Dot.: Informacja o angielskim dubbingu i polskich napisach

autor: Marcinek88ck
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Re: Rozpocznij przygodę w Mass Effect Edycja Legendarna

[ Edytowane ]
★ Novice

@Solo_Poland Jeśli chodzi o konsole - jak najbardziej. Na pudełku produktu znajduje się nieprawdziwa informacja wprowadzająca klienta w błąd, a to jest podstawą do zwrotu. Ogólnie gdyby to oficjalnie zgłosić do UOKiK to na 99% EA dostało by karę. Z wersją PC może być różnie. Nie ma wersji pudełkowej, a na karcie produktu na Origin są tylko ogólnikowo podane obsługiwane języki. Ale za to na Steam jest jasno zaznaczone, że pełnego polskiego dźwięku nie ma. Więc IMO na Origin może być problem, ale już ze Steam powinno raczej przejść.

Wiadomość 31 z 81 (2 855 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Informacja o angielskim dubbingu i polskich napisach

★★★ Novice
@EA_Cekiel Trochę mnie ten fakt ponownego narzucania polskiego dubbingu zdenerwował, bo jednak cenię sobie anglojęzycznych aktorów głosowych jak Mark Meer. Naprawdę nie trzeba zaraz pozbawiać się jakiejś tam bazy graczy przypadających za dubbingiem. Wystarczy dać możliwość rozdzielenia języka audio i napisów. Można to zrobić jak w launcherach rodzimych produkcji EA takich jak Dragon Age 1,2, Inkwizycja albo Battlefield 1 czy V. Przeskalować napisy do tego okienka wyboru języka i tyle - koniec dramy z językami.

Do oficjeli EA: rozumiem że to może się nie opłacać z perspektywy słupków finansowych, żeby robić coś takiego specjalnie dla języka polskiego. Ale po co się ograniczać? Można dać ten ficzer innym narodowościom. Raczej nie pogardzą możliwością wyboru. Możliwości języków można przekuć w PR-owy sukcesik. Ozdobić tym patchnote'a albo użyć w tytule newsa. My konsumenci mamy możliwość wyboru a EA mały sukces wizerunkowy.
Wiadomość 32 z 81 (2 793 wyświetleń)

Dot.: Informacja o angielskim dubbingu i polskich napisach

★ Novice

Jako posiadacz całej trylogii i wszystkich dlc nie jestem zadowolony.

Ktoś trochę pogrzebał w pierwszej części (tak, że wygląda na remaster, ale wydany w 2014), z drugiej wyciął scenę z tyłkiem i tyle. Potem poprosił o 250 zł.

 

 

Zapłaciłem.

 

I nie mogę grać tak jak chce, bo pudełko kłamie, bo wydawca nie zdobył się nawet na minimum przyzwoitości w postaci opcji z wyborem języka napisów. Coś, co na PC załatwią zmianą dwóch liter w pliku config. 

 

Wstyd. Dziękuję EA Polska. 

Wiadomość 33 z 81 (2 653 wyświetleń)

Dot.: Informacja o angielskim dubbingu i polskich napisach

[ Edytowane ]
★★★ Apprentice

Cześć,

 

Próbowałem wrzucić programik do zmiany dubb na Nexusa, ale z jakiegoś niewiadomego powodu uznaje go za wirus ( nie jest to wirus, jest to aplikacja napisana w Visual Studio w c#).

Napisałem do nich maila i czekam na odpowiedź.

 

Jest wersja napisana pod Origin (nie wiem jak na steam zadziała). Podmienia on nazwy plików dla którego istnieje nazwa "_plpc" i tworzy kopie zapasowe.

Błędy jakie mogą występować to, że  niektóre kwestie dialogowe mogą się wogóle nie "odpalać", albo może urywać kwestię w połowie zdania.

 

Uważam to za rozwiązanie przejściowe. Na rozwiązanie właściwe trzeba czekać w ewentualnym oficjalnym patchu.

 

[link został usunięty]

Aktualna wersja: https://answers.ea.com/t5/Gry-z-serii-Mass-Effect/Mass-Effect-Legendary-Edition-wybor-jezyka/m-p/103...

Aktualna wersja: https://answers.ea.com/t5/Gry-z-serii-Mass-Effect/Mass-Effect-1-LE-Aplikacja-do-zmiany-jezyka/m-p/10...

 

Nagrałem filmik gdyby ktoś chciał sprawdzić jak to działa:

https://youtu.be/NhrtB7T2qAE

 

[Post edytowany ze względu na zawarte linki odnoszące się do zawartości do pobrania, która nie może być zweryfikowana.]

Wiadomość 34 z 81 (2 625 wyświetleń)
Highlighted

Dot.: Informacja o angielskim dubbingu i polskich napisach

★★★ Apprentice
@maef3 Dzięki Ci dobry człowieku! :D czyli mamy już oddubungowana 1 i 2 Standard smile
Wiadomość 35 z 81 (2 445 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Informacja o angielskim dubbingu i polskich napisach

★★★ Apprentice

Dziękuje ale nie jest idealnie w przypadku wrexa tak jak tutaj napisali:

 

https://answers.ea.com/t5/Gry-z-serii-Mass-Effect/Mass-Effect-Legendary-Edition-wybor-jezyka/td-p/10...

Wiadomość 36 z 81 (2 415 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Informacja o angielskim dubbingu i polskich napisach

★★★ Apprentice
@maef3 Na forum steam jest jakiś skrypt do pobrania który rozwiązuje problem z ME1 odnośnie dubbingu

https://steamcommunity.com/app/1328670/discussions/0/5002914669818168839/?ctp=8

Rozumiem że to jest to samo co Ty wkleiłeś tak? Tongue out
Wiadomość 37 z 81 (2 292 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Informacja o angielskim dubbingu i polskich napisach

★★★ Apprentice
@Marcinek88ck Nope, jest to kompletnie coś innego
Wiadomość 38 z 81 (2 280 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Rozpocznij przygodę w Mass Effect Edycja Legendarna

★★ Guide

Długo musimy jeszcze czekać? Dni lecą, sprostowania brak, a ludzie dalej kupują grę z zakłamanym opisem na pudełku. 

Wiadomość 39 z 81 (1 519 wyświetleń)

Re: Rozpocznij przygodę w Mass Effect Edycja Legendarna

★ Apprentice
@Grzesi0_o Typowe ea, ma gdzieś swoich chlebodawców!
Wiadomość 40 z 81 (1 429 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem