DirectX Error NFS Unbound

autor: LayttPL
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

DirectX Error NFS Unbound

★★★ Novice

Cześć, od wczoraj mam problem z uruchomieniem NFS Unbound. Podczas uruchamiania wyskakuje komunikat "DirectX Error" - "DirextX function "createrComputePipelineState" failed with E_INVALIDARG ("An invalid parameter was passed to the returning function."). GPU: "NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti", Driver: 52756". W grze udało mi się przegrać około 5,5h bez żadnych problemów. Wczoraj podczas uruchamiania wystąpił wyżej opisany błąd. W międzyczasie nie robiłem uaktualnień Windowsa czy też sterowników karty graficznej (mam wersję z 08.12.22). Szukałem rozwiązań w intertecie ale niestety nie udało się rozwiązać problemu. Naprawiałem grę, reinstalowałem na czysto sterownik karty graficznej i próbowałem wiele "cudownych" sposobów na rozwiązanie tego problemu znalezionych w internecie. Proszę o pomoc/wskazówki. Załączam ss z próby uruchomienia gry.

Wiadomość 1 z 10 (2 060 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: DirectX Error NFS Unbound

Community Manager

Hej @LayttPL 

 

Dzięki za Twoje zgłoszenie i dotyczą wykonane kroki. Czy spośród kroków, które wykonywałeś, próbowałeś może zainstalować starszą wersję sterownika dla Twojej karty graficznej? Jeśli nie - wykonaj czystą instalację wcześniejszego sterownika. Możesz go pobrać stąd

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 10 (2 012 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: DirectX Error NFS Unbound

Witaj

 

O ile możesz to sprawdź pierwsze czy są nowe sterowniki do karty i zainstaluj je.

Wiadomość 2 z 10 (2 044 wyświetleń)

Dot.: DirectX Error NFS Unbound

★★★ Novice

Sprawdziłem i tak jak pisałem wcześniej wykonałem nawet instalację na czysto.

 

Próbowałem też reinstalować grę.

 

Wiadomość 3 z 10 (2 036 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DirectX Error NFS Unbound

Community Manager

Hej @LayttPL 

 

Dzięki za Twoje zgłoszenie i dotyczą wykonane kroki. Czy spośród kroków, które wykonywałeś, próbowałeś może zainstalować starszą wersję sterownika dla Twojej karty graficznej? Jeśli nie - wykonaj czystą instalację wcześniejszego sterownika. Możesz go pobrać stąd

Wiadomość 4 z 10 (2 013 wyświetleń)

Dot.: DirectX Error NFS Unbound

★★★ Novice

Udało się. Dziękuję za pomoc. Nie traktuję jednak tego jako 100% rozwiązanie problemu ponieważ nie do końca tak to powinno wyglądać. Mam nadzieję że problem uda się rozwiązać i będzie można grać na najnowszych sterownikach Wink 

Wiadomość 5 z 10 (1 986 wyświetleń)

Dot.: DirectX Error NFS Unbound

Community Manager

Dzięki za potwierdzenie @LayttPL Standard smile 

Wiadomość 6 z 10 (1 885 wyświetleń)

Dot.: DirectX Error NFS Unbound

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

Hej, Mam bardzo podobny problem natomiast na innej konfiguracji:

 

I5-7500

Radeon RX 6700XT - wersja sterowników 22.11.2

32 GB RAM 2400 MHz

 

Najpóźniej po kilku minutach - lub nawet po kilku sekundach gdy tylko wejdę w ustawienia, gra wyłącza się i pojawia się błąd DirectX "DirectX function getdeviceremovedreason failed". Próbowałem aktualizacji systemu, usuwania cache shaderów, czystej instalacji sterownika karty graficznej, zmiany ręcznie ustawień w pliku konfiguracyjnym (Fullscreen na windowed, różne rozdzielczości, zmiana poziomu detali).

 

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?

 

edit: dodam, że przez ostatnie 15h gry nie było tego problemu.

 

Wiadomość 7 z 10 (1 323 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DirectX Error NFS Unbound

★★ Novice

polecam w softwarze amd wyłączyć funkcję radeon anti lag

 

 

Wiadomość 8 z 10 (343 wyświetleń)

Dot.: DirectX Error NFS Unbound

★★ Novice
@Gabix527 u mnie zadziałało
Wiadomość 9 z 10 (342 wyświetleń)

Dot.: DirectX Error NFS Unbound

Community Manager

Dzięki za Twoją wskazówkę @Gabix527 Standard smile 

Wiadomość 10 z 10 (329 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem