Mass Effect 2 - problem z Shadow Broker

autor: Roteran124
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Mass Effect 2 - problem z Shadow Broker

[ Edytowane ]
★ Novice

Witam.

Jako fan serii Mass Effect, zacząłem od nowa swoją przygodę z tą grą, ale niestety przez dodatek Shadow Broker stoję w miejscu... dosłownie, ponieważ jak tylko próbuję opuścić statek Handlarza Cieni... Liary znaczy się, to gra przestaje odpowiadać. Wcześniej miałem podobny problem w Ilium, zanim jeszcze cokolwiek robiłem w tym DLC... konkretniej w przejściu po minięciu drzwi znajdujących się przy schodach do biura Liary, ale jakoś sobie z tym poradziłem, bo wystarczyło przeważnie ponownie odpalić grę. Próbowałem następujących rzeczy:

1. Naprawić grę, poczym zmieniłem w sku.ini wszystko na INT, aby gra odpaliła się całkowicie po angielsku. - Nic z tego.

2. Spolszczyć DLC i odpalić grę z angielskim dubbingiem i polskimi napisami. Czyli krótko mówiąc zostawiłem sku.ini takie jak powyżej i zmieniłem tylko nazwy plików INT.tlk na POL.tlk zarówno w grze, jak i we wszystkich dodatkach (oczywiście w nowym folderze utworzyłem kopie oryginalnych plików tlk). - Również guzik.

3. Zainstalować ponownie DLC, z apki, która wygląda mi na pobraną z Social Biowara, kiedy jeszcze istniała, zmieniłem ponownie grę na język polski (w całości łącznie z dubbingiem) no i ponownie wkleiłem POL.tlk od folderu Program Files (x86)/Origin Games/Mass Effect 2/BioGame/DLC/DLC_EXP_Part01/CookedPC. Po tym ruchu nie mogłem odpalić gry przez Origin, bo wyskoczył błąd z awc.dll, więc odpaliłem grę przez ME2Game.exe znajdującą się w Program Files (x86)/Origin Games/Mass Effect 2/Binaries. - Odziwo udało mi się wyjść xD

 

Ale mimo wszystko ktoś, a konkretnie BioWare, powinno coś z tym DLC zrobić, ponieważ nie jestem jedynym graczem, który ma problem z tym dodatkiem. Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem była by aktualizacja w której dodane by były wszystkie brakujące napisy w języku polskim (tj. do DLC Przybycie, Genesis i oczywiście Lair of the Shadow Broker), a także możliwość wyboru preferowanego języka zarówno "mówionego" jak i "pisanego", aby nie trzeba było bawić się plikami gry, bo można przypadkiem coś zepsuć. Poza tym teraz kiedy już udało mi się wydostać ze statku Handlarza Cieni, to teraz boję się do niego wejść, aby znowu nie było problemu z wyjściem.

 

Edit: No i miałem rację, co do późniejszego wyjścia ze statku HC na Normandie, tyle że tym razem 3. sposób zawiódł i gdybym nie zapisał save-a przed wejściem na pokład, byłbym teraz w czarnej d***.

 

Edit2: Pojawił się kolejny problem. Fakt, że z innym DLC, gdyż dotyczy misji dla Kasumi, ale to się raczej ze sobą łączy, gdyż gra przestawała mi odpowiadać kiedy przeszedłem misję związaną z kradzieżą greyboxa (czy jakoś tak xD), a konkretniej po wyjściu z podsumowania misji. Zrobiłem więc jedną jedyną rzecz jaka przyszła mi do głowy, tj.:

4. Odinstalowałem grę, usunąłem ręcznie z rejestru pliki związane z językiem w ME2 oraz wszystkie pliki (z wyjątkiem save-ów) z dokumentów i zrestartowałem komputer.

5. Po uruchomieniu komputera zainstalowałem grę ponownie, a następnie wgrałem spolszczenia do Arrival, Genesis i Shadow Broker.

6. W sku.ini zmieniłem tylko VOLanguage=INT a pozostawiłem w spokoju TextLanguage=POL. Po odpaleniu gry okazało się, że choć powinno to działać, to dialog i napisy nadal są po polsku, a nie chce mi się już w to bawić, ponieważ:

7. Wczytałem wcześniej zapisany save, przed rozpoczęciem misji lojalnościowej dla Kasumi i udałem się do statku HC. Po czym wróciłem bez problemu na Normandie.

 

Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że znowu straciłem wszystkie moje osiągnięcia... Frown

 

Niestety, misja lojalnościowa Kasumi, nadal sprawia, że gra przestaje odpowiadać, ale przynajmniej kilka razy wchodziłem i wychodziłem ze statku Handlarza Cieni... przynajmniej przez jakiś czas :/

A... no i długo nie wytrzymałem na polskim dubbingu, więc chcąc nie chcąc, znowu ustawiłem sobie angielskie gadki i polskie napisy.

 

Edit3: Myślałem, że kolejna reinstalacja pomoże mi z misją lojalnościową Kasumi i z wyjściem ze statku HC, więc:

8. Znowu odinstalowałem grę, uruchomiłem ponownie komputer, usunąłem z rejestu pliki związane z ME2 i zainstalowałem grę, z tym że tym razem w języku angielskim. (Oczywiście zanim to wszystko zrobiłem, to zrobiłem sobie kopię wszystkich INT.tlk i POL.tlk zarówno z gry, jak i dlc-ków).

9. Dodałem brakujące POL.tlk do gry i ku mojemu zaskoczeniu w DLC-kach te pliki już były, z tym że w niektórych z nich różniły się wielkością, więc te konkretne podmieniłem.

10. Następnie w sku.ini zmieniłem TextLanguage=INT na POL, i odpaliłem grę.

 

Tak konkretnie to ruszyłem najpierw do statku HC, z którego wyszedłem bez problemu, po tym wyruszyłem spróbować wykonać misję lojalnościową Kasumi... i tu zonk... raz że mówią po polsku, a dwa że jak już po raz kolejny wykonałem tę misję, to znowu gra przestała odpowiadać...

 

11. Zmieniłem więc język textu z powrotem na INT, wszystkie nazwy plików INT.tlk na POL.tlk i na odwót.

 

Odpalam więc grę raz jeszcze i wznawiam grę, gdzie mówią po angielsku z polskimi napisami, ale oczywiście to też nic nie dało. Więc proszę, niech mi ktoś pomoże, bo chciałbym wreszcie przejść do ME3 ze wszystkimi zadaniami wykonanymi w ME2, a bez Kasumi mi się to nie uda Frown

Wiadomość 1 z 1 (911 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem