Re: Brak kursora w Dungeon Keeper 2

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Brak kursora w Dungeon Keeper 2

★★★ Newbie

Dzień dobry, kupiłem dzisiaj grę Dungeon Keeper 2. Niestety gra po odpaleniu nie działa ponieważ nie widać kursora i nic nie da się zrobić.

Wiadomość 1 z 8 (2 248 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Brak kursora w Dungeon Keeper 2

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@zolwson123

Pare sposobow na odzyskanie kursora - którys z nich powinien zadzialać.
1. Naciśnij ALT + ENTER i zobacz, czy kursor jest nadal widoczny poza oknem gry. Jeśli nie, spróbuj odłączyć mysz i podłączyć ją ponownie.
2. Wyłącz Origin w grze
Origin / moja biblioteka gter - prawym myszy na okladke gry - opcja wlasciwosci.
Jesli nie pomoze
3. W panelu sterowania / Sprzęt i Dźwięk/ Urzadzenia i drukarki --> mysz- opcje wskaźnika , wyłącz opcję "pokaż ślad wskaźnika".
4. Wypróbuj rozne tryby ustawienia ekanów w grze . Od pólokienkowego do pelnegp ekranu - w ktorymś z niech kursor powinien byc widoczny. Jesli nie mozesz tego zrobić, bo kursor jest niewidoczny i w menu gry spróbuj przełączyć grę na tryb okienkowy w Origin.
Otworz Origin. Moja biblioteka gier - prawym myszy na okładke gry - opcja Wlasciwosci. Nastepnie wybierz Zaawansowane opcje uruchomienia
Nastepnie w polu Argumenty wiersza polecen wpisz:
-w
potem Zapisz

Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 2 z 8 (2 241 wyświetleń)

Re: Brak kursora w Dungeon Keeper 2

★★★★ Novice

niec nie pomogło gra albo sie wiesza a jak juz odpali to nic nie mozn zrobic brak myszki 

Wiadomość 3 z 8 (1 908 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Brak kursora w Dungeon Keeper 2

Hero (Retired)
@chmiel33

!. Napraw grę na Origin - moze nie zainstalowała sie poprawnie
Origin/Moja Biblipoteka gier - prawym myszy na okladkę gry opcja napraw

2. Zakładam ze jestes na Windows 10 skoro nie podałes inaczej ,
Sprobuj naprawić i uzupelnić pliki systemowe za pomocą narzedzi Windowsa SFC scan i DIDM
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-o...
Link do opisu jak zrobić krok po kroku ten sfc scan I DISM napisane tak ze nawet laik zrozumie w linku ponizej.
https://thesimsforum.pl/viewtopic.php?f=105&t=1467&p=14658&sid=1880176c3b807fbf5f4f4af63a75f7be#p146...

2, Sprawdź czy sterowniki twojej karty graficznej są aktualne

Wiadomość 4 z 8 (1 892 wyświetleń)

Re: Brak kursora w Dungeon Keeper 2

★★★★ Novice
@kreatora wszystkie gry smigaja tylko ta jedna nie działa gre naprawiłem i nic nie pomogło i faktycznie jestem uzytkownikiem windowsa 10
Wiadomość 5 z 8 (1 876 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Brak kursora w Dungeon Keeper 2

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@chmiel33

Jedyne co moge zgadywac to ze ta gra ma przeszlo 20 latek od wydania i moze jej brakowac starszych wersji Direct X czy nawet starszych wersji bibliotek redistr
spróbuj zainstalowac ten DirectX 9 z Microsoftu - moze na tym pójdzie . Po zainstalowaniu tego zrestartuj komputer
Dla niektórych starszych gier to działa
https://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=8109

 

Ta gra teoretycznie uzywa VC++ wersja 6.0 ale ten plik jest wbudowany w wersjie z VC++ z 2015 roku wiec jesli go masz dzialajacy poprawnie ten z 2015 roku to gra powinna sie uruchomić 

Jak to sprawdzić 

Kliknij znaczek Windowsa w lewym rogu ekranu z listy programow ktore sie otworza wyszukaj na dole Ustawienia i kliknij w to. Nastepnie wybierz Aplikacje i tam poszukaj takich plikow Microsoft Visual: C++. Kazdy z nich bedzie mial koncowke z datą roku. Kliknij na kazdy z nich po kolei i wybieraj opcje Modyfikuj - aby je uaktualnić. Microsoft nie uaktualnia ich w aktualizacjach i trzeba to robić samemu. Wszystkie pliki z końcówką 2015 odinstaluj
Nastepnie wejdz w ten link i w dziale Visual Studio 2015,2017 2019. 2022 pobierz 2 pliki Microsoft Visual C++ x64 2015 oraz VisualC++x86 2015 (NIE POBIERAJ WERSJI ARM)
https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/najnowsze-udost%C4%99pnione-pliki-programu-visual-c-do-pob...
Nastepnie zainstaluj te pliki klikając na nie a po zainstalowaniu zrestartuj komputer (opcja uruchom ponownie)

Wiadomość 6 z 8 (1 854 wyświetleń)

Re: Brak kursora w Dungeon Keeper 2

★★★★★ Apprentice

Hej , miałem ten sam problem i walczyłem z nim dość sporo na windows 10, ale na szczęście znalazłem sposób Standard smile 

 

Na początek zmień rozdzielczość ekranu na 1024x768 , i ogólnie to powinno już zadziałać.

 

Czasem się zacina na ekranie startowym , więc wtedy przełączam ekran (alt+tab) tak z dwa razy i już śmiga Standard smile)) 

 

Mam nadzieję ,że pomogłem . Pozdrawiam 

Wiadomość 7 z 8 (1 451 wyświetleń)

Re: Brak kursora w Dungeon Keeper 2

Community Manager

Dzięki za wskazówki @waski85PL Standard smile

 

Dobrze Cię znowu widzieć Standard smile 

Spoiler
FIFA-KING-FFB-tt.jpg
Wiadomość 8 z 8 (1 402 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem