Dot.: Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

autor: MistrzLowHP
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

★★★ Novice

Chciałem się zapytać jak naprawić błąd z uruchomieniem gry Mass Effect™ Edycja legendarna, ponieważ zainstalowałem grę na steam i próbowałem ją uruchomić ale wtedy na Originie napisało mi ,że ,,Nie wykryto zainstalowanej gry Mass Effect™ Edycja legendarna. Zainstaluj ją ponownie lub ponów próbę jej uruchomienia.'' Gdy próbowałem ponownie uruchomić, zainstalować, restartować kompa lub wyłączać Origina i odpalić przez samego steama nic nie działało. Oprócz tego gdy chciałem uruchomić grę przez Origina to pisało na przycisku do uruchomienia ,,Pobierz" gdy go klikałem to na steamie Mass Effect próbował się odpalić ale i tak był ten bląd. Proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 12 (5 055 wyświetleń)

Dot.: Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

EA Staff

Witaj @MistrzLowHP

 

Ponieważ jest to duży rozmiar pobieranych plików dla gry, na początku mogę Ci polecić, żebyś spróbował wyczyścić pamięć podręczną programu Origin i sprawdził, czy uda Ci się uruchomić grę.

 

W przypadku jeżeli gra będzie w dalszym ciągu niewidoczna, wtedy możesz spróbować przeinstalować ją raz jeszcze. Zrób to zaraz po wyczyszczeniu pamięci podręcznej programu Origin. Po poprawnej instalacji gry jej okładka z niewielkim logo Steam powinna być widoczna w Twojej bibliotece gier w programie Origin. 

 

origin&steam-game-ver.png

 

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 2 z 12 (5 029 wyświetleń)

Dot.: Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

★★★ Novice

Na początku jak zostało tutaj poradzone wyczyściłem pamięć podręczną Origina ale wciąż nic, potem znów wyczyściłem pamięć podręczną i przeinstalowałem grę ale bez skutku, nie mam pojęcia co dalej robić.

Wiadomość 3 z 12 (5 020 wyświetleń)

Dot.: Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

EA Staff

Hej @MistrzLowHP,

 

Pomożemy Ci coś zaradzić. 😉

 

Czy gra wyświetla się w kliencie Origin? Czy automatycznie została do niego dodana? Dodatkowo czy jesteś pewny, że jesteś zalogowany do konta EA, które wcześniej zostało powiązane z kontem Steam? 

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 4 z 12 (4 981 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

★★★ Novice

Tak gra się wyświetla w kliencie Origin, tak automatycznie została dodana i tak jestem pewny że zostałem zalogowany na konto które jest połączone z moim kontem steam, ponieważ posiadam na koncie Origin Mass Effect Andromeda która jest z Steama i ona mi normalnie działa, a Mass Effect Edycja Legendarna nie działa choć ją wykrywa

Wiadomość 5 z 12 (4 967 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

EA Staff

Dzięki za szybką odpowiedź @MistrzLowHP,

 

Faktycznie jest to niespotykane zachowanie gry. Skoro gra zainstalowała się na dysku, to sprawdź co się stanie kiedy zamiast uruchamiać grę przez klienta, uruchomisz ją bezpośrednio ze skrótu na komputerze. 

 

Daj znać, jak tylko będziesz miał okazję spróbować. 

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 6 z 12 (4 958 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

★★★ Novice

Próbowałem po przez dysk wyłączając klienta ale też nie działało, ponieważ gdy uruchamiałem to od razu włączało klienta Origin i pisało to samo czyli, że ,,Nie wykryto zainstalowanej gry Mass Effect™ Edycja legendarna. Zainstaluj ją ponownie lub ponów próbę jej uruchomienia.''

Wiadomość 7 z 12 (4 954 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo
Highlighted

Dot.: Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

★★★ Novice

I co to tyle nie ma żadnych innych pomysłów co mógłbym zrobić aby naprawić ten błąd?

Wiadomość 8 z 12 (4 914 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

★★★★★ Newbie
@EA_Cekiel również mam ten problem lecz co więcej nie działają mi wszystkie gry kupione na steam a w bibliotece origina jest logo gry razem ze steamem ale jest szare, jakby gra nie była zainstalowana
Wiadomość 9 z 12 (4 293 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin nie wykrywa zainstalowanej gry z steam

★★★★★ Newbie
@MistrzLowHP chyba udało mi się rozwiązać ten problem :D
w moim przypadku żadna gra ze origin kupiona na steam nie działała.
wejdź w menedżer zadań i powyłączaj wszystkie procesy z origina i to samo zrób w zakładce szczegóły, następnie odpal gre. W moim przypadku uruchomił się origin i zaktualizował gre i śmiga
Wiadomość 10 z 12 (4 288 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem