Dot.: Blokada, cierpliwość i przyszłość

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Blokada, cierpliwość i przyszłość

★★★★ Novice

Dzień dobry! Witam! Tschus! Hello! Hola! Privet! 

 

Witam serdecznie wszystkich odwiedzających ten temat. Nie ukrywam, że niestandardowy tytuł miał za zadanie wzbudzić zainteresowanie, ale zapewniam o jego całkowitym pokrywaniu się z treścią. Głównym tematem jest oczywiście blokada gry online. Nie jest to jednak tak powierzchowne jak mogłoby się wydawać (tzn. "Ej, nic nie zrobiłem, a zablokowali mi konto, proszę o unbana" - co to, to nie).

 

Od razu zaznaczam, że głównie chodzi mi o opinię, może delikatną pomoc o ile jest ona możliwa, a nie o rozwiązanie sprawy. Mam pełną świadomość, że pracownicy zajmujący się forum nie mają możliwości ingerowania w sprawy ściśle związane z działaniami na kontach użytkowników. Zapraszam na fascynującą przygodę!

 

08.04.2020 - tego dnia zaczynamy naszą historię. Smutny dzień, a nic tego nie zapowiadało. Mail pod tytułem "Informacje dotyczące Twojego konta EA". Blokada gry online na obecną edycję. Zaskoczenie, rachunek sumienia, zastanawianie się, a w końcu działanie. Poczucie bycia poszkodowanym z wielu różnych powodów, ale o moim podejściu do gry może troszkę będzie w innym akapicie. Ogromną rolę w tej sprawie odgrywa COVID-19. Brak infolinii utrudnia rozwiązanie takiej sprawy. Ale nie poddajemy się! Proponowany kanał łączności to e-mail. Wysłałem najpiękniejszego jakiego umiałem, zawierającego wszystko co mogłem zawrzeć, ale głównie chodziło mi o dwie rzeczy:

1) Konkretne wskazanie mojego przewinienia, żebym najzwyczajniej w świecie wiedział do czego się odwołać

2) Co mogę dostarczyć, jak mogę udowodnić swoją niewinność

 

Dni mijały, tygodnie mijały. Otrzymałem jedną odpowiedź, która była po prostu zachętą do sprawdzenia ponownego sprawdzenia regulaminu i cierpliwości. Początek pandemii, a FIFA to jedyna gra, która wzbudza moje poważne zainteresowanie, więc cierpliwość zdecydowanie była potrzebna. Ale dalej działamy! Jak? Dwa razy skontaktowałem się z angielskim chatem. Odpowiedź? Cierpliwość, cierpliwość. Jak najbardziej rozumiem, wiele firm spowolniło swoją pracę przez COVID-19. Niedługo minie jednak 2,5 miesiąca od blokady konta, a ja mam same znaki zapytania i nigdy nie czułem się bardziej poszkodowany jeżeli chodzi o gry. 

 

W tym roku wyjątkowo szczęśliwie prowadziłem klub. Monet nie brakowało, skład bardzo przyjemny, drogi, myślę, że ponadprzeciętny. Co tydzień rozgrywanie Ligi Weekendowej i zdobywanie przyjemnych rang. Dążę do tego, że miałem 0 powodów do oszukiwania, farmienia, działań niezgodnych z regulaminem. 

 

Postanowiłem jednak solidnie przestudiować regulamin ( http://tos.ea.com/legalapp/WEBTERMS/US/pl/PC/ ). Może mi coś umknęło, może naprawdę coś zrobiłem mocno niewłaściwego, w końcu blokada gry online to jedna z najdotkliwszych kar nałożonych na konto. W dalszym ciągu nie mam pojęcia.

 

Zobaczyłem wzmiankę o oprogramowaniu Punkbuster, który wykrywa nielegalne oprogramowanie na komputerze. Chciałem ręcznie go zainstalować, ale w opcjach nie było dostępnej do wyboru FIFY, więc prawdopodobnie to są jakieś wewnętrzne ustawienia gry. Czy był tego sens skoro było to już po fakcie? Jak najbardziej. Nowe konto dzięki Origin Acces.

 

Po kilku tygodniach bez gry zdecydowałem się na zakup abonamentu Basic. Powrót na tym etapie rozgrywki był dosyć ciężki, ale coś trzeba robić. Analizując co mogło przyczynić się do blokady konta naciągnąłem to na pewną sprawę, o której sobie przypomniałem.

To tylko spekulacje.

Zdarzało się, że na samym początku spotkania wyrzucało mnie z meczu nie zaliczając ani wygranej, ani porażki. Z mojej strony wyglądało to na błąd połączenia. Przypomniało mi się to jednak kiedy na nowym koncie parę razy miałem podobną sytuację. Początek meczu, zerwanie połączenia, brak wygranej/porażki. Zestresowało mnie to, bo w końcu jeżeli to była przyczyna blokady, jeżeli właśnie to zostało uznane za coś niewłaściwego to czeka mnie ten sam los na nowym koncie. Więc uwaga, uwaga! Zagranie 1000 IQ, które mogłoby mnie wyratować od tego wszystkiego. Kiedy rozpoczynałem mecz, kiedy był widoczny zespół przeciwnika to włączałem nagrywanie telefonem i udało się nagrać całą taką sytuację. Oczywiście razem z pokazaniem procesów w tle. Nic nie było włączone, nic innego nie działało w tym samym czasie, przy routerze nie było majstrowania. Jeżeli okazałoby się, że tak samo było na starym, zablokowanym koncie to myślę, że takie nagranie byłoby dowodem, że rozłączenia co najwyżej były problemem pochodzącym od dostawcy. 

Celowe oddawanie meczów też grozi karą - kolejne odkrycie w regulaminie. Jednak nigdy nie spadałem celowo z ligi w DR ani nie oddawałem masowo meczów w Fut Champions. Widziałem również, że osoby, które to robiły dostawały karę tylko na 7 dni, więc raczej to nie jest to.

 

Tak jak napisałem, jednak nie wiem co stoi za moją blokadą. Tak samo nie wiem kiedy będę w stanie skontaktować się z obsługą w sposób umożliwiający rozwiązanie całej tej sprawy. Utraciłem postęp, utraciłem 2,5 miesiąca najbardziej pożądanego okresu w FIFIE (TOTS). Bolesne. 

 

Czy jest teraz cokolwiek co mógłbym jeszcze zrobić? Jestem w przysłowiowej kropce, czuję się jakbym miał związane ręce. Poczucie bycia poszkodowanym jednak daje o sobie znać stąd ten rozległy post. 

 

Dziękuję za wszystkie komentarze i chęć pomocy! 
Pozdrawiam!

 

 

Wiadomość 1 z 3 (646 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Blokada, cierpliwość i przyszłość

★★★★ Novice

Ajajaj! Moi drodzy kochani nieznajomi przyjaciele!

 

Brak odpowiedzi smuci, ale nie dziwi - ciężka sprawa. Ale ważne pytanie mi się nasunęło! Są może jakieś przypuszczenia na temat powrotu infolinii? 

Wiadomość 2 z 3 (564 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Blokada, cierpliwość i przyszłość

Community Manager

Hej @DedeIsComing 

 

Od dzisiaj możesz ponownie skontaktować się z nami poprzez telefon Standard smile Tutaj znajdziesz instrukcję w jaki sposób zamówić z nami rozmowę. 

Wiadomość 3 z 3 (525 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA