeszcze jak działa kampania, czy może to wina jakiegoś pliku gry czy coś, ale w kampanii BF4 działa wszystko jak powinno. Mam pełną prędkość neta. Ktoś mi jeszcze napisał bym jakieś "porty" posprawdzał ale nie wiem jak to zrobić i gdzie.

Wiadomość 6 z 15 (1 654 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

★★★★★ Guide
Wiadomość 7 z 15 (1 584 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

[ Edytowane ]
★★★ Apprentice

Kontaktowałem się ze swoim dostawcą i podobno miałem poblokowane kilkadziesiąt portów, ale problem dalej występuje.

Nie mam już pomysłów co jest problemem i chyba czas odpuścić sobie granie w BF4. Devil

Wiadomość 8 z 15 (1 485 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

Community Manager

Hej @I_Drozdek_I 

 

Dzięki za odpowiedź i dotychczas wykonane kroki Standard smile

 

Czytając opis problemu przyszło mi jeszcze kilka dodatkowych rozwiązań. 

 

1. Wspomniałeś o tym, że pomogła w pewnym momencie zmiana serwera DNS. Spróbujmy zatem "wyczyścić DNS" za pomocą tej instrukcji:

 

Czyszczenie DNS

 

Spoiler

Twój system zawiera rejestr adresów IP i nazw domen serwerów, z którymi nawiązywane były połączenia. Czasem dobrze jest usunąć stare dane i zacząć od nowa. Jest to szczególnie przydatne, jeśli zdarzały się problemy z dyskiem twardym lub komputer był kiedyś zainfekowany wirusem lub innym szkodliwym oprogramowaniem.

UWAGA! Wykonaj te kroki przy użyciu konta administratora. Musisz wpisać ciągi do CMD, więc zwróć uwagę na to, by wpisać je dokładnie tak, jak pokazano tutaj.

Windows 10

  1. Przytrzymaj naciśnięty klawisz Windows i naciśnij klawisz X.
  2. Kliknij pozycję Wiersz polecenia (Administrator).
  3. Kiedy wiersz poleceń się uruchomi, wpisz ipconfig /flushdns i naciśnij klawisz Enter.
  4. Wpisz ipconfig /registerdns i naciśnij Enter.
  5. Wpisz ipconfig /release i naciśnij Enter.
  6. Wpisz ipconfig /renew i naciśnij Enter.
  7. Wpisz netsh winsock reset i naciśnij Enter.
  8. Uruchom ponownie komputer.

Windows 8

  1. Przejdź na pulpit.
  2. Przytrzymaj klawisz Windows i wciśnij klawisz R. (Otworzy się okno dialogowe Uruchom).
  3. Wpisz cmd i naciśnij Enter (otworzy się okno wiersza komend).
  4. Wpisz ipconfig /flushdns i naciśnij Enter.
  5. Wpisz ipconfig /registerdns i naciśnij Enter.
  6. Wpisz ipconfig /release i naciśnij Enter.
  7. Wpisz ipconfig /renew i naciśnij Enter.
  8. Wpisz netsh winsock reset i naciśnij Enter.
  9. Uruchom ponownie komputer.

Windows 7

  1. Przytrzymaj naciśnięty klawisz Windows i naciśnij klawisz (otworzy się okno dialogowe Uruchom).
  2. Wpisz cmd naciśnij Enter (otworzy się okno wiersza komend).
  3. Wpisz ipconfig /flushdns i naciśnij Enter.
  4. Wpisz ipconfig /registerdns i naciśnij Enter.
  5. Wpisz ipconfig /release i naciśnij Enter.
  6. Wpisz ipconfig /renew i naciśnij Enter.
  7. Wpisz netsh winsock reset i naciśnij Enter.
  8. Uruchom ponownie komputer.

2. Z tego artykułu wykorzystaj instrukcjęodnośnie protokołu internetowego IPv i zmień go na IPv4: 

 

Spoiler
  1. Odszukaj swoje połączenia sieciowe:
    • W systemie Windows 10 wyszukaj w polu wyszukiwania paska zadań Wyświetl połączenia sieciowe. Kliknij wynik wyszukiwania.
    • W systemie Windows 8.1 kliknij przycisk Start i wyszukaj Wyświetl połączenia sieciowe. Kliknij wynik wyszukiwania.
    • W systemie Windows 7 otwórz Panel sterowania i wyszukaj sieć. W sekcji Centrum sieci i udostępniania odszukaj i kliknij pozycję Wyświetl połączenia sieciowe.
  2. Kliknij aktywne połączenie sieciowe prawym przyciskiem myszy i wybierz pozycję Właściwości.
  3. Powinny pojawić się właściwości Wi-Fi z polami wyboru Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) oraz Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6).
    • Jeśli pozycja IPv6 jest zaznaczona, odznacz ją.
    • Jeśli pozycja IPv4 nie jest zaznaczona, zaznacz ją.

Więcej informacji na temat IPv6 znajdziesz w portalu pomocy technicznej do systemu Windows. Zachęcamy też do przeczytania innych przydatnych artykułów na temat IPv6.

Jeśli po odznaczeniu pozycji IPv6 zaczniesz obserwować inne problemy z połączeniem, włącz ją ponownie i zapytaj swojego operatora Internetu, czy twój ruter należy do klasy urządzeń obsługujących wyłącznie wersję IPv6 protokołu.

 

3. Ostatecznie przejdź do ustawień zaawansowanych karty sieciowej (Panel Sterowania > Menadżer Urządzeń > Właściwości Waszej karty sieciowej > Zaawansowane) - ustaw tryb prędkości jako FULL DUPLEX 

11444344424.png

 

4. Pamiętaj również o tym (jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej) aby dodać grę oraz program Origin jako wyjątek do Defendera, oraz programu antywirusowego. Nie zaszkodzi również sprawdzić czy problem pojawia się jeśli uruchomisz komputer w trybie czystego rozruchu. 

Wiadomość 9 z 15 (1 424 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 4 - bardzo wolny internet przy uruchomieniu gry

★★★ Apprentice

Hej, @EA_Kuba 


Nie chce narazie zapeszać, ale dodanie do Defendera jako wyjątek pomogło (ale spróbowałem tylko z samą grą, Origin nie dodałem).

 

DZIĘKI WIELKIE, ale jak wróci problem to sprawdzę inne opcje jak z wyczyszczeniem DNS.


Wiadomość 10 z 15 (1 417 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem