Dot.: Matchmaking

autor: Por_Inzynieracy
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Matchmaking

★ Novice

A więc chodzi o matchmaking. niezliczoną ilość razy w czasie rozgrywki, trafiałem na rangi 3000 lub 5200, oraz 1 i 2. A więc, czemu, matchmaking jest taki słąby? czemu na randze 600 trafiam na rangi 5200?

Jest to nie do pomyślenia przy takim wielkim studiu, i takiej wielkiej grze.

Wiadomość 1 z 6 (706 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Matchmaking

Community Manager

Hej @Por_Inzynieracy

 

Dokładnie jest tak jak opisujesz, podczas meczu obie drużyny składają się z graczy zarówno doświadczonych, jak i tych którzy dopiero zaczęli grę. Obie drużyny mają odpowiednio zbalansowane zespoły, więc nie dojdzie do sytuacji gdzie gracze pierwszy raz grający w PvZGW2 staną naprzeciw osobom które spędziły w tej grze setki godzin. Wybierz postać, której umiejętności i styl gry najbardziej Ci odpowiada i ruszaj do boju Standard smile 

Wiadomość 2 z 6 (684 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Matchmaking

★ Novice

Najpierw piszesz, że obie drużyny składają się z graczy doświadczonych i tych którzy dopiero zaczęli grę, a potem że "więc nie dojdzie do sytuacji gdzie gracze pierwszy raz grający w PvZGW2 staną naprzeciw osobom które spędziły w tej grze setki godzin"

aby udokumentować słuszność mojej tezy, zrobiłem screenshoty rang graczy w 2 matchmakingach, z których screenshoty są poniżej.

A więc, na pierwszym z nich widzimy 4 osoby z rangą nie przekraczającą setnej, i 1200 i jedną 54

z drugiej strony rangi 100, 200, 600.

Na drugim widzimy za to w jednej drużynie rangi 4100, 5400, 5300, 3200, w połączeniu z rangami nie przekraczającymi setki.

z drugiej strony rangi 2400, 2500, 1800 1900.

Wydaje mi się, że coś tu jest nie tak. Mecze powinny być zbalansowane i gracze z ranga 50, 43, 1, 10, powinny grać ze sobą, a nie w meczach rang 5400 i 600.

To jest sytuacja niedopuszczalna w takich ilosciach w tak dobrej grze!

Matchmaking w GWMatchmaking w GW

Wiadomość 3 z 6 (680 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Matchmaking

★ Novice

Przepraszam, przez przypadek dodałem pare razy to samo zdjęcie. Proszę mi wybaczyć.

Wiadomość 4 z 6 (678 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Matchmaking

Community Manager

Hej @Por_Inzynieracy

 

OK, faktycznie napisałem to zdanie bez odpowiedniego kontekstu Standard smile. Pisząc

 

"Obie drużyny mają odpowiednio zbalansowane zespoły, więc nie dojdzie do sytuacji gdzie gracze pierwszy raz grający w PvZGW2 staną naprzeciw osobom które spędziły w tej grze setki godzin."

 

Miałem na myśli to, że nie dojdzie do sytuacji że po jednej stronie staną tylko gracze, którzy dopiero zainstalowali grę, a po drugiej tylko tacy, którzy spędzili w niej setki godzin. Standard smile

 

Pierwszy zrzut ekranu, faktycznie pokazuje pewne problemy z balansem pomiędzy drużynami, po stronie roślin jest dwóch graczy którzy spędzili w grze o wiele więcej niż jakikolwiek gracz po stronie Zombie. Czy ten zrzut ekranu został wykonany na koniec meczu, kiedy gracze opuścili grę? W jaki tryb grałeś? Jeżeli będziesz mieć przykłady gdzie, balans jest zachwiany w trakcie meczu, lub na jego początku prześlij nam zrzuty ekranu Standard smile

 

Nie widzę podobnego problemu na drugim zrzucie ekranu. Po stronie Roślin mamy tylko dwóch graczy, którzy dopiero rozpoczęli grę. Reszta Roślin, zdążyła po naprzykrzać się Zombiakom od jakiegoś czasu Standard smile Po stronie Zombie mamy 4 liderów plus graczy którzy rozpoczęli przygodę z Plants vs. Zombies GW2. 

 

 

Wiadomość 5 z 6 (665 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Matchmaking

[ Edytowane ]
★ Novice

ea pls.png

Ten screenshot zostałs zrobiony na początku gry bitwa o teren. zauważ, ze po stronie zombie są(jak zwykle w takich przypadkach) 3 osoby z rangą 5400 i jedna z rangą 5300. natomiast po stronie roślin jest jeden gracz z rangą 5300, gracz z rangą 3800 i 3200 (w zaokrągleniu). reszta to ggracze o mniej-więcej równym poziomie umiejętności, poza tymi 3 osobami które nie mają nawet rangi setnej. O i przepraszam że nie odpisywałem, ale mi się nie chciało. Leniwy jestem.

P.S. i w niektórych przypadkach nie chodzi mi o samo niezbalansowanie drużyn, a oto że słabi gracze są na tej samej arenie co starzy wyjadacze(co moze doprowadzić do sytuacji, gdy taki początkujacy gracz po prostu rzuci tą grę bo pomyśli że to gra w takim razie nie dla niego).

Wiadomość 6 z 6 (616 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem