Dot.: Gra wyłącza się i przechodzi do pulpitu (dotyczy trybu multiplayer)

autor: NemoPG
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Gra wyłącza się i przechodzi do pulpitu (dotyczy trybu multiplayer)

★★★ Novice

Witam.

 

Piszę, ponieważ mam problem z grą Plants vs Zombies Garden Warfare 2 (platforma PC)

Po dołączeniu do gry drużynowej możliwe jest zagranie tylko jednej rundy. Po jej zakończeniu trwa odliczanie czasu do następnej. Po zakończeniu odliczania ekran robi się czarny i gra się wyłącza, następuje przejście do pulpitu.

Takie samo przejście do pulpitu następuje, gdy podczas gry drużynowej chcę ją opuścić i wybieram opcję "przejdź na podwórko".

Załączam pliki diagnostyczne.

 

Przetestowałem cztery rozwiązania proponowane na stronie: https://answers.ea.com/t5/PvZ-Garden-Warfare-2/PLANTS-VS-ZOMBIES-GW2-problem-z-uruchomieniem-gry/td-...

Ale nic to nie zmieniło.

 

 

Pozdrawiam

 

Wiadomość 1 z 7 (1 901 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra wyłącza się i przechodzi do pulpitu (dotyczy trybu multiplayer)

[ Edytowane ]
Community Manager

Hej @NemoPG

 

Plik DxDiag wygenerowałeś przed czy po wykonaniu kroków zawartych tutaj?

 

Pytam ponieważ w pliku DxDiag widzę:

 

Card name: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

Driver Date/Size: 05.09.2018 01:00:00, 952800 bytes

 

Zdaje się, że sterowniki Twojej karty graficznej nie są zaktualizowane. Sugerowałbym żebyś przeprowadził czystą instalację (podczas instalacji wybierz odpowiednią opcję w "zaawansowane"). Poniżej znajdziesz link do strony Nvidia skąd możesz pobrać instalator sterowników dla Twojej karty graficznej. 

 

Link

Wiadomość 2 z 7 (1 862 wyświetleń)

Dot.: Gra wyłącza się i przechodzi do pulpitu (dotyczy trybu multiplayer)

★★★ Novice

Hej EA_Kuba.

 

Dziękuję za Twoją odpowiedź.

 

Plik DxDiag generowałem po aktualizacji sterowników. Ale rzeczywiście jest tak jak napisałeś - nie były aktualne.

Wcześniej aktualizację przeprowadzałem przez Menadżera urządzeń (prawy klik na kartę grafiki i aktualizuj sterownik). Wówczas nastąpiła aktualizacja sterownika. Myślałem, że to to samo. Sprawdziłem dzisiaj - menadżer urządzeń wskazał, że sterownik jest aktualny mimo, że nie był.

Teraz, za Twoją radą, ściągnąłem sterownik z NVidia. Zaktualizowałem, zrobiłem czystą instalację. Plik DxDiag w załączeniu. Niestety nie pomogło. Dalej mam ten sam problem.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 3 z 7 (1 852 wyświetleń)

Dot.: Gra wyłącza się i przechodzi do pulpitu (dotyczy trybu multiplayer)

Community Manager

Hej @NemoPG

 

Przyglądając się plikom, które przesłałeś zauważyłem też jeszcze, że Twój system operacyjny zdaje się być nie zaktualizowany: 

 

Windows 10 Home 64-bit (10.0, Build 17134)

 

Na naszym angielskim forum znalazłem podobny problem z multiplayer-em, gdzie aktualizacja systemu okazała się rozwiązaniem. Zdaje się również, że w przeszłości Twój komputer miał problemy z przeprowadzeniem aktualizacji systemu operacyjnego. Sugerowałbym zatem, abyś skorzystał z kontrolera plików systemowych, aby sprawdzić spójność systemu. Tutaj znajdziesz rozwiązania związane z aktualizacją systemu. 

 

 

Wiadomość 4 z 7 (1 831 wyświetleń)

Dot.: Gra wyłącza się i przechodzi do pulpitu (dotyczy trybu multiplayer)

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Hej EA_Kuba.

 

Po raz kolejny dziękuję za Twoje uwagi.

 

Masz rację, że coś nie tak było z aktualizacjami Windowsa. Znowu byłem naiwny i wierzyłem, że jeśli Windows Update systematycznie aktualizuje Windowsa i sam wskazuje, że "system jest aktualny i ostatnie sprawdzenie było dziś" to wszystko jest tutaj OK.

Skorzystałem z kontrolera plików systemowych, który przeprowadził jakieś naprawy, system zaktualizował się, tym razem bardziej skutecznie.

 

Ale.... ponownie nie wpłynęło to na rozwiązanie problemów.

 

W weekend odinstalowałem PvZ GW2 i zainstalowałem ponownie. Syn będzie testował grę w najbliższym czasie. Dam znać czy to pomogło, na wypadek gdyby ktoś miał podobny problem i szukał rozwiązania. Na ten moment jestem otwarty na wszelkie inne pomysły.

Pliki diagnostyczne po ostatnich zmianach w załączeniu.

 

Nowa obiecana informacja

Pierwsza "sesja" po reinstalacji gry była OK. Misje zmieniały się tak jak powinny. Jedna się kończyła a po odliczaniu czasu zaczynała się kolejna. Tak jak powinno być.

Kolejnego dnia wszystko wróciło do stanu poprzedniego, czyli po zakończonej misji odliczanie czasu a po nim zamiast kolejnej misji czarny ekran i po chwili pulpit. Gra zamyka się zupełnie nie wiem dlaczego.

Wskazuje to, że możliwości są ale pojawia się jakaś przeszkoda dla trybu multiplayer.

 

 

Pozdrawiam

Wiadomość 5 z 7 (1 815 wyświetleń)

Dot.: Gra wyłącza się i przechodzi do pulpitu (dotyczy trybu multiplayer)

Community Manager

Hej @NemoPG

 

Dzięki za dodatkowe informacje Standard smile

 

Sprawdźmy zatem czy problem nie jest spowodowany innym programem na Twoim komputerze (lub uprawnieniami nadanymi Origin-owi i grze). Upewnij się, że gra została dodana do wyjątków w programie antywirusowym, oraz zaporze sieciowej Windows. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Najłatwiejszym sposobem, aby aplikacje zainstalowane na Twoim komputerze nie ingerowały w grę jest uruchomienie komputera w trybie czystego rozruchu

 

Po zastosowaniu się do powyższych, uruchom program Origin oraz grę wedle poniższej instrukcji: 

 

Spoiler

Uruchom grę oraz Origin wedle instrukcji poniżej:

1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

Wiadomość 6 z 7 (1 761 wyświetleń)

Dot.: Gra wyłącza się i przechodzi do pulpitu (dotyczy trybu multiplayer)

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Hej EA_Kuba.

 

Dziękuję za Twoją podpowiedź.

Zwlekałem trochę z odpowiedzią...

 

Czysty rozruch próbowałem przed napisaniem pierwszego posta w tym wątku. No ale spróbowałem po raz kolejny.

Jedynego czego nie udaje mi się w tym kroku to wyłączenie dwóch procesów programu antywirusowego (nie pozwalają się wyłączyć). Ale stosowne katalogi Orgin i katalog gry wraz z plikiem wykonawczym aplikacji są dodane do wyjątków.

 

Gra raz działa raz nie. Może wszystko to co napisałem powyżej o tym, że zaczęła działać po reinstalacji jest dziełem przypadku. Stwierdzam po dalszej fazie testów, że w 70-80% nie można kontynuować gry. Pierwsza runda multiplayer jest OK. Po odliczaniu zwykle wyrzuca do pulpitu. Podkreślam to zwykle, bo wcześniej byłem przekonany, że tak jest zawsze. Choć w tym przypadku zastanawiać może fakt, dlaczego po reinstalacji gra pozwoliła na około godzinną sesję bez zamykania się. Tak dobrze to nie ma. 

Gra też wyłącza się kiedy w trybie multiplayer, w czasie oczekiwania na graczy, wybieram opcję "Wróć na podwórko" (tak sobie skracałem testy). I taki ruch również powoduje u mnie zamknięcie gry i przejście do pulpitu.

 

Problem dalej należy traktować jako nierozwiązany...

Pozdrawiam.

 

Wiadomość 7 z 7 (1 689 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem