Dot.: Mass Effect Andromeda nie działa na dedykowanej karcie

autor: ShinzenFox
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Mass Effect Andromeda nie działa na dedykowanej karcie

[ Edytowane ]
★★ Novice

Pobrałem dziś ME:A i wyskakuje mi błąd, że Intel Graphic 3000 nie obsługuje DirectaX.

 

Okej jednak gra powinna się uruchomić na Radeonie 6770M który go obsługuję. Grałem już w andromede na tym laptopie. Wszystko śmigało.

 

Moim zdaniem jakiś program który odpala się na intelu sprawdza moje specyfikacje i nie widzi radeona.

 

Ktoś coś wie?

Wiadomość 1 z 8 (724 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Mass Effect Andromeda nie działa na dedykowanej karcie

★★ Novice

Temat do zamknięcia. 

 

Tak jak przewidywałem Win 10 nadpisał sterowniki do grafiki intela co uniemożliwiało poprawne uruchomienie Radeona z DX 11. Reinstalacja systemu, wyłączenie w rejestrze oraz w opcjach komputer aktualizacji sterowników sprzętu i instalacja porządnych sterów pozwoliła mi odpalić andromedę bez problemu.

Zobacz w watku

Wiadomość 7 z 8 (601 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Mass Effect Andromeda nie działa na dedykowanej karcie

★★★★ Novice

Że Ty chcesz na tym sprzęcie, na tej karcie graficznej grać w Andromedę? 

Wiadomość 2 z 8 (709 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda nie działa na dedykowanej karcie

Community Manager

Hej @Nazaara

 

Wymieniona przez Ciebie karta graficzna (Radeonie 6770M) zdaje się być poniżej minimalnych wymagań Mass Effect: Andromeda. Chciałbym się w 100% upewnić, że przyczyna Twojego problemu leży w specyfikacji komputera dlatego poprosiłbym Cię o podzielenie się z nami raportem DxDiag

Wiadomość 3 z 8 (695 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda nie działa na dedykowanej karcie

★★ Novice

Załączam dxdiaga. Na nim nie ma wyświetlonego Radeona. 

 

Jak już pisałem wcześniej grałem w Andromedę na tym laptopie (72h) i jestem świadom, że moje specyfikacja jest poniżej minimalnej jednak gra chodziła na tym sprzęcie w sposób znośny. teraz nawet nie mogę zagrać bo andromeda uruchamia się na Intelu tylko.

Wiadomość 4 z 8 (687 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda nie działa na dedykowanej karcie

Community Manager

Hej @Nazaara 

 

Dziękuję Ci za przesłanie DxDiag Standard smile Sterowniki Twojej karty graficznej zdają się nie być zaktualizowane. Z racji tego, że AMD zawiesiło wsparcie dla Twojej karty graficznej po 3/01/2016 nie są już wydawane żadne aktualizacje i jedynym sterownikiem dostępnym dla Twojej karty jest ten w wersji beta więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj, natomiast sam sterownik możesz pobrać stąd

 

Nie mniej (jak sam zauważyłeś), parametry Twojego komputera są poniżej minimalnych wymagań. W związku z tym nie będziemy mogli zagwarantować, że nawet po aktualizacji sterowników, gra uruchomi się na Twoim laptopie. Przykro mi Frown

Wiadomość 5 z 8 (678 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Andromeda nie działa na dedykowanej karcie

★★ Novice
@EA_Kuba
Dla mojej karty nie mogę tak po prostu zainstalować sterowników ze strony AMD ponieważ zniszczy mi to cały system przełączania grafiki. Ostatnie oficjalne sterowniki do mojego laptopa są z 2012 Standard smile. Posiadam obecnie najnowsze sterowniki jak są dostępne ale w wersji nieoficjalnej od LeshCatLabs który je zbierał w paczki tam aby działa funkcja przełączania grafiki. Myślę, że to problem jest z sterownikami które win 10 pobrał i nadpisał tą paczkę ponieważ nie tylko Andromedy nie mogę uruchomić. Została instalacja systemu na czysto ;/
Wiadomość 6 z 8 (674 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Mass Effect Andromeda nie działa na dedykowanej karcie

★★ Novice

Temat do zamknięcia. 

 

Tak jak przewidywałem Win 10 nadpisał sterowniki do grafiki intela co uniemożliwiało poprawne uruchomienie Radeona z DX 11. Reinstalacja systemu, wyłączenie w rejestrze oraz w opcjach komputer aktualizacji sterowników sprzętu i instalacja porządnych sterów pozwoliła mi odpalić andromedę bez problemu.

Wiadomość 7 z 8 (602 wyświetleń)

Dot.: Mass Effect Andromeda nie działa na dedykowanej karcie

Community Manager

@Nazaara 

 

Dzięki za informacje! Standard smile Oznaczę w takim razie Twoją odpowiedź jako rozwiązanie :eahigh_file:

Wiadomość 8 z 8 (585 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem