Re: Problem z załogą (bug?)

autor: spitfiresiemion
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z załogą (bug?)

★★★★★ Apprentice

Witam

Mam dziwny problem... otóż nie mogę rozmawiać z częścią załogi tj Cora, Liam, Vetra.

Założyłem już drugą placówkę, dostaje od nich wiadomości żeby wpaść pogadać w wolnej chwili ale kiedy podchodzę do nich to nic się nie dzieje.

Kiedy podejdę do Peebee czy Dracka to normalnie pokazuje się kolo dialogowe itd ale przy tej trójce nic...

Czy też tak macie i tak po prostu ma być, czy złapałem jakiegoś wrednego buga? Bo mam podejrzenie że może być to związane z wersja próbna gry

Wiadomość 1 z 8 (458 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z załogą (bug?)

★★★★★ Guide

Nie wiem czy to Twój problem, ale zauważyłem że często żeby porozmawiać musisz podejść do danej postaci od przodu. Jeżeli podchodzisz od tyłu lub z boku, to kółko akcji jest widoczne ale w wersji "nieaktywnej".

 

Może to o to chodzi?

Wiadomość 2 z 8 (448 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z załogą (bug?)

★★★★★ Apprentice

nie nie o to chodzi

podchodze do osoby pojawia się "aktywne kółko" wciskam "E" 

kółko się zapełnia i nic sie nie dzieje

Wiadomość 3 z 8 (441 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z załogą (bug?)

★★★★★ Guide

Hm... No to jeszcze jedna możliwość, chociaż zapewne też już tego spróbowałeś: może warto aktywować rozmowę kilka razy pod rząd? Np. w przypadku barmanów w Vortrexie od jakiegoś czasu mam tak, że pierwsza próba rozmowy po wejściu do baru nie przynosi rezultatu, natomiast na drugą, trzecią, czy czwartą próbę reagują normalnie (tzn. krótkimi komentarzami).

 

Jeżeli to nie to, cóż... Niemal na pewno bug.   :-(

Wiadomość 4 z 8 (434 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z załogą (bug?)

★★★★★ Apprentice

rozpocząłem gre od nowa gre i okazało się że za pierwszym podejściem doszedłem do założenia drugiej placówki bez połowy dialogów :/

 

Wiadomość 5 z 8 (430 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z załogą (bug?)

Hero (Retired)

Na przyszłość, warto też czytać maile. Wczoraj miałem podobną sytuację na znacznie późniejszym etapie gry (mniej więcej 80%) i okazało się, że postaci, które nie reagowały, wysłały mi maile po jednej z misji priorytetowych. Po przeczytaniu tych maili wszyscy 'zepsuci' towarzysze przenieśli się do swoich pomieszczeń, w których odegrane zostały cutscenki z ich udziałem. Potem wszystko działało normalnie.

---------------------------------------------------------------
If you think that someone's post helped you, feel free to press the 'Grant XP' button. If someone's instructions helped you solve your problem, please press 'Accept as Solution', so that other people with the same problem can easily find the solution in the future.

I am a volunteer moderator and I don't work for EA. All opinions expressed are my own.
Wiadomość 6 z 8 (412 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z załogą (bug?)

★★★★★ Apprentice

no napisałem przecież że wysyłali mi maile że chcą ze mną pogadać (więc musiałem je przeczytać skoro o nich wiem) ale jak podchodziłem to... żadnej reakcji

Wiadomość 7 z 8 (407 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z załogą (bug?)

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

Sorki, źle się tutaj wysłowiłem... miałem na myśli sytuacje, w których ktoś tego nie robi. Z tego, co czytałem w ostatnich dniach, istnieje parę różnych czynników, które powodują ten błąd, więc w zamyśle mój post miał być bardziej ostrzeżeniem dla ludzi, którzy ignorują skrzynkę mailową.

 

Swoją drogą, sam fakt, że towarzysze nie byli po odczytaniu maili zamknięci w swoich pokojach (tak to zrozumiałem) sugeruje, że coś jest pod tym względem nie tak. Jest tylko parę sytuacji w grze, w których powinno tak być. Wiem, że paru osobom pomogło pogadanie z towarzyszami poza pokładem Tempesta (np. na Nexusie; po powrocie towarzysze się 'odblokowali'), ale nie jest to metoda działająca szczególnie często.

---------------------------------------------------------------
If you think that someone's post helped you, feel free to press the 'Grant XP' button. If someone's instructions helped you solve your problem, please press 'Accept as Solution', so that other people with the same problem can easily find the solution in the future.

I am a volunteer moderator and I don't work for EA. All opinions expressed are my own.
Wiadomość 8 z 8 (404 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem