Kupiłam grę i...

autor: trashichan
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Kupiłam grę i...

★ Novice

Jestem rozwścieczona, kupiłam Waszą grę "Littlest Pet Shop" w 2008. Ostatnio sobie o niej przypomniałam, chciałam jeszcze raz w nią pograć, próbuje ją zainstalować i wyskakuje mi komunikat, cytuję, : "Nie można uruchomić gry. Z powodów bezpieczeństwa przy pojedynczym zakupie można otrzymać licencję na ograniczoną liczbę komputerów. Limit ten został osiągnięty. Prosimy zakupić kolejny kod rejestracyjny, przeinstalować grę i spróbować ponownie." Pragnę napomnieć iż człowiek ma prawo od 2008 zmienić komputer, bądź zainstalować grę na urządzeniu innego członka rodziny. Gry na płytach mają to do siebie, że są przenośnie, czyli jak sama nazwa wskazuje można je przenosić - zabierać ze sobą w podróż, instalować w różnych miejscach. Dlatego też rozzłościł mnie fakt, że nie dość iż zapłaciłam za tą grę pełną kwotę, a nie mogę się nią cieszyć, to jeszcze muszę dopłacić drugi raz tą samą cenę aby mieć pozwolenie by zainstalować ją na  nowym komputerze.

 

Proszę o odpowiedź, wytłumaczenie oraz pomoc.

Pozdrawiam 

Wiadomość 1 z 3 (401 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Kupiłam grę i...

Witaj

 

Jak sama to napisałaś  gry że względów bezpieczeństwa mają pewne limity i ilości instalowań A z racji tego że to stara gra więc takowe zabezpieczenia miała.

 

W celu dalszej gry wymagany  będzie kontakt z suportem nadadzą oni nową licencję i można będzie grać dalej.

 

Aby skontaktować się z doradcą EA wykonaj poniższe kroki.

  1. Wejdź na https://help.ea.com/pl/
  2. Wybierz opcję "Pomóż w grze".
  3. Wybierz produkt, którego dotyczy problem.
  4. Zjedź na sam dół, a następnie wybierz "Skontaktuj się z nami".
  5. Wybierz platformę oraz odpowiedni temat.
  6. Wybierz formę kontaktu (wybór rożni się w zależności od danego kraju)

Nie ma innej możliwości niż rozmowa telefoniczna lub live chat. live chat, Tylko w języku angielskim. Aby uzyskać do niego dostęp, zmień język/region strony kontaktu na Stany Zjednoczone w prawym górnym rogu. Tel. +48 (22) 397 08 40  Linie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-21.00.

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 3 (396 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Kupiłam grę i...

Witaj

 

Jak sama to napisałaś  gry że względów bezpieczeństwa mają pewne limity i ilości instalowań A z racji tego że to stara gra więc takowe zabezpieczenia miała.

 

W celu dalszej gry wymagany  będzie kontakt z suportem nadadzą oni nową licencję i można będzie grać dalej.

 

Aby skontaktować się z doradcą EA wykonaj poniższe kroki.

  1. Wejdź na https://help.ea.com/pl/
  2. Wybierz opcję "Pomóż w grze".
  3. Wybierz produkt, którego dotyczy problem.
  4. Zjedź na sam dół, a następnie wybierz "Skontaktuj się z nami".
  5. Wybierz platformę oraz odpowiedni temat.
  6. Wybierz formę kontaktu (wybór rożni się w zależności od danego kraju)

Nie ma innej możliwości niż rozmowa telefoniczna lub live chat. live chat, Tylko w języku angielskim. Aby uzyskać do niego dostęp, zmień język/region strony kontaktu na Stany Zjednoczone w prawym górnym rogu. Tel. +48 (22) 397 08 40  Linie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-21.00.

Wiadomość 2 z 3 (397 wyświetleń)

Dot.: Kupiłam grę i...

★ Novice
Dziękuję bardzo za pomoc.
Wiadomość 3 z 3 (391 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem