Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

autor: lukitram_PL
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Mass Effest LE nie działa na Origin

★ Apprentice
@EA_Cekiel Dlaczego nie odpowiadasz na pytania odnośnie katastrofalnej wersji językowej, brak możliwości jej zmiany i oszustwa na okładce gry, którą drukował polski oddział?!?
Wiadomość 151 z 170 (1 033 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

[ Edytowane ]
★ Apprentice

10 dni od premiery i zero odzewu, coś mi się wydaje że nie ma co liczyć że coś w tej kwestii ruszy, nie znam się na tworzeniu gier, wiem tylko że to dosyć skomplikowany proces, ale jeżeli wystarczy modyfikacja zrobiona przez fana, albo zmiana nazwy plików (jak w przypadku ME2) żeby oddzielić napisy od dialogów to wydaje mi się że zrobienie osobnego suwaka dzięki któremu moglibyśmy sobie to ustawić z poziomu gry nie powinno być żadnym problemem dla doświadczonych twórców. Osobiście nawet zdzierżyłbym polski dubbing jeżeli byłby on po pierwsze w całej trylogii wraz z DLC, a po drugie powracające postacie odgrywaliby ci sami aktorzy, ale jako że mamy jedną wielką papkę gdzie w jednej grze usłyszymy i polskie i angielskie dialogi, bo podstawka dubbing ma a DLC już nie, to po prostu jedno wielkie XD. Naprawdę przykre jest to że nawet rodzimy oddział firmy nie zamierza podjąć jakiegoś dialogu z nami odbiorcami i chociaż ostudzić nasze nastroje, jedynie z tego co widziałem dostaliśmy w tym temacie kilka generycznych odpowiedzi które sprawiają wrażenie jakby zostały napisane przez bota. Po prostu brak słów... 

Wiadomość 152 z 170 (1 225 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★★★ Novice

Czy można prosić o jakieś nowe informacje? Na okładce mam napisane - Polska Wersja Napisy i takiej właśnie wersji oczekuje. Jest to jawne oszukiwanie kupujących.

Wiadomość 153 z 170 (1 212 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★★★ Apprentice
@HelelBenSzachar Niestety garstka ludzi z PC oraz tych z konsol - nie wiem ilu ich jest, ale pewne jest to że 99% PC-towych graczy albo gra z dubbingiem albo używa moda, to dla EA nie jest to duża strata kasy. Zapewne więcej by ich kosztowała logistyka naprawienia problemu niż te kilka niesprzedanych gier więc się to po prostu nie kalkuluje, a krzykacze prędzej czy później zamilkną albo kupią i tak grę na wyprzedaży i nikt nie będzie już się tym przejmować.
Wiadomość 154 z 170 (1 167 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★ Apprentice
@lukitram_PL Zdecydowanie masz rację, aczkolwiek też już nie chodzi nawet (przynajmniej dla mnie) o to żeby koniecznie dodali tę opcję do gry bo mody a nawet zabawa w podmianę plików nie jest czymś strasznym i można osiągnąć zamierzony cel, ale z czystego szacunku dla klienta mogliby chociaż wystosować jakiekolwiek oświadczenie w tej kwestii, bo jednak nie tylko my Polacy tego doświadczyliśmy, ale też kilka innych krajów, więc tym bardziej przydałby się jakiś oficjalny komentarz ze strony EA skoro podobne głosy dochodzą z różnych zakątków świata.
Wiadomość 155 z 170 (1 155 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★★★ Apprentice
@HelelBenSzachar W przypadku PL to poważna wtopa to jednak te konsolowe pudełka co wprowadzają w błąd. Więc akurat tutaj konsolowych graczy naprawdę powinni na kolanach przepraszać. PC w większości sobie poradzi i modem naprawi.
Wiadomość 156 z 170 (1 124 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★★★★ Novice
@lukitram_PL Tylko właśnie nie na tym wiedz polega, żebyś zakupił stary produkt w nowym wydaniu za nie mało złotówek i w międzyczasie bawił się z modami czy w podmienianie plików, aby mieć preferowany przez siebie język dialogów i napisów.

W Star Wars Battlefront II przez bardzo długi czas była blokada regionu i nie było możliwości zmiany języka na oryginalny, ale ostatecznie (nie wgłębiałem się co konkretnie to zmieniło) nagle możesz to bezproblemowo i bez żadnego kombinowania uczynić w menu gry. Masz ochotę na dubbing? Żaden problem. Masz ochotę na angielskie głosy? Też żaden problem. Dało się? Dało.

W pewnym sensie mocno wnerwia fakt, że nasza społeczność skupiła się głównie na próbie stworzenia modu i modyfikowaniu plików, a nie na "krzyczeniu" i wymaganiu odpowiedzi ze strony EA. Jak będziemy sami się wygaszać, to w życiu nie zmusimy naszych "ulubieńców" do odzewu i przede wszystkim działania.
Wiadomość 157 z 170 (1 110 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

Najbardziej w tym wszystkim rozczarowuje mnie generalna postawa przedstawicieli EA Polska. Rozumiem, że potencjalne rozwiązanie musiałoby wpierw być przedyskutowane przez twórców, zaimplementowane i przetestowane, więc sama ewaluacja potencjalnego rozwiązania może potrwać trochę czasu.

 

Niemniej jednak patrząc na zerowe odpowiedzi, nie wiemy czy EA Polska dołożyło jakichkolwiek starań aby zasygnalizować te kontrowersje wyżej, bądź bezpośrednio samych twórców trylogii. Wszyscy community managerzy unikają tego tematu jak ognia. Wielu graczy śledzi ten temat w nadziei na jakiekolwiek oświadczenie czy jest jakakolwiek szansa aby gracze chcący zagrać w całą trylogię w kinowej lokalizacji otrzymali oficjalne rozwiązanie oferujące taką możliwość.

Wiadomość 158 z 170 (1 092 wyświetleń)
Highlighted

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★★★ Apprentice
@oZ-Astvill Wcześniej już pisałem kilkakrotnie - póki nie bedzie patchu lokalizacji ze strony EA albo gra nie stanieje do 50 zł to nie kupuję bo za takie pieniądze nie będę tolerować takiego niedbalstwa i olewki. No ale brak moich 270 zł w kasie EA nie jest taką stratą by angażować zespół do zrobienia patcha. Zwłaszcza, że moderzy już zrobili ich robotę za darmo i większość PC podmienia pliki na własną rękę.
Wiadomość 159 z 170 (1 038 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★ Apprentice
@lukitram_PL Pecetowcy to w tym wszystkim najmniejszy problem bo faktycznie jakiś mod czy podmiana plików i wszystko hula, aczkolwiek tak jak już było tu wspominane, wymagając pełnej ceny za kilkunastoletnie gry nie powinno być sytuacji, że gracze muszą je sobie jeszcze naprawiać, natomiast podejrzewam że na ten moment zdecydowana większość sprzedanych kopii to są wersje konsolowe, a tam niestety nie ma szans nawet się pobawić w podmianę plików, więc pod tym względem nawiązując do tego co napisałeś jednak trochę strat sprzedażowych mogą mieć. Mimo wszystko nadal nie potrafię pojąć dlaczego pomimo że problem nie jest jakiś ciężki do rozwiązania, o czym świadczy wręcz ekspresowe działanie fanów, którzy zdołali się z tym uporać chyba jeszcze w dniu premiery, to nadal nie usłyszeliśmy od EA żadnej ale to żadnej informacji, dlaczego tak jest, co z tym można zrobić, co planują w tej materii, dosłownie nic jakby problem nie istniał. A jestem pewny, że ktoś z EA tu zagląda, bo mogę się założyć że jakbyśmy zaczęli tu rzucać mięsem to bardzo szybko pojawiłaby się reakcja.
Wiadomość 160 z 170 (977 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem