Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

autor: maef3
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★ Apprentice

Jasna cholera ta gra to jakaś Himera !!!!! Trzy takie same głowy gadają inymym głosem. Potforek jakiś Large smile

Wiadomość 81 z 170 (1 661 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★ Apprentice

@morphisiusz co Ty na to, żeby spróbować zmontować jakąś ekipę i zrobić burzę mózgów? Możliwe, że wszyscy aktualnie mamy podobne pomysły i niepotrzebnie sprawdzamy to samo grzebiąc w plikach.

Wiadomość 82 z 170 (1 642 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

[ Edytowane ]
★★★★★ Apprentice

@kurzi5_plpołowa ludzi na forum Steam szuka też rozwiązania. Bo nie tylko my jako Polacy chcemy mieć spolszczenie kinowe ale też inne nacje.Skończyło się że trzeba edytor do plików *pcc użyć i w każdy pliku zajrzeć żeby znaleźć ten właściwy z językami.Bo zwykła podmianka plików jak w 2 i 3 części nie zadziała.Wierzę że szybciej wyjdzie poprawka która może coś z tym zrobi.

Wiadomość 83 z 170 (1 524 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Chyba właśnie znaleźli rozwiązanie na steamie, wkleję je tutaj, sam nie bardzo go rozumiem więc pobrałem skrypt który podali. Póki co potwierdzam że działa :D

Ok ... thanks to @Pseudohalogen I came to a solution to the localization problem in ME1 Standard smile

1. You need to change all `*LOC _ [**].pcc` replacing them with `*LOC_INT.pcc`. You can use a script for this (example with Polish language version) [PowerShell].

First you need to go to `CookedPCConsole`.

DIR | rename-item -newname { $_.name -replace 'LOC_PLPC.pcc','LOC_PLPC_back.pcc' }
DIR | rename-item -newname { $_.name -replace 'LOC_INT.pcc','LOC_PLPC.pcc' }
DIR | rename-item -newname { $_.name -replace 'LOC_PLPC_back.pcc','LOC_INT.pcc' }


2. Disable files in `Content\Packages\ISACT`

DIR | rename-item -newname { $_.name -replace '_plpc.isb','_plpc_back.isb' }


OR

1 and 2. Script in batch: https://drive.google.com/file/d/1bWkn12Jhrjl1BG-zYXswRCDkCzNSkSbM/view?usp=sharing
Thanks to @Carradhor

You need copy this script to `Mass Effect Legendary Edition\Game\ME1\BioGame` and run.

3. Select your language in the launcher. (not English).

That's it, Thank you, Good night.

Wiadomość 84 z 170 (918 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★ Apprentice

Mam nadzieję że tym razem się uda. EA się ugnie i da Patch który naprawi opcje zmiany napisów pl w angielskim dubbingu wstałem dziś  z takim optymistycznym nastawieniem  

Wiadomość 85 z 170 (1 411 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★★ Apprentice

Okej, jako, że EA Polska milczy i nie chcą się przyznać nawet do tego, że jednak jakąś pracę zrobili jeśli chodzi o niewydane dlc, to ich wyręczę.

Xbox series X, da się zmienić dowolnie język, ale zmieniamy wszystko, czyli chcemy angielski dubbing, to mamy angielskie napisy.
Dziękujemy za możliwość wyboru EA.

Mass effect 2 w wersji polskiej wygląda to tak, wczoraj zrobiłem szybki speedrun:
-Geneza przetłumaczona polskie napisy, angielski dźwięk.
-Przybycie przetłumaczone, Shepard zostaje poliglotą płynnie mówiącym raz po polsku, raz po angielsku
-Handlarz Cieni taka sama sytuacja jak z przybyciem.

Oceniając dubbing i już pomijając kwestie aktorów głosowych, błędy które były z niewypowiedzianymi kwestiami gdzie jakas postać milczy przez 10 sekund, po czym Shepard mówi, że spoko git zrobie to, są.

Wiem, że to zabawne, ale to EA Polska wiec warto wspomnieć:
Tryb fotograficzny oraz główne menu łączące 3 gry są też przetłumaczoneStandard smile

Jeśli macie jakieś pytania co do wersji na xboxa series x, śmiało zapraszam.

Wiadomość 86 z 170 (1 392 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

[ Edytowane ]
★★★ Apprentice

Cześć,

 

Próbowałem wrzucić programik do zmiany dubb na Nexusa, ale z jakiegoś niewiadomego powodu uznaje go za wirus ( nie jest to wirus, jest to aplikacja napisana w Visual Studio w c#).

Napisałem do nich maila i czekam na odpowiedź.

 

Jest wersja napisana pod Origin (nie wiem jak na steam zadziała). Podmienia on nazwy plików dla którego istnieje nazwa "_plpc" i tworzy kopie zapasowe.

Błędy jakie mogą występować to, że  niektóre kwestie dialogowe mogą się wogóle nie "odpalać", albo może urywać kwestię w połowie zdania.

 

Uważam to za rozwiązanie przejściowe. Na rozwiązanie właściwe trzeba czekać w ewentualnym oficjalnym patchu.

 

https://www.mediafire.com/file/g2jbvo3pdemm56k/ME_LE_Zmie%25C5%2584_j%25C4%2599zyk.zip/file

Aktualna wersja: https://answers.ea.com/t5/Gry-z-serii-Mass-Effect/Mass-Effect-Legendary-Edition-wybor-jezyka/m-p/103...

Aktualna wersja: https://answers.ea.com/t5/Gry-z-serii-Mass-Effect/Mass-Effect-1-LE-Aplikacja-do-zmiany-jezyka/m-p/10...

 

Nagrałem filmik gdyby ktoś chciał sprawdzić jak to działa:

https://youtu.be/NhrtB7T2qAE

 

Wiadomość 87 z 170 (1 389 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★ Apprentice

@maef3 szacunek Standard smile Wyłapałeś już jakieś miejsca, które mają błędy o których wspominałeś?

Wiadomość 88 z 170 (1 243 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★★★ Apprentice

Wyłapałem na razie kiedy Anderson (na Normandi wraz z Shepardem i Widmem) mówi żeby cofnąć nagranie i urywa się mniej więcej przy pierwszym wyrazie który mówi.

Czy w póżniejszym etapie gry będą błędy? Tego nie wiem (jeszcze). Trzeba grać dalej.

Wiadomość 89 z 170 (1 232 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Legendary Edition wybór języka

★★ Apprentice
@maef3 A jak jest z napisami przy rozmowie z Wrexem, bo oryginalna wersja ME1 miała dwa rodzaje polskich napisów:
- do polskiego dubbingu (gdzie Wrex klnie jak szewc)
- do angielskiego dubbingu (bez przekleństw)

Która wersja napisów jest w ME1:LE ?
Wiadomość 90 z 170 (1 221 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem