Pionierzy na start - ME Andromeda [FAQ]

autor: EA_Ataashi
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Pionierzy na start - ME Andromeda [FAQ]

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

tcd-mass-effect-andromeda-2.jpg

 

Witajcie Odkrywcy!

 

Premiera Mass Effect Andromeda tuż za rogiem (północ z 22. na 23. marca)! Szczęśliwi posiadacze subskrypcji Origin/EA Access mogą już próbować swoich sił w odległej galaktyce dzięki 10-godzinnej wersji próbnej.

 

Warto jednak porządnie przygotować się na nadchodzące przygody, dlatego jeśli nadal jesteście spragnieni informacji o grze i masa dylematów ciągłe kołacze się w Waszych głowach - ten wątek jest dla Was. Być może znajdziecie tutaj odpowiedzi na nurtujące Was pytania Standard smile

 

Star Star Star

 

P: Tyle edycji gry do wyboru! Co zrobić? Co wybrać? 

 

Spoiler

O: Wybór odpowiedniej edycji do indywidualna sprawa, dlatego jest ich dostępnych tak wiele - aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na platformie Origin dostępne są 3 podstawowe wersje:

 

Są one dostępne jedynie w formie cyfrowej. Gra jest bezpośrednio przypisywane do konta, z którego dokonano zakupu. Żadne dodatkowe kody nie są wysyłane drogą mailową. Jedyną otrzymaną wiadomością będzie potwierdzenie dokonania transakcji.

Poza wymienionymi już dodatkami, nabywcy Edycji Deluxe lub Edycji Super Deluxe otrzymają w maju 2017 roku:

  • 1 wyjątkowy Pakiet Online dający największą szansę na przedmiot klasy ultrarzadkiej,
  • 2 dodatkowe skórki dla Nomada pozwalające na stylową eksplorację otwartych przestrzeni,
  • 1 dodatkowy strój powszedni Pioniera idealnie nadający się do romansów.

Dodatkowo przy zamówieniu przedpremierowym można otrzymać następujące bonusy w grze:

  • unikalny Pancerz Badacza Głębokiej Przestrzeni,
  • skórkę dla Nomada,
  • Pakiet Doładowań Wieloosobowych (5 doładowań 50% PD, 1 na rozgrywkę).

Dostępne są również 2 edycje kolekcjonerskie, które NIE ZAWIERAJĄ podstawowej wersji gry.

 


P: Wczesny dostęp? Wersja próbna? A cóż to takiego?

 

O: Posiadacze aktywnej subskrypcji Origin Access na PC oraz EA Access na Xbox One, mogą całkowicie za darmo oraz bez potrzeby kupowania pełnej wersji gry, wypróbować MEA przez 10 godzin już od 16. marca. Do ich dyspozycji zostanie oddany tryb multiplayer (bez żadnych ograniczeń poza ramami czasowymi) oraz część trybu singleplayer (prolog oraz pierwsza dostępna w grze planeta). Nie musisz się martwić utratą postępów w wersji próbnej. Zostaną one przeniesione do pełnej wersji gry, bez względu na to czy masz ją już zakupioną czy planujesz dodać ją do swojej kolekcji dopiero w przyszłości. Po więcej informacji odsyłam TUTAJ.


P: Co ze wstępnym pobieraniem?

 

O: Jeśli złożyłeś już zamówienie na Mass Effect Andromeda w sklepie Origin, platforma umożliwi Ci wcześniejsze pobranie wszystkich plików, aby w dniu premiery nie marnować Twojego cennego czasu i pozwolić Ci od razu wskoczyć do gry Standard smile Wstępne pobieranie będzie dostępne od 17. marca od godziny 18:00 czasu polskiego.


P: Co z polską lokalizacją? Czy znowu będę musiał słuchać Krogan przeklinających po polsku?

 

O: Mass Effect Andromeda nie posiada polskiego dubbingu. Posiada za to polskie napisy oraz spolszczony interfejs (np. menu, wpisy w dzienniku).


P: Czy będę mógł zmienić język w grze, np. na angielski?

 

O: W przypadku PC, w oficjalnej cyfrowej dystrybucji na terenie Polski dostępna będzie wersja jedynie z polskim tłumaczeniem, dlatego nie będzie możliwości zmiany języka na oryginalny w grze (pamiętaj, że mówimy tu tylko o zmianie języka napisów i interfejsu).

 

Związane jest z regionalizacją produktów EA - odpowiednia wersja gry jest przypisywana do konta na podstawie adresu IP, z którego dokonano zakupu. Muszę tutaj przestrzec przed oszukiwaniem systemu i używaniem, tzw. wtyczek VPN - nie jest to zgodne z regulaminem i może skutkować nawet zablokowaniem konta. Na platformie Origin przed zakupem gry zawsze można sprawdzić obsługiwane języki w zakładce "W skrócie". W przypadku zakupu wersji pudełkowych, zawsze należy dokładnie przeczytać opis produktu na rewersie opakowania.

 

Jeśli chodzi o wersje konsolowe (PS4/Xbox One) będzie możliwość zmiany języka w grze bez względu na miejsce zakupu oraz rodzaj produktu: wersja cyfrowa lub kopia fizyczna.


P:  Co z wymaganiami systemowymi? Pójdzie mi czy nie?

 

Spoiler

O: Najważniejsze pytanie dla pecetowych graczy Wink Oto i one:

 

KONFIGURACJA MINIMALNA

SYSTEM OPERACYJNY: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
PROCESOR: Intel Core i5 3570 lub AMD FX- 6350
PAMIĘĆ RAM: 8 GB
KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 660 2GB, AMD Radeon 7850 2GB
DYSK TWARDY: Przynajmniej 55 GB wolnego miejsca
DIRECTX: DirectX 11

 

KONFIGURACJA ZALECANA

SYSTEM OPERACYJNY: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
PROCESOR: Intel Core i7-4790 lub AMD FX- 8350
PAMIĘĆ RAM: 16 GB
KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 1060 3GB, AMD RX 480 4GB
DYSK TWARDY: Przynajmniej 55 GB wolnego miejsca
DIRECTX: DirectX 11


P: Czy w MEA będzie tryb multiplayer? 

 

O: Jasna sprawa! Jeśli miałeś do czynienia z trybem online w Mass Effect 3, zapewne poczujesz się jak w domu. Zachęcam do zapoznania się z TYM ARTYKUŁEM, aby poznać więcej szczegółów. W przypadku wersji konsolowych do jego uruchomienia konieczne będzie wykupienie subskrypcji Playstation Plus lub Xbox Live Gold, co umożliwi rozgrywkę online.


P: Może jakaś dedykowana aplikacja do tego?

 

Spoiler

O: Czytasz w moich myślach! Pozwól, że przedstawię Apex HQ!

 

-SFjgLgC.jpg

 

Apex HQ to aplikacja mobilna, która pozwala na śledzenie postępu w trybie multiplayer, zarządzanie grupami uderzeniowymi oraz ekwipunkiem, gdy nie masz dostępu do konsoli lub komputera. Jej oficjalna światowa premiera będzie mieć miejsce 20. marca (na ten moment aplikacja jest dostępna wyłącznie w Kanadzie, Irlandii, Rumunii oraz Singapurze). Dodatkowe informacje możesz znaleźć w TYM ARTYKULE.


P: Chcę dowiedzieć się czegoś więcej o samej rozgrywce. Gdzie zacząć?

 

O: Zdecydowanie polecam oficjalną stronę serii Mass Effect Star Znajdziesz tam artykuły na temat eksploracji i tworzenia przedmiotów, profili i oddziałów czy broni oraz umiejętności. Zachęcam także do zapisania się do Inicjatywy Andromeda, aby razem z załogą Tempest przejść przez odprawę.


P: Jakieś dodatkowe informacje na temat kompanów?

 

Spoiler

P: Zakupiłem Edycję Deluxe, ale nigdzie nie mogę znaleźć moich dodatków. Gdzie je odebrać?

 

O: Być może Tempest nie jest największym statkiem z całej floty, jednak łatwo można zawieruszyć na nim różne przedmioty. Szczególnie takie skarby, jak ekskluzywne stroje z Edycji Deluxe Party hat Trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać! Zapoznaj się z TYM ARTYKUŁEM, aby odebrać całą zawartość dodatkową z zakupionej przez Ciebie edycji. 


 

P: Chcesz jeszcze coś dodać?

 

O: Ja osobiście? Nie za bardzo... Mogę tylko zachęcić do obejrzenia zwiastuna premierowego MEA. Ale sam Alec Ryder ma dla Ciebie parę wskazówek.

 

Powtórzę zatem za nim - do zobaczenia w Andromedzie! :eahigh_file:

 

 

Wiadomość 1 z 1 (764 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem