Re: Nie działa żaden kod w SIMS4

autor: danuta720
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Nie działa żaden kod w SIMS4

★★★ Newbie

Witam, nie moge uruchomic żadnego kodu w SIMS4 - po wpisaniu jakiegokolwiek otrzymuje informację Polecenie nie mogło zostać wykonane.

Rownież kod testingcheats true pomimo że jest dostepne  - widzę to po wpisaniu help w konsoli zwraca taką informację. Nie mam żadnych dodatkowych modów, działa kod freerealestate.

Prośba o pomoc.

Wiadomość 1 z 5 (47 962 wyświetleń)

Re: Nie działa żaden kod w SIMS4

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@lecram_s

U jednej osoby powodem byl nieaktualny script mod - wyjmij folder mods na pulpit, usub z folderu gry plik localthumbcache.package , napraw gre na Origin i sprawdź czy dalej masz ten blad

Sposob numer 2  - czasem działa

Wyłacz Origin w grze a potem włacz go ponownie - zeby działal  w grze i napraw grę.

Sposob numer 3 - oprocz klawiszy Crlt Shift C wcisnij tez klawisz ze znaczkiem Windowsa - ten po prawej od Ctrl - u jednych to działa u innych nie

Sposob numer 4  - u wielu osób ten problem znikl natychmiast po wyłaczeniu Skypa.

Sposob numer 5 - przelacz klawiature na inne dostepne gniazdko tez pomoglo paru osobom

Sposob numer 6 dla systemu mac - to nie powinno dzialac ale dziala u wszystkich - wcisnij Ctrl - Shift -C i przytrzymaj - to jest dla systemu Win stworzone i dlaczego dziala na macu jeszcze nie odkryto. 

Sposob numer 7 wciskamy oprocz Shiftu Ctrl klawisz Alt Gr - po chwili AltGr przestajemy wciskać i wciskamy C  - moja uwaga - jak widać zdedperowani gracze wciskali co popadlo by rozwiac ten problem i nawet czasem im to sie udawało Standard smile 

Sposob numer 8 oprocz tych trzech klawiszy wciskamy czwarty - Enter

 Sposob mumer 9 Windows  - jedna zdesperowana osoba wymienicła klawiature na nowa i pomogło . Niestety nie mozna tego zrobic w laptopie.

Wyjasnienie dodatkowe - i niestey nie ma na to rady . czasem software systemu uzywa tych samych klawiszy co gra i oczywiscie po wcisnieciu tych klawiszy kieruje nas to w zupelnie inne miejsce w systemie i kody nie beda działac, Dlatego czasem wymiana klawiatury pomaga. 

Najczęstszą jednak przyczyną tego blędu jest jakis program - i najczesciej jest to program graficzny działajacy w tle. w ktorym mozesz robic zdjecia ekranu na przykład taki Skitch spowoduje ten bład.. takze jesli masz program Gyazo na Macu bedziesz mial ten bład
Moze byc to jednak jakikolwiek program, niekoniecznie graficzny.
Niestety nie stworzono listy takich programow do tej pory.

Oprogramowanie do zrzutu ekranu, zmiany mapowania klawiatury i klawiszy modyfikujących lub nieznane złamane klawisze CTRL mogą spowodować, że konsola do wpisywania kodów  gry nie pojawi się. a jesli nawet sie pojawi nie bedzie dzialac..

Jesli nie bedziesz mógl odkryć programu ktory to powoduje to

1- Uruchom Ccleaner na komputerze.
2 Wykonaj czysty rozruch komputera inaczej"clean boot"

Tu instrukcje po polsku 
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows
Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 2 z 5 (47 949 wyświetleń)

Re: Nie działa żaden kod w SIMS4

[ Edytowane ]

Witaj @lecram_s

 

U mnie kody działają, ale trzeba je wpisywać dopiero po wpisaniu kodu testingcheats true, zresztą zawsze tak było. Standard smile

 

Zrób tak:

1. Z Moich Dokumentów wyjmij cały folder z grą The Sims 4.

2. Zaloguj się na Origin klikając prawym klawiszem myszy na ikonę Origin, wybierz opcję:  "uruchom jako administrator"

3. Użyj opcji Napraw grę z menu biblioteki Origin po naciśnięciu PPM na ikonę gry. 

4. Wejdź do gry, a następnie do jakiejś rodziny:

- wpisz w oknie konsoli najpierw komendę: testingcheats true, a potem jakiś kod, na przykład na umiejętności - charyzma: stats.set_skill_level Major_Charisma 10. Po wpisaniu go powinny pojawić się komunikaty informujące o zaliczeniu poszczególnych poziomów.

 

Jeżeli będzie dobrze to:

1. Wyloguj się z Origin

2. Ze starego folderu gry, który przesunęłaś na pulpit komputera wyjmij następujące foldery:

- folder Tray

- folder saves

i zamień je z tymi samymi folderami w nowo utworzonej grze, oczywiście w folderze gry w Moich Dokumentach.

3. Sprawdź grę.

 

Uwaga: Od paru miesięcy niektóre kody zostały na stale wyłączone przez EA , gdyż mogą uszkodzić grę.

 

Lista usuniętych kodów: https://twitter.com/SimGuruGrant/status/1011742261674049536/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Et...

 

Daj znać, jak poszło, także, gdy będzie poprawa. Standard smile

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 3 z 5 (47 930 wyświetleń)

Re: Nie działa żaden kod w SIMS4

★★★ Newbie

@kreatora  napisał/a:

@lecram_s

U jednej osoby powodem byl nieaktualny script mod - wyjmij folder mods na pulpit, usub z folderu gry plik localthumbcache.package , napraw gre na Origin i sprawdź czy dalej masz ten blad

Sposob numer 2  - czasem działa

Wyłacz Origin w grze a potem włacz go ponownie - zeby działal  w grze i napraw grę.

Sposob numer 3 - oprocz klawiszy Crlt Shift C wcisnij tez klawisz ze znaczkiem Windowsa - ten po prawej od Ctrl - u jednych to działa u innych nie

Sposob numer 4  - u wielu osób ten problem znikl natychmiast po wyłaczeniu Skypa.

Sposob numer 5 - przelacz klawiature na inne dostepne gniazdko tez pomoglo paru osobom

Sposob numer 6 dla systemu mac - to nie powinno dzialac ale dziala u wszystkich - wcisnij Ctrl - Shift -C i przytrzymaj - to jest dla systemu Win stworzone i dlaczego dziala na macu jeszcze nie odkryto. 

Sposob numer 7 wciskamy oprocz Shiftu Ctrl klawisz Alt Gr - po chwili AltGr przestajemy wciskać i wciskamy C  - moja uwaga - jak widać zdedperowani gracze wciskali co popadlo by rozwiac ten problem i nawet czasem im to sie udawało Standard smile 

Sposob numer 8 oprocz tych trzech klawiszy wciskamy czwarty - Enter

 Sposob mumer 9 Windows  - jedna zdesperowana osoba wymienicła klawiature na nowa i pomogło . Niestety nie mozna tego zrobic w laptopie.

Wyjasnienie dodatkowe - i niestey nie ma na to rady . czasem software systemu uzywa tych samych klawiszy co gra i oczywiscie po wcisnieciu tych klawiszy kieruje nas to w zupelnie inne miejsce w systemie i kody nie beda działac, Dlatego czasem wymiana klawiatury pomaga. 

Najczęstszą jednak przyczyną tego blędu jest jakis program - i najczesciej jest to program graficzny działajacy w tle. w ktorym mozesz robic zdjecia ekranu na przykład taki Skitch spowoduje ten bład.. takze jesli masz program Gyazo na Macu bedziesz mial ten bład
Moze byc to jednak jakikolwiek program, niekoniecznie graficzny.
Niestety nie stworzono listy takich programow do tej pory.

Oprogramowanie do zrzutu ekranu, zmiany mapowania klawiatury i klawiszy modyfikujących lub nieznane złamane klawisze CTRL mogą spowodować, że konsola do wpisywania kodów  gry nie pojawi się. a jesli nawet sie pojawi nie bedzie dzialac..

Jesli nie bedziesz mógl odkryć programu ktory to powoduje to

1- Uruchom Ccleaner na komputerze.
2 Wykonaj czysty rozruch komputera inaczej"clean boot"

Tu instrukcje po polsku 
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows
Nie jestem pracownikiem EA


Dobrze a możesz to napisac jakoś bardziej zrozumiale?

Wiadomość 4 z 5 (39 860 wyświetleń)
0 Kudo

Re: Nie działa żaden kod w SIMS4

★★★ Newbie

Upewnij się czy wpisujesz kod rozgrywki/trybu budowania. W zarządzaniu światami kody nie działają a ja o tym nie wiedziałam.

Wiadomość 5 z 5 (39 195 wyświetleń)
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem