SimCity "Twoja karta graficzna nie spełnia wymagań minimalnych" bug graficzny

autor: RazorRPK
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

SimCity "Twoja karta graficzna nie spełnia wymagań minimalnych" bug graficzny

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam.

 

Sprawa wygląda następująco. Przez długi czas grywałem sobie w SimCity 2013, najpierw z kumplem, potem trochę samemu. W końcu, wiadomo, znudziło się i po prostu je porzuciłem. Wracam sobie teraz, od dłuższego czasu, bo siostra po prostu zechciała pograć. No to instaluję, odpalam i wyświetla się bardzo niepokojąca informacja. Mianowicie "twoja karta graficzna nie spełnia wymagań minimalnych". Zdziwiłem się, bo raz, że tak nagle przestała, a dwa to jakim cudem? Wszedłem do gry, ustawiłem wszystko na maksymalne detale, najwyższą rozdzielczość i włączyłem dla testu nową grę.


O tyle sama moja parcela wydaje się być okej, to wszystko dookoła jest co najmniej... dziwne. Rozlane bugi graficzne, sam nic z tego nie rozumiem i nie mam pojęcia w jaki sposób to naprawić. Nie zrobiłem zdjęcia komunikatu o niespełnianiu wymagań karty, bo już się nie pojawia. Sam bug wygląda mniej więcej tak:


https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/22127176_1512774982148971_301443066_n.jpg?oh=292b6...
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/22119387_1512775025482300_892267361_n.jpg?oh=639ec...

przepraszam oczywiście za jakość oraz brak umiejętności używania pewnego klawisza, ale widać że w tle dzieją się jakieś... dziwne rzeczy. co jakiś czas rozlewa się to na parcelę, więc budowanie jest mocno utrudnione.

 

 

mój pc:
graf: AMD Radeon R9 380 Series

procesor: Intel Core i5-4460 3.20 ghz 

 

szczerze nie wiem co jeszcze napisać, jeżeli koniecznie będziecie potrzebować chociażby płyty głównej, po prostu napiszcie. Mi zależy na zlikwidowaniu tego problemu, który jak zaznaczam, pojawił się nagle, bo wcześniej gra działała bez zarzutu. Nie wiem czy mam coś ustawić w komputerze, Originie czy coś.

 

Pozdrawiam.

 

@edit 

 Oczywiście reinstalowałem grę już z 2 razy i bawiłem się trochę ustawieniami, ale nic. Co jakiś czas zmienia mi rozdziałkę z 1920x1080 60hz na 1920x1080 29hz.

Wiadomość 1 z 3 (557 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: SimCity

Community Manager

Hej @RazorRPK

 

Witaj na forum :eahigh_file: Dziękuję za profesjonalne podejście do sprawy i obszerne opisanie problemu Standard smile 

 

Musimy zacząć od samego początku czyli:

[Sugerowałbym póki problem nie zostanie rozwiązany o sprowadzenie ustawień graficznych do minimum]

 

1. Czy kiedy poprzednio grałeś w SimCity instalowałeś jakiekolwiek modyfikacje gry? Jeśli tam - usuń je.

2. Skorzystaj z funkcji "Napraw" w Origin 

3. Na angielskim forum AHQ znalazłem identyczny problem, gdzie rozwiązaniem okazało się zainstalowanie poprzedniej wersji sterownika.

("non-whql-win7-64bit-radeon-software-crimson-relive-17.6.2-june13")

 

Spróbuj tego rozwiązania i daj nam znać o efektach 

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 3 (716 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: SimCity

Community Manager

Hej @RazorRPK

 

Witaj na forum :eahigh_file: Dziękuję za profesjonalne podejście do sprawy i obszerne opisanie problemu Standard smile 

 

Musimy zacząć od samego początku czyli:

[Sugerowałbym póki problem nie zostanie rozwiązany o sprowadzenie ustawień graficznych do minimum]

 

1. Czy kiedy poprzednio grałeś w SimCity instalowałeś jakiekolwiek modyfikacje gry? Jeśli tam - usuń je.

2. Skorzystaj z funkcji "Napraw" w Origin 

3. Na angielskim forum AHQ znalazłem identyczny problem, gdzie rozwiązaniem okazało się zainstalowanie poprzedniej wersji sterownika.

("non-whql-win7-64bit-radeon-software-crimson-relive-17.6.2-june13")

 

Spróbuj tego rozwiązania i daj nam znać o efektach 

Wiadomość 2 z 3 (717 wyświetleń)

Dot.: SimCity

★★ Novice

Cześć!

Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź, nie spodziewałem się jej. Na wstępie powiem, że problem rozwiązany, ale odpowiem tutaj na te pytania, być może się to komuś kiedyś przyda.

 

1. Gra na niskich detalach nie pomagała, wręcz pogarszała sprawę. Na najniższych ustawieniach woda barwiła się na fioletowo, same niebo było czerwone, w skrócie, nie wyglądało to dobrze.

2. Żadnych modów nie instalowałem, posiadam wersję z origin access, tj. ta edycja z tym dużym dodatkiem, nawet nie pamiętam jak się nazywa. Oddzielnie nie było nic instalowane.

3. I tutaj muszę podziękować i przeprosić, bo szukałem po polskich i zagranicznych forach, ale porzuciłem szybko nadzieję (w gruncie rzeczy dlatego, że nie wiedziałem jak ten błąd opisać, a "bug grafiki" raczej kiepsko to opisywał). 

 

Także tak, ten sterownik pomógł, gra działa normalnie. Dziękuję za szybką odpowiedź oraz pomoc, można grać. Standard smile 


Pozdrawiam!

Wiadomość 3 z 3 (526 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem