Dot.: Proponowane zmiany\poprawki błędów do FIFA 17 patch\FIFA 18

autor: jedunPL
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Proponowane zmiany\poprawki błędów do FIFA 17 patch\FIFA 18

★★★ Novice

Ktoś kiedyś powiedział "...wszyscy narzekacie że Fifa to odgrzewany kotlet, ale to jest tylko piłka nożna, co tu można więcej zmienić z roku na rok poza samymi składami..." Chciałbym wyjść na przeciw temu stwierdzeniu i zaproponować parę zmian/ulepszeń które ja z chęcią bym widział i śmiem twierdzić że przybliżyły by one serię Fifa do wierniejszego oddania symulacji piłki kopanej Standard smile
- wprowadzenie zegara doliczonego czasu gry.
- fajnie byłoby też by bramki w doliczonym czasie gry były oznaczane 90+1 itp., bo teraz wygląda to śmiesznie jak są 3 bramki w 90 minucie meczu, nie wiadomo w jakiej kolejności padały, kto prowadził a kto przegrywał w danym momencie.
- fajnie byłoby gdyby przy poważniejszych kontuzjach zawodników była animacja znoszenia na noszach, ewentualnie zwiezienia pojazdem medycznym, do tego gdy mamy kontuzje i jesteśmy po za boiskiem to dobrze byłoby widzieć lekarzy badających lub opatrujących zawodnika , czy choćby używających sprayu zamrażającego, a tak to zawodnik z jakimś złamaniem po którym pauzuje w grze 7 miesięcy schodzi z boiska jakby nic się nie stało tylko lekko utykając przy tym.
- poprawa a dokładniej zmniejszenie częstotliwości kontuzji w trybie kariery, np. wziąłem udział w trunieju przed sezonowym i w 5 meczach wypadło mi 6 podstawowych zawodników przy czym 4 na kilka miesięcy, rozgrywając kilka sezonów w różnych ligach zauważyłem dość częsty problem związany z nadmiarem kontuzji, zwłaszcza czołowych graczy.
- dodanie możliwości złapania kontuzji przez bramkarza podczas meczu.
- przy rzutach karnych możliwość wyjścia bramkarzem lekko do porzodu przed strzałem tak jak to mamy z przybliżaniem muru przy rzutach wolnych.
- za przytrzymywanie piłki przez bramkarza żółta kartka po upływie czasu a nie automatyczny wykop.
- animację zawodnika który zakłada odblaskową koszulkę treningową po zejściu z boiska i udaniu się na ławkę rezerwowych, bo aktualnie w grze pojawia się na nim w magiczny sposób jak w Harrym Potterze.
- normalny sposób zapisu powtórki bramki lub akcji taki jak był w starszych częściach Fifa.
- przemeblowanie troszkę obrony, od dłuższego czasu twierdzę że w serii Fifa normalny odbiór piłki bez wślizgu prawie nie istnieje, a teraz jest to bardzo widoczne po wprowadzeniu zastawiania piłki które moim zdaniem jest bardzo OP, zawodnik z siłą i równowagą na poziomie 60 utrzymuje i zasłania piłkę tak, że sam Zlatan Ibrakadabra byłby zawstydzony, do przycisku strzału pod którym jest odbioru siłowy i przepychanie, oraz przycisku kółka pod którym jest wślizg, dodałbym pod przyciskiem X sposób szybkiego wstawiania nogi takiej próby wybicia piłki przez naciskanie kilkukrotne X, które nie groziło by tym, że jeśli zrobimy to w nieodpowiednim momencie to nasz zawodnik zostanie w łatwy sposób ominenty tak jak to jest akutalnie pod przyciskiem kwadratu-strzału.
- przywołanie zawodnika z drużyny do pomocy powinno zostać poprawione, teraz zawodnik lata z dala od przeciwnika jak by odpychało go jakies magiczne pole siłowe, powinien dobiegać/doskakiwać do przeciwnika i agresywnie próbować odbioru piłki, aktualnie wygląda to bardzo nierealnie i niespełnia swojego zadania.
- możliwość symulacji faulu, tzw. nurkowanie, jest w PES i sprawdza się bardzo pozytywnie. Skoro możemy oszukiwać z murem przy rzutach wolnych to czemu i nie tu ? Standard smile
- możliwość ustawienia automatyczniej zmiany taktyki w zależności od sytuacji na boisku i możliwość usatwienia automatycznych zmian zawodników, tak jak jest to w PES.
- możliwość rozgrywania kariery managera lub piłkarza w kilku graczy (Fifa to nie tylko online i FUT) Fajnie jest siąść z kumplem przy konsoli i piwku i rozegranie razem różnymi drużynami kariery, np. on Barcą a ja Realem, toczenia potyczek w lidze lub w europejskich pucharach, robienia transferów i wypożyczania sobie zawodników.
- możliwość zapisania różnych profili ustawień pada dla wielu graczy np, pod ich imieniem lub nazwą (jak wiadomo każdy z nas grywa na różnych ustawieniach a nie raz przy turniejach gdzie gra np 8 osób to bardzo kłopotliwe jest pamiętanie kto grał jakimi ustawieniami i ciągłe przestawianie ich)
- dodanie więcej reprezentacji aby można było stworzyć własne kwalifikacje do fikcyjnych MŚ lub ME.
- fajnie byłoby jakby chociaż czołowe ligi i większość reprezentacji miały swoje własne stadiony a nie tylko PREMIER LEAGUE i kilka wybranych obiektów z innych lig, teraz na Blureyowych nośnikach jest ogrom miejsca i wiem że jest to możliwe do zrobienia wystarczy chcieć EA Standard smile
- poprawa przełączania się zawodników w trybie automatycznym i ręcznym, a zwłaszcza gdy piłka znajduje się w powietrzu, czasem wgl. nie ma reakcji i nie możemy się przełączyć na naszego zawodnika żeby podbiec do przeciwnika do którego leci/spada piłka lub chociaż ustawić się w lepszej pozycji na boisku względem niego.
- powrót normalnego boiska treningowego gdzie mogliśmy ustawić sobie np. naszych 11 zawodników na bramkarza przeciwnika i trenować akcje i różne taktyki, kto wgl. wpadł na taki pomysł żeby z Fifa to usunąć i co lepsze w czym to komu przeszkadzało?!!
- fajne byłoby też dodanie muzyczki Army of 7 Nations która leci chyba w większości lig po zdobyciu gola.
- powrót Creation Center z wcześniejszych Fifa i więcej slotów na dodatkowe stworzone drużyny oraz wgrywanie własnych przyśpiewek.
- dodanie możliwości grania na hali jak to było w Fifa 98.
- bardzo brakuje mi w Fifa trików które wykonujemy na pełnym sprincie, a zwłaszcza zagrania na obieg które też jest i fantastycznie spisuje się w PES.
- zlikwidowanie całkowicie ustawiania poziomu trudności , niech poziom trudności wyznacza dryżyna przeciwna z jaką gramy na tle drużyny którą prowadzimy, zlikwiduje to sytuacje typu : Aubameyanga dogania obrońca z szybkością 60 albo C.Ronaldo nie potrafimy ograć obrońcy z ovr. 60 tylko dlatego że jest to poziom legendarny i musimy mieć trudniej kosztem realizmu.
- fajnie byłoby też żeby konsolowa sztuczna inteligencja "odczuwała" stawkę meczu i bardziej atakowała lub starała się zmienić wynik meczu gdy np. przegrywa 1-0 w końcówce spotkania w finale Ligi Mistrzów, a nie że grają jakby się nic strasznego nie działo, przecież to zwykły mecz towarzyski :D
- wprowadzenie zróżnicowanych stylów gry dla poszczególnych drużyn, żeby inaczej grało się z klubem hiszpańskim, a inaczej np. z angielskim, aktualnie jest to prawie nie odczuwalne i jakoś tak grane prawie na jedno kopyto.
- skoro chcecie żeby Fifa przypominała prawdziwą transmisję meczu piłkarskiego to dobrze by było żeby na koniec meczu byłby pokazywane wszystkie ważne sytuacje i gole choćby było ich 20, a nie tak jak jest teraz że, jeśli padnie ich większa ilość to nie ma ich wszystkich w podsumowaniu meczu tylko są wybierane chyba losowo albo większość z drugiej połowy spotkania.
- fajnie było by też jakby wrócił stary system wybierania strojów przed meczem, żeby dało się zestawić osobno koszulkę, spodenki i getry.
- jeśli gramy w zimowy lub deszczowych warunkach i brudzą nam się stroje podczas gry to do pełni realizmu brakuje tego żeby rękawice bramkarzy broniących brudną i mokrą piłkę też miały jakieś ślady a nie były czyste jak łza.
- chciałbym też żeby warunki pogodowe tzn. deszczowe lub zimowe miały większy wpływ na grę i zachowanie się piłki i zawodników.

Wiadomość 1 z 3 (845 wyświetleń)

Dot.: Proponowane zmiany\poprawki błędów do FIFA 17 patch\FIFA 18

[ Edytowane ]
EA SPORTS FC Team

@Ttadd1981

 

Dziękuję Ci za te wszystkie świetne sugestie!! 

 

Dużo z wymienionych przez Ciebie ulepszeń to są naprawdę fajne pomysły! Jestem przekonany, że Studio się z nich ucieszy, jako że cenią sobie tzw. "Player Feedback", a w szczególności od graczy tak oddanych serii FIFA jak Ty. 

 

Mogę Cię zapewnić, że poślemy je dalej. Co do faktycznych zmian w grze... nic nie mogę zagwarantować. :-)

 

Pozdrawiam i życzę wielu niezapomnianych goli w 90 minutach meczów! ;-)

 

Wiadomość 2 z 3 (794 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Proponowane zmiany\poprawki błędów do FIFA 17 patch\FIFA 18

★★★★ Novice

Cześć, dodam od siebie,bardzo brakuje mi Polskich ,,detali"  jednak bardzo ważnych między innymi:

Ikony - Boniek,Dudek,Citko.

Stadiony: Narodowy po Euro taki powinien być !!!

Możliwość wprowadzenia własnych zmian,herb,flaga.

Sezon online : przed meczem powinny być pokazane statystki gracza z jakim się mierzymy. (wygrane,remisy,przegrane)

Ocena (Overal) drużyny powinna zostać liczona z 3 najlepszych graczy co zmniejszyło  by poziom nieuczciwości graczy , sztuczne zaniżanie a co za tym idzie bardziej uczciwą gre w meczach z przeciwnikiem online.

Oczywiście podpisuje się pod tym co napisał kolega Ttadd1981

Wiadomość 3 z 3 (576 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA