Dot.: Problem z uruchomieniem gry Crysis

autor: EA_Coral
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z uruchomieniem gry Crysis

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Witam,

od kilku dni męczę się z włączeniem gry Crysis, kilkukrotnie przeinstalowywałem grę jak i samego Origina i nadal to samo :/

Mimo że gra jest pobrana i zainstalowana poprawnie to ciągle wyskakuje ten błąd. W innych grach nie mam tego problemu

 

Z góry dzięki za pomoc Wink

 

PS. jak kliknę graj to wyskakuje czarne okienko, przechodzi w pełny ekran i nic się nie dzieje. Po prostu zawiesza komputer

Wiadomość 1 z 8 (4 819 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problem z uruchomieniem gry Crysis

★★★ Newbie

Hej @EA_Coral

Sprawdziłem te opcje dostępne w podanym przez Ciebie wątku.  Nic nie pomogło tzn w sumie trafiłem na trop.

 Zmieniłem język w aplikacji Origin na Angielski (dla Crysis'a) i poprzez folder instalacyjny musiałem włączyć Crysis64, bo pod 32bit, właśnie crashuje grę.

Przy języku polskim na 32 i 64bit też crashuje. 

Więc niby problem rozwiązany ale też nie dokońca :D

 Ważne że działa Standard smile

 

Dzięki za pomoc Wink

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 8 (4 841 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi
Highlighted

Dot.: Problem z uruchomieniem gry Crysis

Community Manager (retired)

Witaj @TeYroXOfficial

 

 

Mam dla Ciebie TEN link, zajrzyj Standard smile Umieszczono tam potencjalne rozwiązania zgłoszonego przez Ciebie problemu. Daj znać jak poszło.

 

Pozdrawiam:eahigh_file:

 

Wiadomość 2 z 8 (4 800 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem gry Crysis

★★★ Newbie

Hej @EA_Coral

Sprawdziłem te opcje dostępne w podanym przez Ciebie wątku.  Nic nie pomogło tzn w sumie trafiłem na trop.

 Zmieniłem język w aplikacji Origin na Angielski (dla Crysis'a) i poprzez folder instalacyjny musiałem włączyć Crysis64, bo pod 32bit, właśnie crashuje grę.

Przy języku polskim na 32 i 64bit też crashuje. 

Więc niby problem rozwiązany ale też nie dokońca :D

 Ważne że działa Standard smile

 

Dzięki za pomoc Wink

Wiadomość 3 z 8 (4 842 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem gry Crysis

★★ Novice

Jja mam trochę inny problem jak uruchamiam dodatek Crisis Wars do gry Crisis Warhead to wlacza mi się secorom i sprawdza date wydania potem pisze ze nie może sprawdzić i gra się nie uruchamia może ktoś pomoze mi rozwiazac ten problem?

Wiadomość 4 z 8 (4 698 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem gry Crysis

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@X3NA2 

 

W Twojej sytuacji podejrzewam, iż dodatek Crysis Warhead masz w wydaniu płytowym i nie instalowałeś go przez Origin. Dla tej wersji przygotowaliśmy stosowny plik, który należy pobrać >>LINK<<

 

Po pobraniu powyższego pliku, skopiuj go do głównego folderu gry \Crysis Warhead\Bin64 i zastąp tam obecny Crysis.exe:

 

4423322221.png

 

Błąd o sprawdzaniu daty wydania nie powinien już się wyświetlać. :eahigh_file:

 

PS. Oficjalnie serwery online Cysis Wars w tym Crysis i Crysis 2 w wersji PC zostały wyłączone w 2014 roku.

 

Wiadomość 5 z 8 (4 692 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem gry Crysis

★★ Novice
trochę mnie zle zrozumiales nie chodzilo mi o crisis warhead bo to jest podstawa ale o dodatek do tej gry crisis wars i wcale nie mam wersji płytowej bo gra została kupiona bezpośrednio w sklepie origin poprzez aplikacje.
Wiadomość 6 z 8 (4 684 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem gry Crysis

Community Manager (retired)

@X3NA2  

 

Crysis Wars jest składową Warhead, więc docelowo myślałem, że chodzi Ci o cały dodatek. Wink Jak wspomniałem wcześniej oficjalne serwery Crysis Wars zostały wyłączone w 2014 roku.

 

Co do samego błędu pomaga również przestawienie daty systemowej na 2008 rok i próba uruchomienia dodatku. Fingers crossed

 

Pozdrawiam

Wiadomość 7 z 8 (4 678 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem gry Crysis

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Mam kompletne rozwiązanie problemu z Crysis. Nerd Mnie się Crysis w ogóle nie włączał ani nawet czarny ekran. Tylko coś chciało się załadować 2-3 sekundy(kursor pracował) i nic się jednak nie włączało. Rozwiązaniem problemu jest zainstalowanie DirectX 11 SDK (pełna nazwa DirectX 11 Software Development Kit) stąd. https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=6812 Po instalacji pojawia się w końcu czarny ekran jak większości. Problem jest znany i polega na zmianie pliku uruchamianego z pliku bin64 więc nie będę tego problemu ponownie już opisywał. Dodam tylko że później jest następny problem związany z ustawieniem rozdzielczości na1920 x 1080. w Grze jest taka opcja takiej rozdzielczości tylko nie chce się włączyć taka rozdzielczość 1080p. Rozwiązaniem tego problemu jest utworzeniu pliku autoexec.cfg w katalogu głównym z grą czyli np. C:/Crysis. Plik trzeba edytować notatnikiem i dodać następujące linie:

con_restricted=0
r_width = 1920
r_height = 1080

Teraz jak uruchomimy Crysis i wybierzemy w opcjach gry rozdzielczość 1920x1080 to w końcu zaskoczy ta opcja i uruchomi się gra w oczekiwanej przez nas rozdzielczości.

(Dodam że mam Windows 10 64-bit a wersja Crysis z której korzystałem to ta z Origin. Polecam zakup tej przepięknej gierki z 2007 roku bo w końcu doczekaliśmy się czasów że większość z nas może ją odpalić na maksymalnych detalach. Warto wydać w Origin te 16 zł. Jak ktoś opłaca abonament xbox game pass to mój sposób podobnie jak na każdej innej wersji powinien działać.)

 


Zmieniłem link do strony trzeciej na link do oficjalnego źródła Microsoft. - EA_Kuba

Wiadomość 8 z 8 (2 050 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem