ME 2 Sieć Cerberusa - błąd z połączeniem

autor: TyranidRavener
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

ME 2 Sieć Cerberusa wymaga połączenia internetowego - błąd

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Nie korzystam z origina, lecz steama, kategoria wątku myli, ale nie byłem w stanie wybrać innej. Program antywirusowy to Avast (free). Piszę to na razie na tablecie, więc nie mogę przesłać zrzutu ekranu, ale komunikat po angielsku brzmi mniejwięcej tak: połączenie z siecią cerberusa wymaga połączenia interetowego, sprawdź połączenie i spróbuj ponownie. Co do DLC Cerberus network nie jest ono wymagane w wersji steam. Jeśli żadna z tych informacji nic nie daje, chciałbym prosić w takim wypadku o dodatkowe informacje: np. skutki rozruchu i czy chodzi o ten sam menedżer zadań, który można uruchomić skrótem klawiszowym: ctrl + alt + delete w windows 7. Dziękuje za informacje.

Wiadomość 3 z 6 (2 886 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: ME 2 Sieć Cerberusa wymaga połączenia internetowego - błąd

Community Manager (retired)

@TyranidRavener 

 

Jeśli faktycznie korzystasz z antywirusa Avast to radzę Ci go celem testowym całkowicie odinstalować, gdyż mamy na co dzień wiele zgłoszeń gdzie winowajcą jest właśnie ten antywirus. W przypadku CZYSTEGO ROZRUCHU, kieruj się instrukcją ze strony Microsoft gdzie wyjaśnia co on powoduje i kiedy jest zalecany właśnie. 

 

Wersja Steam również pozwala na ściągniecie dodatku "Sieć Cerberus" według instrukcji na naszej stronie pomocy.  Na owej stronie możesz również ściągnąć i aktywować dodatki logując się Twoim kontem EA. Powodzenia!

 

 

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 6 (3 206 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

ME 2 Sieć Cerberusa - błąd z połączeniem

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Niedawno pytałem o sposób kupna DLC do Mass Effect 2 na Steamie. Po kupnie i instalacji muszę je jeszcze potwierdzić poprzez zalogowanie do Sieci Cerberusa. Doskonale wiem, że mam połączenie z internetem - w przeciwnym wypadku bym tutaj nie pisał, ale Mass Effect 2 twierdzi, że ,,potrzebujesz połączenia z internetem aby się zalogować". Kupiłem  Lair of the Shadow Broker  oraz Kasumi: Stolen Memories, chociaż nie wiem jak ta informacja pomoże. Wszystkie wcześniej zainstalowane DLC (kody otrzymane do nich razem z kupnem samej gry) wciąż działają. Mam angielską wersję językową, ponieważ inaczej nie mógłbym skorzystać z tych dwóch DLC. Bardzo proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 6 (2 926 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Sieć Cerberusa - błąd

Community Manager (retired)

@TyranidRavener Witaj ponownie!

 

Jeśli uruchamiasz grę z poziomu Origin, spróbuj na początek opcji NAPRAWY GRY, aby przeskanować pobrane dodatki oraz grę główną: 

 

889341.PNG

 

Następnie sprawdź raz jeszcze czy masz pobraną samą Sieć Cerberusa (Zawartość do pobrania):

 

88934.PNG

 

Jeśli mógłbyś spróbować ręcznie nawiązać połączenie oraz wrzucić zrzut ekranu błędu jaki otrzymujesz właśnie:

 

8289341.PNG

 

Jeśli chodzi o kwestię połączenia zerknij proszę do naszych oficjalnych artykułów pomocy na stronie, celem wykluczenia problemu po stronie np. antywirusa/firewalla w tym Windowsowego oraz ewentualnie zablokowanymi portami

 

Jeśli nie jesteś pewien czy jakaś jeszcze usługa działa w tle i może blokować dostęp do sieci Cerberus, wykonaj CZYSTY ROZRUCH.

 

W razie problemów prześlij wspomniany zrzut ekranu i informację z jakiego antywirusa korzystasz? Najwięcej problemów ostatnio sprawiają AVG/Avast, McAfee oraz Malware-bytes. Devil

 

 

 

 

Wiadomość 2 z 6 (2 892 wyświetleń)

Dot.: ME 2 Sieć Cerberusa wymaga połączenia internetowego - błąd

Community Manager (retired)

@TyranidRavener 

 

Jeśli faktycznie korzystasz z antywirusa Avast to radzę Ci go celem testowym całkowicie odinstalować, gdyż mamy na co dzień wiele zgłoszeń gdzie winowajcą jest właśnie ten antywirus. W przypadku CZYSTEGO ROZRUCHU, kieruj się instrukcją ze strony Microsoft gdzie wyjaśnia co on powoduje i kiedy jest zalecany właśnie. 

 

Wersja Steam również pozwala na ściągniecie dodatku "Sieć Cerberus" według instrukcji na naszej stronie pomocy.  Na owej stronie możesz również ściągnąć i aktywować dodatki logując się Twoim kontem EA. Powodzenia!

 

 

Wiadomość 4 z 6 (3 207 wyświetleń)

Dot.: ME 2 Sieć Cerberusa wymaga połączenia internetowego - błąd

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Odinstalowanie avasta to raczej ostateczność, aktywowanie Cerberus network nic nie zrobiło nie można w żaden sposób go pobrać, prawdopodobnie miało jedynie dodać dlc np. Zaeed price of revenge, które zdobyłem wcześniej poprzez wpisanie kodów, które podał steam. Wygląda na to, że nic więcej nie mogę poradzić, i tak dziękuje za pomoc i poświęcenie czasu (jak już wspominałem wszystkie dlc z pakietu cerberus network majá się dobrze, po prostu nie mogę zalogować się tam za pomocą konta bioware do sieci Cerberusa i potwierdzić kasumi i lair of the shadow broker).

Wiadomość 5 z 6 (2 862 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: ME 2 Sieć Cerberusa wymaga połączenia internetowego - błąd

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Problemu nie ma od pewnego czasu, po zainstalowaniu me2 na starszym komputerze z microsoft security esentials, a nie avastem. Dopiero teraz, kiedy zgłaszam inny problem, przypomniało mi się (i przepraszam, że tak późno) zaakceptuję rozwiązanie. Standard smile

Wiadomość 6 z 6 (2 804 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem