Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu DGXI_Error_Device_Hung

autor: Roawwwwwr_
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu DGXI_Error_Device_Hung

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Shalom.
Od niedawna pogrywam w Titanfall2. Kampanię udało mi się ukończyć bez żadnych problemów, ale za to multi jest odrobinę uporczywe. Gra wiesza się co ok 20 minut, a za trzecim razem muszę ją zabijać Windowsowym menedżerem zadań. Usuwałem cashe zarówno Origin, jak i Titanfall, gierkę reinstalowałem i "naprawiałem" wbudowanym w Origin narzędziem, aktualizowałem sterowniki do karty graficzne, instalowałem ich starsze wersje, bawiłem się ustawieniami graficznymi, ale nic nie pomaga. Nie mam pomysłu, co mógłbym jeszcze zrobić. Wina raczej nie leży w karcie, ni procesorze, bo temperatury, jak i użycie nie przekraczają rozsądnych wartości (50-60 stopni i 60-80%). Proszę o pomoc i jakieś świeże idee.

 

Specyfikacja blaszaka, na jakim gram:

AMD FX-6300

AMD R9 280 3GB

8GB RAM DDR3

ASUS a78l-m

 

Pozdrawiam,

--Jakub

 

 

PS:

Jest możliwość zmiany dubbingu na angielski? Miałem możliwość zakosztowania zagranicznej wersji u znajomego, co w sumie skłoniło mnie do kupna swojej kopii. Polskie głosy są ok, ale wiadomo, lepsze jest wrogiem dobrego.

 

Pozdrawiam,

--Jakub

Wiadomość 1 z 17 (2 261 wyświetleń)

Dot.: Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu

Hej.

Na początek wypróbuj:

  • Wyłączyć opcję Origin w grze
    • Origin -> Ustawienia apliakcji -> Więcej -> Origin w grze
  • Uruchom grę w trybie zgodności z systemem Windows 7, 8 lub 8.1
  • Postaraj się wyłączyć programy, które mogą powodować konflikt z Originem oraz grą.

Pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się bezpośrednio z doradcą EA. Prawdopodobnie będzie on w wstanie przedstawić Ci bardziej szczegółowe kroki do pomocy.

Wiadomość 2 z 17 (2 258 wyświetleń)

Dot.: Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Okej, dzięki za odpowiedź.
Zrobiłem, jak mówiłeś, uruchomiona tylko gierka i Oirign. Tym razem wywaliło już pełnoprawny błąd. Engine Error numerki DGXI_Error_Device_Hung.

Próbowałem jeszcze zmieniać z gry w oknie na fullscreen, ale nic nie pomaga.

 

Wiadomość 3 z 17 (2 251 wyświetleń)

Dot.: Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu

[ Edytowane ]

Więc problem prawdopodobnie tkwi w Directx.

Wykonaj dodatkowe kroki, które mogą rozwiązać problem:

  1. Zaktualizuj do najnowszej wersji sterowniki graficzne.
  2. Zaktualizuj directx do najnowszej wersji.
  3. Dodaj aplikację Titanfall 2 do wyjątków w Twoim antywirusie oraz zaporze.
  4. Zaktualizuj C++
  5. Jeśli posiadasz dwa monitory, postaraj się jeden odłączyć.

 

Dodatkowo problem może powodować zintegrowana karta graficzna, jeśli taką posiadasz, postaraj się ją zablokować.

Aby to zrobić należy wejść w Panel sterowania/ system/ menadżer urządzeń/ Karty graficzne / prawym przyciskiem myszki " wyłącz "

Wiadomość 4 z 17 (2 247 wyświetleń)

Dot.: Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu

★★★ Novice

Okej, zaktualizowałem sterowniki, C++, DirectX i jakieś biblioteki, które znalazłem w folderze z grą. Odpinałem jeden monitor, zintegrowana wyłączona od zawsze, zapora wyłączona, antywirus również. Nic poza Origin i Titanfall2 nie uruchomione, a jednak gierka dalej wywala. Nie mam pojęcia, o co chodzi...

Wiadomość 5 z 17 (2 238 wyświetleń)

Dot.: Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu

Spróbuj także wykonać czysty rozruch.

Więcej informacji na jego temat znajdziesz tutaj oraz tutaj.

 

Dodatkowo jeśli możesz to zrobić, warto spróbować minimalnie obniżyć taktowanie zegarów procesora.

Wiadomość 6 z 17 (2 236 wyświetleń)

Dot.: Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu

Community Manager (retired)

@Roawwwwwr_ Hej!

 

Błąd, który zamieściłeś - DGXI_Error_Device_Hung - sprowadza się do błędu sterownika lub wystąpienia nie oczekiwanego wyjątku, gdzie karta graficzna wraz ze sterownikiem nie może przetworzyć żądania od aplikacji. Przydatne kroki na tego typu dolegliwość, znajdziesz jeszcze poniżej:

 

USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ  wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu Titanfall2 na np. Titanfall2 kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty(%USERPROFILE%\Dokumenty\Respawn\Titanfall2\lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty\Respawn\Titanfall2\) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy kampanii mogą zostać utracone.

 

ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowychspróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

INFO: Mieliśmy niestety zgłoszenia, że antywirus AVG/Avast czy Mcaffe mogą powodować właśnie taki stan rzeczy

 

INSTALACJA SAMEGO STEROWNIKA GRAFIKI:

 

Po tych zabiegach spróbuj pobrać i zainstalować NA CZYSTO sterownik AMD

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 7 z 17 (2 228 wyświetleń)

Dot.: Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu

★★★ Novice

Niestety, nic nie pomaga. 
Błąd z DGXI wyskakuje jedynie, gdy gram w pełnym ekranie. W wersji okienkowej grę najzwyczajniej wiesza, bez podania żadnego powodu.

Wiadomość 8 z 17 (2 217 wyświetleń)

Dot.: Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@Roawwwwwr_ Hej!

 

Po sprawdzeniu raportu DxDiag raz jeszcze prosiłbym abyś zostawił tylko i wyłącznie podłączony jeden monitor PL2209HD w rozdzielczości 1920x1080. Następnie sprawdź proszę najnowsze sterowniki pod Twoją kartę, gdyż jest nowsze wydanie z dnia 7/27/2017 (wersja u Ciebie 2017-04-24), polecam raz jeszcze zainstalować sam sterownik grafiki bez zbędnego oprogramowania AMD.

 

Dodatkowo odłącz jakiekolwiek urządzenia od komputera jak np. pad od Xboxa itp.  zostawiając tylko podłączoną mysz i klawiaturę. 

 

Jeśli korzystasz z Windows 10 Creators Update, wyłącz:

 

Captu548353E3re.PNG

 

Oraz zaznacz aby wyłączyć Pełnoekranową Optymalizację dla aplikacji Titanfall2.exe w lokalizacji katalogu gry C:\Program Files (x86)\Origin Games\Titanfall2 

 

Captu548353E3ree.PNG

 

Z katalogu samej gry C:\.......Origin Games\Titanfall2\__Installer zainstaluj/napraw raz jeszcze pakiet directx (DXSETUP.exe) oraz pakiet vc++ z folderów vc 2010sp1 oraz vc 2012Update4

 

Sprawdź również stronę producenta płyty głównej czy nie ma jakiś nowszych sterowników typu AUDIO, LAN itp. pod Twoją płytę główną.

 

Daj znać czy jest jakiś postęp. Fingers crossed

 

 PS. Mam nadzieję, że nie korzystasz z tak zwanego trainera do Titanfall 2, gdyż mieliśmy parę zgłoszeń gdzie ta aplikacja powodowała problem.

 

 

 

 

Wiadomość 9 z 17 (2 210 wyświetleń)

Dot.: Titanfall 2 - gra zamarza bez powodu

★★★ Novice

Niestety, wciąż nic, kompletnie nie rozumiem, czemu?

Przypuszczałem, że może wysoka aktywność karty przez dłuższy czas może mieć coś z tym wspólnego, ale odpaliłem benchmarki i śmigało bez zgrzytów przez kilka godzin. 

 

Żadnych trainerów czy innych cheatów nie używam, nie chciałbym stracić niezłej gry, nawet jeśli mogę grać w nią tylko 10 minut.

 

Odpaliłem wczoraj Overwatch i Deus Ex: Mankind Divided, żadnych błędów nie napotkałem. Przypomniało mi to, że kiedyś siłowałem się z podobnym problemem właśnie przy Deus Ex, ale zmiana z DirectX12 na DirectX11 pomogła. Czy możliwe jest to w Titanfall2?

 

--Jakub.

 

 

 

 

Wiadomość 10 z 17 (2 196 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem